Menu
Citát
Keď vidím, že niekto nemiluje modlitbu a nemá k nej vrúcnu a horlivú lásku, to je jasné, že v jeho duši nevládne nič šľachetné. Naopak, keď vidím, že niekto horlivo dbá o službu Bohu a pokladá za veľké nešťastie, že sa nemôže nepretržite modliť, už viem, že on je nádejný hrdina každej čnosti a chrám boží.
sv. Efrém Sýrsky
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Správa z tlačovej besedy 23. januára 2015 v Prešove

Správa z tlačovej besedy 23. januára 2015 v Prešove

Na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove sa v piatok 23. januára konala tlačová beseda, na ktorej novinárom odpovedali prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, farár gréckokatolíckej farnosti Prešov-Sekčov Rastislav Baka a hovorca Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík.
Dôvodom zvolania tlačovej besedy bolo neodvysielanie gréckokatolíckej svätej liturgie zo záznamu v nedeľu 18. januára v národnostnom vysielaní v Rádiu Regina, nakoľko kňaz Rastislav Baka nesúhlasil so zásahom do jeho homílie, kde Rádio Regina chcelo vystrihnúť niektoré časti. Kňaz kázal na evanjelium Nedele o Zachejovi a v tejto súvislosti spomenul aj referendum a nebezpečenstvá, ktoré číhajú na rodiny. Liturgia v cirkevnoslovanskom jazyku s homíliou v rusínskom jazyku bola nahrávaná v Chráme Povýšenia sv. Kríža v Prešove na... viac »

Slovensko navštívi líderka úspešného chorvátskeho referenda Željka Markić Slovensko navštívi líderka úspešného chorvátskeho referenda Željka Markić
Tri týždne pred konaním referenda o ochrane rodiny príde na Slovensko líderka chorvátskeho úspešného referenda a členka organizačného výboru občianskej... viac »
Vladyka Milan na setkání Taize v Praze Vladyka Milan na setkání Taize v Praze
Vladyka Milan navštívil pout důvěry na zemi, která se uskutečnila při Evropském setkání Taize v Praze od 29.12. do 2.1.2015.... viac »
Akcie
Púť do Ríma za rodiny: ďalšia ponuka Púť do Ríma za rodiny: ďalšia ponuka
Gréckokatolícke arcibiskupstvo v Prešove a Fórum života pozývajú na Púť za rodiny do Ríma, Neapola a Pompejí. Je to ponuka výhodná obzvlášť pre... viac »
Pozvánka na ples Pozvánka na ples
Srdečne pozývame na 6. ples GTF PU v Prešove – v piatok 30. januára 2015 o 19:00 hod. – v... viac »
Púť do Ríma za rodiny: Máme za čo prosiť i ďakovať Púť do Ríma za rodiny: Máme za čo prosiť i ďakovať
Fórum života organizuje autobusovú púť do Ríma za rodiny, ktorá sa uskutoční v dňoch od 1. do 4. februára 2015. Cieľom... viac »
Pozvánka na Púť rodín do Svätej Zeme – po stopách biblických rodín Pozvánka na Púť rodín do Svätej Zeme – po stopách biblických rodín
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov pozýva na „Púť rodín do Svätej Zeme – po stopách biblických rodín“ s prešovským arcibiskupom a metropolitom... viac »
Pozvánka na februárovú púť na horu Zvir Pozvánka na februárovú púť na horu Zvir
Pútnické centrum hora Zvir srdečne pozýva na slávenie Fatimskej soboty, ktorá sa uskutoční 7. februára 2015. Program začne modlitbou rozjímavého... viac »
Pozvánka na na odborno-metodický seminár Pozvánka na na odborno-metodický seminár
Diecézny katechetický úrad a Metodicko-pedagogické centrum, regionálne pracovisko v Prešove, pozývajú učiteľov náboženstva/náboženskej výchovy na odborno-metodický seminár "Nové učebnice prepredmet náboženská výchova"
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
27. január 2015 (utorok) Bohuš
Liturgické čítania:
Ap. zač. 67. (2 Pt 2, 9 – 22); Mk zač. 60. (13, 14 – 23) (rad.)
Ap. zač. 318. (Hebr 7, 26 –28. 8, 1 – 2) Jn zač. 36. (10, 9 – 16) (Sv.) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
765933 (35 %)
môže byť
707459 (32 %)
nepáči
710222 (33 %)
Hlasy: 2183614
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX