Menu
Citát
Nič sa od nás nežiada, čo by bolo nad naše sily. Či urobíš malú vec, alebo veľkú, dostaneš odmenu, ktorá odpovedá vnútornému rozpoloženiu tvojej duše: ak robíš vec v mene Boha uvedomujúc si jeho neustálu prítomnosť, dostaneš prekrásny dar, ktorý ti nikto nemôže vziať. Keď však niečo urobíš preto, aby si sa ukázal a aby si dostal ľudskú slávu, počuj svoj rozsudok od Hospoda: „Veru, hovorím vám: dostali už svoju odmenu.“
sv. Gregor Nysejský
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícka teologická fakulta
Gréckokatolícka charita Prešov
GMC BARKA - Juskova Voľa
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Archív akcií

31.10.2012 - 04.11.2012 | Čítanosť(36292)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Pozvánka na Malú púť na Horu Zvir

Pozvánka na Malú púť na Horu Zvir

V nedeľu 4. novembra vás všetkých srdečne pozývame na Horu Zvir, kde sa uskutoční Malá púť. Program sa začne uctením ikony presvätej Bohorodičky. Potom bude nasledovať modlitba akatistu a rozjímavého ruženca. Vrcholom púte bude svätá liturgia, ktorej hlavným slúžiteľom a kazateľom bude prof. Pavol Dancák, vedúci Katedry filozofie a religionistiky na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Pozývame vás do spoločenstva modliacej sa živej Cirkvi a k vyproseniu si ochrany presvätej Bohorodičky. Prvých osem dní z mesiaca novembra môžeme modlitbou obzvlášť vyprosovať milosť vyslobodenia dušiam z očistca. Využime v plnosti dary Cirkvi a tieto dni nech nie sú len dňami spomienky, ale predovšetkým dňami modlitby.


Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
19. február 2020 (streda) Vlasta
Liturgické čítania:
Každodenná večiereň: radová katizma; Hospodi, vozzvách na 6: 3 slohy z hlasu zo stredy večer a 3 slohy svätému; Sláva, I teraz, bohorodičník; prokimen prvý z triody a parémia: Joel 3, 12 – 21. Druhý prokimen z triody a nasleduje Spodóbi Hospodi (ekténia Rcém vsí sa vynecháva); veršové slohy z triody; na konci tropár svätému, Sláva, I teraz, bohorodičník; ekténi a Pomíluj nás Bože; po ekténii tri hlboké poklony; modlitba Vsesvjatája Trojce, Budi imja Hospodne 3x; 33. žalm; Dostójno jésť, Sláva, I nyňi, Hospodi, pomiluj 3X, Blahosloví a prepustenie.
Liturgia sv. Jána Zlatoústeho (ak sa slávi): Ap. zač. 113 (Rim 14, 6 – 9); Mt zač. 109. (26, 57 – 75)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1368781 (35 %)
môže byť
1248534 (32 %)
nepáči
1261132 (33 %)
Hlasy: 3878447
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX