Menu
Citát
Svätý Pavol vo všetkých svojich listoch vzdáva vďaky za všetky dobrodenia sveta. Vzdávajme vďaky aj my za svoje dobrodenia – i za dobrodenia iných ľudí – malé i veľké.
sv. Ján Zlatoústy
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

Arcibiskup Babjak posvätil v Sabinove farskú budovu a pamätnú tabuľu bl. Gojdičovi

Arcibiskup Babjak posvätil v Sabinove farskú budovu a pamätnú tabuľu bl. Gojdičovi

V sobotu 18.11.2017 posvätil prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ farskú budovu a pastoračné centrum v gréckokatolíckej farnosti v Sabinove. S realizáciou tohto diela sa začalo v roku 2015. Budova pozostáva z pastoračnej miestnosti, kancelárie, kaplánskeho a farského bytu. Časť stavby bola zrekonštruovaná a časť postavená ako nová.
 
Slávnosť posviacky sa začala o 9:15 hod. Po samotnej posviacke budovy sa kňazi, veriaci a otec arcibiskup Ján v sprievode presunuli ku Chrámu Najsvätejšieho Srdca Spasiteľa. Tam ho privítal primátor mesta Peter Molčan. Po privítaní arcibiskup a metropolita Ján odhalil a posvätil na tunajšom chráme pamätnú tabuľu na počesť blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča OSBM, ktorého sté výročie príchodu ako kaplána do tunajšej farnosti si... viac »

Arcibiskup Ján Babjak SJ posvätil bohostánok v Okružnej Arcibiskup Ján Babjak SJ posvätil bohostánok v Okružnej
V rodine má otec nezastupiteľné a nenahraditeľné miesto. Svoje deti s láskou vychováva, formuje, usmerňuje ich, povzbudzuje, vyzdvihuje ich pozitívne vlastnosti, ale s láskou... viac »
Desiati seminaristi v prešovskom kňazskom seminári mali obliečku do podriasnikov Desiati seminaristi v prešovskom kňazskom seminári mali obliečku do podriasnikov
Na začiatok Filipovky, radostného pôstnu, ktorým sa gréckokatolíci pripravujú na sviatok Narodenia Ježiša Krista, arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ celebroval... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Nedeľa 19.11. – streda 22.11.2017 Nemecko – pracovná cesta   Štvrtok 23.11.2017 Varšava – účasť na oslavách 100. výročia Univerzity... viac »
Výberové konania Výberové konania
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov, zriaďovateľ Cirkevnej základnej školy s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove, v súlade s ustanovením... viac »
Pozvánka na púť do Svätej Zeme Pozvánka na púť do Svätej Zeme
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov pozýva na archieparchiálnu púť do SVÄTEJ ZEME s vladykom Jánom Babjakom SJ v rámci jubilejného roka 
pri... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Dnes
22. november 2017 (streda) Cecília
Liturgické čítania:
Ap. zač. 287 (1 Tim 5, 22 – 25; 6, 1 – 11a); Lk zač. 90 (18, 15 – 17; 26 – 30)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1041098 (36 %)
môže byť
941399 (32 %)
nepáči
947170 (32 %)
Hlasy: 2929667
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX