Menu
Citát
Iba čisté srdce môže povedať bez strachu: „príď kráľovstvo tvoje“. Je nám potrebné povedať spolu so sv. Pavlom: „Nech nevládne hriech vo vašom smrteľnom tele“ (Rim 6,12). Ten, kto sa zachováva čistým vo svojich skutkoch, myšlienkach a slovách, môže povedať Bohu: „príď tvoje kráľovstvo.“
sv. Cyril Jeruzalemský
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka charita Prešov
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

Slováci sa zúčastnili na medzinárodnom kongrese v Zagrebe

Slováci sa zúčastnili na medzinárodnom kongrese v Zagrebe

V dňoch 12. – 19. mája 2016 prebiehal v Zagrebe s významnými odbornými prednáškami Medzinárodný kongres Svetovej organizácie Billingsovej ovulačnej metódy (WOOMB) spolu s profesionálnym kurzom pre zdravotníckych pracovníkov O monitorovaní plodnosti ženy v reprodukčnom veku a Tréningový program pre učiteľov BOM ako pripravovať a ďalej vzdelávať inštruktorov a robiť individuálne poradenstvo ženám a párom. Tieto programy boli predstavené celým vedením austrálskeho centra z Melbourne a aj naša veľmi aktívna slovenská skupina, získala nielen osvedčenia a ich podporu pre ďalšie šírenie BOM na Slovensku, ale najmä sme spoznali systém vzdelávania učiteľov a inštruktorov, prehlbovanie vlastných vedomostí a ich odovzdávanie. 

V sobotu sa konala 7. Metropolitná púť Gréckokatolíckej cirkvi do Krakova V sobotu sa konala 7. Metropolitná púť Gréckokatolíckej cirkvi do Krakova
Na 7. Metropolitnej púti Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove sa v sobotu 21. mája zúčastnilo viac ako... viac »
Benefičný koncert „O umení umením” v Prešove Benefičný koncert „O umení umením” v Prešove
Žiaci Cirkevnej základnej školy s materskou školou blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča v Prešove sa zapojili do umeleckého programu na benefičnom... viac »
Akcie
Pozvánka na výstavu Pozvánka na výstavu
Bližšie informácie na plagáte v prílohe.
Májová púť na Moravu Májová púť na Moravu
Gréckokatolícke spoločenstvo v  Sečovskej Polianke Vám ponúka pútnický zájazd na Moravu v dňoch 26. až 30. mája 2016.   Bližšie informácie... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok milosrdenstva 2016
Dnes
25. máj 2016 (streda) Urban
Liturgické čítania:
Ap. zač. 87. (Rim 4, 13 – 25); Mt zač. 23. (7, 21 – 23) (radové)
Ap. zač. 176. (2 Kor 4, 6 – 15) Mt zač. 40. (11, 2 – 15) (Jánovi)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
902247 (36 %)
môže byť
813209 (32 %)
nepáči
816664 (32 %)
Hlasy: 2532120
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX