Menu
Citát
Zo všetkých čností vyhľadávajme hlavne tie, ktoré slúžia nielen na našu spásu, ale aj pre dobro blížneho... Čo sa týka pozemských vecí, nik nežije len pre seba: remeselník, vojak, roľník, obchodník, všetci bez výnimky prispievajú k spoločnému dobru a dobru svojich blížnych. Ešte v plnšej miere sa to týka duchovného života, ktorý je pravým životom. Ten, kto žije len pre seba a pohŕda blížnym, je neužitočná bytosť, nie je ani človekom, nepatrí do nášho rodu.
sv. Ján Zlatoústy
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícka teologická fakulta
Rómska misia
GMC BARKA - Juskova Voľa
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Archív akcií

15.12.2009 - 18.12.2009 | Čítanosť(65535)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Pozvánka na Vianočný koncert Speváckeho zboru Canens v Prešove

Pozvánka na Vianočný koncert Speváckeho zboru Canens v Prešove

Súkromná základná umelecká škola Gabriela Rovňáka z Bratislavy a Gréckokatolícky farský úrad Prešov-mesto srdečne pozývajú na Vianočný koncert Speváckeho zboru CANENS z Bratislavy, ktorý sa uskutoční v piatok 18. decembra 2009 o 18.00 hod. v gréckokatolíckej Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove na ulici Hlavná 1.

Spevácky zbor Canens vznikol v roku 1990 a v súčasnosti jeho koncertnú zložku tvorí vyše 30 dievčat vo veku od 12 do 18 rokov. Zbor doteraz uskutočnil viac ako 500 koncertných vystúpení, zrealizoval okolo 40 zahraničných koncertných ciest (Francúzsko, Belgicko, Nemecko, Dánsko, Anglicko, Holandsko, Chorvátsko, Česká republika, Rakúsko, Švédsko, Ukrajina, Poľsko, Fínsko, Litva, Juhoafrická republika) a na konte má i množstvo televíznych či rozhlasových nahrávok. Ide o prvý mládežnícky zbor z krajín východnej Európy, ktorý dostal po páde „železnej opony“ príležitosť koncertovať vo Windsore – letnom sídle anglickej kráľovnej. História zboru Canens je bohatá aj na množstvo skúseností zo spolupráce s významnými osobnosťami domáceho hudobného života (M. Dvorský, M. Babjak, D. Jenis, J. Kundlák, V. Patejdl, B. Balogh, M. Molnárová, O. Weiter, skupina Gladiátor a pod.). V rámci svojich koncertných a nahrávacích aktivít spolupracuje tiež s orchestrom P. Zajáčka, big-bandom G. Broma, ako aj s viacerými slovenskými a českými mládežníckymi orchestrami. V závere tohto roka účinkoval so spevákmi Otokarom Kleinom, Sisou Sklovskou a tiež  na koncertoch so slávnym Veľkým zborom donských kozákov.

 


Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
10. júl 2020 (piatok) Amália
Svätý dňa: Štyridsiati piati svätí mučeníci z arménskeho Nikopola. Náš prepodobný otec Anton Pečersko-Kyjevský. Svätí bratia a mučeníci František, Mútus, Rafael a spoločníci, ktorí boli zabití v Damasku.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 130b. (1 Kor 4, 5 - 8); Mt zač. 55. (13, 44 - 54a) (radové)
Ap. zač. 213. (Gal 5, 22 - 6, 2); Lk zač. 24. (6, 17 - 23a) (prepodobnému)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1380144 (35 %)
môže byť
1258575 (32 %)
nepáči
1274992 (33 %)
Hlasy: 3913711
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX