Menu
Citát
Spomeň si na svoj posledný deň, lebo nebudeš tu žiť naveky. Spomeň si na strach, ktorý bude predchádzať tvoju smrť, uvedom si, že vtedy sa už nebudeš môcť od tejto ťažkej chvíle vzdialiť, spomeň si na hodinu svojej smrti! Spomeň si tiež na blízky Boží súd, na tam prítomných anjelov, na svoju vystrašenú dušu týmito strašnými skutočnosťami -útrapami a horkými výčitkami svedomia, ako so žiaľom budeš opúšťať túto zem.
sv. Bazil Veľký
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Gréckokatolícky magazín
Správy

Stolnotenisový turnaj v gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove

Stolnotenisový turnaj v gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove

V utorok 14. februára 2017 v Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove vyvrcholil stolnotenisový turnaj jednotlivcov, ktorý trval od januára. V štyroch skupinách si sily zmeralo osemnásť seminaristov od prvého až po šiesty ročník. Utorok sa vo finálových zápasoch o tretie miesto stretli proti sebe seminarista piateho ročníka Dávid Šturák a seminarista tretieho ročníka Radoslav Šimko. V zápase troma výhernými setmi zvíťazil Dávid Šturák. V zápase o celkového víťaza si sily zmerali štvrták Miroslav Hamarčák a tretiak Dominik Porhinčák. V napínavom a vyrovnanom zápase nakoniec po päťsetovej bitke zvíťazil Dominik Porhinčák, ktorý nepriaznivé skóre 0:2 obrátil vo svoj prospech a obrátil na 3:2. Hráčov povzbudzovali všetci seminaristi i predstavení kňazského... viac »

V Hlinnom sa konal kresťanský valentínsky večer V Hlinnom sa konal kresťanský valentínsky večer
Dňa 15. februára sa v komunitnom centre v obci Hlinné konal kresťanský valentínsky večer pre manželov. Zišli sa manželské páry,... viac »
Na Sigorde sa konali duchovné cvičenia pre gréckokatolícke kňazské manželské páry Na Sigorde sa konali duchovné cvičenia pre gréckokatolícke kňazské manželské páry
V dňoch 10. až 13. februára 2017 sa v Centre pre rodinu na Sigorde uskutočnili duchovné cvičenia pre kňazské manželské... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Utorok 14.02. – utorok 21.02.2017 Rím – pracovná cesta
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 20.02.2017 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie arcibiskupskej kúrie 13.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia –... viac »
Pozvánka na zábavne popoludnie vo Svidníku Pozvánka na zábavne popoludnie vo Svidníku
Bližšie informácie v prílohe.
Jubileum zjavení vo Fatime (1917 - 2017) Jubileum zjavení vo Fatime (1917 - 2017)
Diecézny katechetický úrad Prešovskej archieparchie v spolupráci s Metodicko-pdagogickým centrom, regionálne pracovisko, T, Ševčenka 11, Prešov pozýva kňazov a učiteľov... viac »
Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine
Pozývame Vás na modlitby za oslobodenie a uzdravenie do Baziliky Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine vždy druhú nedeľu v mesiaci.... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Dnes
21. február 2017 (utorok) Eleonóra
Liturgické čítania:
Ap. zač. 77. (Júd 1, 1 – 10); Lk zač. 109. (22, 39 – 42. 45b - 71. 23, 1)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
964133 (36 %)
môže byť
869955 (32 %)
nepáči
873932 (32 %)
Hlasy: 2708020
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX