Menu
Citát
Keď máš niekomu niečo dať, mal by si povedať: Pochválený buď Boh, ktorý mi dal možnosť pomôcť človekovi.
sv. Izák Ctihodný, + 4 st.
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícka charita Prešov
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Archív akcií

05.04.2020 - 12.04.2020 | Čítanosť(8094)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie na Strastný týždeň

Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie na Strastný týždeň
 
 
V súvislosti so zrušením verejných bohoslužieb na Slovensku od 10. marca 2020 až do odvolania, vám Prešovská metropolia ponúka prehľad gréckokatolíckych bohoslužieb z najvýznamnejších miest Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku, ktoré môžete sledovať online. Bohoslužby sú zoradené podľa času a dní v týždni.
 


VEĽKÝ PONDELOK - STREDA 
 
06:30 hod.: Utiereň, Košice/katedrála, online prenos
 
07:00 hod.: Utiereň, Michalovce/bazilika, online prenos
07:30 hod.: 1. hodinka, Košice/katedrála, online prenos
 
09.00 hod.: Tretia hodinka, Litmanová, online prenos
09.15 hod.: Tretia hodinka + Ruženec, Ľutina, online prenos
09.20 hod.: Veľkopôstny moleben, Streda - Krížová cesta, Litmanová, online prenos
 
10.00 hod.: Pondelok - Akatist, Utorok - Kajúci Akatist, Streda- Akatist ku Kristovim strastiam, Ľutina, online prenos
10.00 hod.: Ruženec, Litmanová, online prenos
10:30 hod.: Svätá liturgia, + Utorok - moleben za chorých, Streda - Veľkopôstny moleben, Litmanová, online prenos
 
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Litmanová, online prenos
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Ľutin a, online prenos
15.15 hod.: 9. hodinka, Litmanová, online prenos
15.30 hod.: Služba vopred posvätených darov, Litmanová, online prenos
 
16:30 hod.: Služba vopred posvätených darov, Prešov/katedrála, online prenos 
16:30 hod.: Pobožnosť, Košice/katedrála, online prenos

17.40 hod.: 9. hodinka, Ľutina, online prenos
17:00 hod.: Služba vopred posvätených darov, Bratislava/katedrála, online prenos 
17:00 hod.: Služba vopred posvätených darov, Košice/katedrála, online prenos
17:30 hod.: Pobožnosť, Michalovce/bazilika, online prenos
 
18.00 hod.: Služba vopredposvätených darov, Ľutina, online prenos
18:00 hod.: Služba vopred posvätených darov / v stredu Svätá liturgia, Michalovce/bazilika, online prenos
20.00 hod.: Ruženec za ochranu našej krajiny, Litmanová, online prenos
 
VEĽKÝ ŠTVRTOK
 
06.30 hod.: Utiereň, Košice/katedrála, online prenos
 
09.00 hod.: Svätá liturgia s posvätením myra, Košice/katedrála, online prenos
09.00 hod.: 3. hodinka, Litmanová, online prenos  
09.15 hod.: 3. hodinka, Ruženec, Ľutina, online prenos
09.20 hod.: Veľkopôstny moleben, Litmanová, online prenos

10.00 hod.: Kajúci akatist, Ľutina, online prenos
10.00 hod.: Ruženec, Litmanová, online prenos
10.30 hod.: Svätá liturgia, Eucharistická adorácia, Litmanová, online prenos

15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Ľutin a, online prenos
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Litmanová, online prenos
15.15 hod.: 9. hodinka, Litmanová, online prenos
15.30 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Litmanová, online prenos
 
16.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého a Strasti, Klokočov, online prenos
16.30 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého a Strasti, Prešov/katedrála, online prenos
16.30 hod.: Ruženec, Košice/katedrála, online prenos
 
17.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého a Strasti, Bratislava/katedrála, online prenos
17.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého a Strasti, Michalovce/bazilika, online prenos
17.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Košice/katedrála, online prenos

18.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Ľutina, online prenos
 
20.00 hod.: Ruženec za ochranu našej krajiny, Litmanová, online prenos
20.30 hod.: Strasti, Litmanová, online prenos
 
21.00 hod.: Strasti, Ľutina, online prenos
 
VEĽKÝ PIATOK
 
07.30 hod.: Kráľovské hodinky, Litmanová, online prenos
07:30 hod.: 1. Kráľovská hodinka, Košice/katedrála, online prenos
 
08:00 hod.: Strasti, Košice/katedrála, online prenos
08.00 hod.: Kráľovské hodinky, Prešov/katedrála, , online prenos
08.00 hod.: Kráľovské hodinky, Bratislava/katedrála, online prenos
08.00 hod.: Kráľovské hodinky, Michalovce/bazilika, online prenos
 
09.00 hod.: Krížová cesta, Litmanová, online prenos
09.00 hod.: Kráľovské hodinky, Klokočov, online prenos
 
10.00 hod.: Kráľovské hodinky, Ľutina, online prenos

14.30 hod.: Ruženec, Ľutina, online prenos

15.00 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Ľutina, online prenos
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Litmanová, online prenos
 
15.00 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Prešov/katedrála, online prenos
15.00 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Klokočov, online prenos
15.30 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Litmanová, online prenos
15.30 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Košice/katedrála, online prenos
 
16.00 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Bratislava/katedrála, online prenos
 
17.00 hod.: Večiereň s uložením plaščenice do hrobu, Michalovce/bazilika, online prenos
 
20.00 hod.: Ruženec za ochranu našej krajiny, Litmanová, online prenos
 
 
VEĽKÁ SOBOTA:

 

07.00 hod.: Jeruzalemská utiereň, Prešov/katedrála, online prenos
07.30 hod.: Jeruzalemská utiereň, Litmanová, online prenos
 
08.00 hod.: Jeruzalemská utiereň, Bratislava/katedrála, online prenos
08.00 hod.: Jeruzalemská utiereň, Košice/katedrála, online prenos
08.00 hod.: Jeruzalemská utiereň, Michalovce/bazilika, online prenos

 
10.00 hod.: Jeruzalemská utiereň, Ľutina, online prenos
10.00 hod.: Ruženec, Litmanová, online prenos
10.30 hod.: Svätá liturgia, Litmanová, online prenos
 
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, 9. hodinka, Litmanová, online prenos
15.15 hod.: 9. hodinka, Litmanová, online prenos
15.30 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Litmanová, online prenos
 
16.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Bratislava/katedrála, online prenos
16.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Klokočov, online prenos
16.30 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Prešov/katedrála, online prenos
 
17.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Košice/katedrála, online prenos
17.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Michalovce/bazilika, online prenos
18.00 hod.: Večiereň s liturgiou svätého Bazila Veľkého, Ľutina, online prenos
 
20.00 hod.: Ruženec za ochranu našej krajiny, Litmanová, online prenos
20.30 hod.: Mariánske večeradlo, Litmanová, online prenos
 
23.30 hod.: Nadhrobná polnočnica, Ľutina, online prenos
 
24.00 hod.: Nadhrobná polnočnica, Litmanová, online prenos

SVÄTÁ A VEĽKÁ NEDEĽA PASCHY:
 
05.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Litmanová, online prenos
05.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Košice/katedrála, online prenos
05.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Michalovce/bazilika, online prenos
05.30 hod.: Svätá liturgia, Litmanová, online prenos
 
06.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Ľutina, online prenos
06.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Bratislava/katedrála, online prenos

07.00 hod.: Svätá liturgia, Ľutina, online prenos
07.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Prešov/katedrála, online prenos
07.00 hod.: Utiereň vzkriesenia, Klokočov, online prenos
 
08.00 hod.: Svätá liturgia, Prešov/katedrála, online prenos 
08.00 hod.: Svätá liturgia, Michalovce/bazilika, online prenos
 
09.00 hod.: Svätá liturgia, Bratislava/katedrála, online prenos
09.00 hod.: Svätá liturgia, Košice/katedrála, online prenos
09.30 hod.: Svätá liturgia, Michalovce/bazilika, online prenos
 
10.00 hod.: Svätá liturgia, Ľutina, online prenos
10.00 hod.: Ruženec, Litmanová, online prenos
10.00 hod.: Svätá liturgia, Prešov/katedrála, online prenos
10.00 hod.: Svätá liturgia, Klokočov, online prenos
10.30 hod.: Svätá liturgia, Litmanová, online prenos
10.30 hod.: Svätá liturgia, Bratislava/katedrála, online prenos
 
14.00 hod.: Večiereň, Klokočov, online prenos
 
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Večiereň, Ľutina, online prenos
15.00 hod.: Korunka Božieho milosrdenstva, Litmanová, online prenos
15.15 hod.: Večiereň, Litmanová, online prenos
 
17.00 hod.: Večiereň, Prešov/katedrála, online prenos
17.00 hod.: Večiereň, Bratislava/katedrála, online prenos
17.00 hod.: Večiereň, Košice/katedrála, online prenos
17.00 hod.: Večiereň, Michalovce/bazilika, online prenos

20.00 hod.: Ruženec za ochranu našej krajiny, Litmanová, online prenos

 


Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
12. júl 2020 (nedeľa) Nina
Svätý dňa: Svätí mučeníci Proklos a Hilarios. Náš prepodobný otec Michal Maleinský.
Liturgické čítania:
Utiereň: Lk zač. 114. (24, 36 - 53)
Liturgia: Ap. zač. 110. (Rim 12, 6 14); Mt zač. 29. (9, I - 8)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1380346 (35 %)
môže byť
1258762 (32 %)
nepáči
1275144 (33 %)
Hlasy: 3914252
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX