Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Málo odpustíš - málo bude i tebe odpustené, mnoho odpustíš - mnoho i tebe bude odpustené... Odpustíš z celého srdca? Tak i Boh tebe odpustí. Ak odpustíš nepriateľovi, možno ho i zmeníš na priateľa. Tak isto bude postupovať Boh s tebou. Čím viac niekto zhrešil proti nám, tým viac sa máme ponáhľať k zmiereniu sa s ním, pretože zmierenie sa s ním spôsobí odpustenie ešte väčšieho počtu našich hriechov.
sv. Ján Zlatoústy
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka teologická fakulta
Facebook grkatpo
Návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku
Správy

Aj v bazilike v Ľutine sa modlili za prenasledovaných kresťanov

Aj v bazilike v Ľutine sa modlili za prenasledovaných kresťanov

V krajinách, kde sú kresťania menšinou, je sloboda vierovyznania často len vetou na papieri. Zažívajú obmedzenia, nespravodlivosť, diskrimináciu v práci, či v škole a rôzne hrozby tam, kde žijú. Kvôli svojej náboženskej príslušnosti zažívajú tiež nesmiernu núdzu a existenčnú krízu.
 
Vo svätej liturgii sa modlíme: Milujme sa navzájom, aby sme jednomyseľne vyznávali. Keď vyznávať, tak aj milovať. A navzájom. K srdcu si to zobrali aj vo farnosti Ľutina a 24.novembra sa večer pri svätej liturgii modlili za všetkých bratov a sestry, ktorí trpia pre svoju vieru, aby cez modlitbu cítili, že nikto v Cirkvi sa nesmie cítiť sám a opustený a... viac »

Podmienky pre bohoslužby od 25. novembra 2021 Podmienky pre bohoslužby od 25. novembra 2021
Organizátor bohoslužieb je povinný obmedziť túto na individuálnu pastoračnú službu,   platí od štvrtka 25 . novembra podľa   261.... viac »
Reakcia slovenských biskupov na ohlásený plošný zákaz verejných bohoslužieb Reakcia slovenských biskupov na ohlásený plošný zákaz verejných bohoslužieb
 Po tlačovom brífingu, na ktorom bol oznámený nový lockdown spojený s plošným zákazom verejných bohoslužieb, sa slovenskí katolícki biskupi, členovia... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 22.11.2021 16.00 hod.: Prešov – Aula GTF – zasadanie archieparchiálneho synodálneho tímu   Streda 24.11.2021 16.00 hod.: Prešov –... viac »
Katechézy v roku sv. Jozefa Katechézy v roku sv. Jozefa
V tomto mimoriadnom jubilejnom roku sv. Jozefa ponúkajú pedagógovia Gréckokatolíckej teologickej fakulty PU v Prešove nielen svojím študentom, ale aj... viac »
Katechézy pre deti na nedele a sviatky (2. časť) Katechézy pre deti na nedele a sviatky (2. časť)
      „Prečítajte túto knihu, ktorú vám posielame, aby ste ju v dome Pánovom čítali vo sviatočný deň a... viac »
AKTUALIZOVANÝ Covid-automat AKTUALIZOVANÝ Covid-automat
1. Pod “základom” sa pre potreby Covid Automatu v4.3 myslia všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, prekonanie choroby... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Synoda 2021 - 2023
Dnes
27. november 2021 (sobota) Milan
Liturgické čítania:
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1422910 (35 %)
môže byť
1298914 (32 %)
nepáči
1316078 (33 %)
Hlasy: 4037902
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX