Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Prvé a najväčšie nebezpečenstvo je byť spokojný sám so sebou.
sv. Bazil Veľký
Facebook grkatpo
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka teologická fakulta
Správy

V Prešove oslávili sviatok blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča

V Prešove oslávili sviatok blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča

V prešovskej katedrále si v stredu 17. júla pripomenuli sviatok blahoslaveného biskupa mučeníka Pavla Petra Gojdiča OSBM slávením archijerejskej svätej liturgie, ktorej predsedal bratislavský eparcha vladyka Peter Rusnák. Spolu s ním Eucharistiu slávilo viac ako dvadsať kňazov aj za hojnej účasti rehoľných sestier a veriaceho ľudu.

Vladyka Peter v homílii spomenul text jednej piesne, kde zaznievajú tieto slová: „Lásko, jen ty smíš kázat mi nad hrobem.“ Láska, ktorá dosvedčuje i pri smrti človeka, že toto bol milujúci muž, či milujúca žena. A vladyka následne pokračoval v myšlienke, o prítomnosti lásky vo svete. Kde chýba, tam sa rozpadajú manželstvá, tam sa... viac »

Na SwiGi tábore objavovali hrdinov Na SwiGi tábore objavovali hrdinov
Začiatok letných prázdnin odštartovali deti a mládež zo svidnického a giraltovského protopresbyteriátu spoločným SwiGi táborom, ktorý sa konal 1. až... viac »
V Bratislave zasadala Rada hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku V Bratislave zasadala Rada hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku
V dňoch 1.-2. júla 2024 sa na Eparchiálnom úrade v Bratislave konalo 36. plenárne zasadanie Rady hierarchov, ktorej členmi sú... viac »
Akcie
Program prešovského arcibiskupa metropolitu Jonáša Program prešovského arcibiskupa metropolitu Jonáša
Pondelok, 15. júla 2024 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijímanie stránok 17.00 hod(SEČ)/18.00(VEČ).: Užhorod – Katedrála Povýšenia svätého... viac »
Archieparchiálne odpustové slávnosti 2024 Archieparchiálne odpustové slávnosti 2024
Prešov-katedrála (11. máj, sobota)  blažený hieromučeník Vasiľ Hopko   Rafajovce  (19. máj, nedeľa) Päťdesiatnica – Zostúpenie Svätého Ducha   Krásny Brod... viac »
Výberové konanie - účtovník Výberové konanie - účtovník
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov, Hlavná 1 Prešov, vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu účtovník. Informácie o pracovnom mieste Pozícia: Účtovník Pracovná... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Synoda 2021 - 2023
Dnes
22. júl 2024 (pondelok) Magdaléna
Svätý dňa: Svätá myronosička a apoštolom rovná Mária Magdaléna.
Liturgické čítania:
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1553600 (35 %)
môže byť
1426640 (32 %)
nepáči
1444207 (33 %)
Hlasy: 4424447
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX