Menu
Citát
Ak si ohováral svojho brata a potom ťa hryzie svedomie, choď, urob pred ním metanie (dozemný poklon) a povedz: „Hovoril som o tebe zle“ - a dávaj si pozor, aby si sa nenechal viac zviesť do klamstva (diablovho). Ohováranie je totiž v skutočnosti smrťou duše.
Výroky Otcov púšte
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Gréckokatolícka charita Prešov
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Stolnotenisový turnaj v gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove

Stolnotenisový turnaj v gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove

V utorok 14. februára 2017 v Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove vyvrcholil stolnotenisový turnaj jednotlivcov, ktorý trval od januára. V štyroch skupinách si sily zmeralo osemnásť seminaristov od prvého až po šiesty ročník. Utorok sa vo finálových zápasoch o tretie miesto stretli proti sebe seminarista piateho ročníka Dávid Šturák a seminarista tretieho ročníka Radoslav Šimko. V zápase troma výhernými setmi zvíťazil Dávid Šturák. V zápase o celkového víťaza si sily zmerali štvrták Miroslav Hamarčák a tretiak Dominik Porhinčák. V napínavom a vyrovnanom zápase nakoniec po päťsetovej bitke zvíťazil Dominik Porhinčák, ktorý nepriaznivé skóre 0:2 obrátil vo svoj prospech a obrátil na 3:2. Hráčov povzbudzovali všetci seminaristi i predstavení kňazského... viac »

V Hlinnom sa konal kresťanský valentínsky večer V Hlinnom sa konal kresťanský valentínsky večer
Dňa 15. februára sa v komunitnom centre v obci Hlinné konal kresťanský valentínsky večer pre manželov. Zišli sa manželské páry,... viac »
Na Sigorde sa konali duchovné cvičenia pre gréckokatolícke kňazské manželské páry Na Sigorde sa konali duchovné cvičenia pre gréckokatolícke kňazské manželské páry
V dňoch 10. až 13. februára 2017 sa v Centre pre rodinu na Sigorde uskutočnili duchovné cvičenia pre kňazské manželské... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 20.02.2017 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie arcibiskupskej kúrie 13.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia –... viac »
Pozvánka na zábavne popoludnie vo Svidníku Pozvánka na zábavne popoludnie vo Svidníku
Bližšie informácie v prílohe.
Jubileum zjavení vo Fatime (1917 - 2017) Jubileum zjavení vo Fatime (1917 - 2017)
Diecézny katechetický úrad Prešovskej archieparchie v spolupráci s Metodicko-pdagogickým centrom, regionálne pracovisko, T, Ševčenka 11, Prešov pozýva kňazov a učiteľov... viac »
Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine
Pozývame Vás na modlitby za oslobodenie a uzdravenie do Baziliky Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine vždy druhú nedeľu v mesiaci.... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Dnes
22. február 2017 (streda) Etela
Liturgické čítania:
Ap. zač. 113 (Rim 14, 6 – 9); Mt zač. 109. (26, 57 – 75)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
964596 (36 %)
môže byť
870412 (32 %)
nepáči
874367 (32 %)
Hlasy: 2709375
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX