Menu
Citát
Od samého počiatku, kým je duša čistá a dá sa tvarovať ako mäkký vosk a ľahko prijíma každú vtlačenú podobu, je potrebné zacvičovať mladého človeka do všetkých dobrých skutkov. Potom, keď sa mu rozum vyvinie a začne sa kriticky pozerať na svet, bude pokračovať v udanom smere a bude samostatne pokračovať s prevzatými zásadami zbožnosti a bude sa stále prikláňať k tomu, čo je užitočné a čomu zvyk poskytuje ľahkosť v dobrom konaní.
sv. Bazil Veľký
GMC BARKA - Juskova Voľa
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

V gréckokatolíckom seminári v Prešove sa uskutočnil úspešný Deň otvorených dverí

V gréckokatolíckom seminári v Prešove sa uskutočnil úspešný Deň otvorených dverí

Svetlý týždeň – týždeň po Pasche je v byzantskom obrade charakteristický okrem iného tým, že kráľovské a diakonské dvere sú na ikonostase otvorené. Znamená to, že Kristus nám svojou smrťou a zmŕtvychvstaním otvoril nebeskú bránu. V sobotu 11. apríla 2015 sa otvorili aj dvere Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove.
Deň otvorených dverí (DOD), ktorý prilákal veľké množstvo záujemcov, začal o 10:00 slovami otca rektora Miroslava Dancáka, ktorými privítal všetkých návštevníkov a rodiny seminaristov. Nasledovala prezentácia fotiek z podujatí, ktoré seminárne spoločenstvo zažilo od ostatného DOD v máji 2014. Interaktívnou formou ju sprevádzali seminaristi druhého... viac »

Zbierka študentov Gréckokatolíckej teologickej fakulty PU pre Ukrajinu Zbierka študentov Gréckokatolíckej teologickej fakulty PU pre Ukrajinu
Prešov 13. apríla (TK KBS) Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Gréckokatolíckym arcibiskupstvom... viac »
Rozhovor s Cyrilom Vasiľom, arcibiskupom a sekretárom Kongregácie pre východné cirkvi Rozhovor s Cyrilom Vasiľom, arcibiskupom a sekretárom Kongregácie pre východné cirkvi
Bratislava 13. apríla (TABLET.TV) – O postavení kresťanov na Blízkom východe, ale aj o situácii na Ukrajine debatuje J.V.P. vladyka... viac »
Akcie
Vyhlásenie výberového konania Vyhlásenie výberového konania
Správna rada Katolíckeho pedagogického a katechetického centra, n.o. vyhlasuje výberové konanie na miesto riaditeľa KPKC n.o., Bottova ul. 15, Levoča.... viac »
Pozvánka na 6. metropolitnú púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milsrdenstva v Krakove Pozvánka na 6. metropolitnú púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milsrdenstva v Krakove
Pozývame vás na 6. metropolitnú púť Gréckokatolíckej cirkvi do Sanktuária Božieho milsrdenstva v Krakove 16. mája 2015
Pozvánka na konferenciu Pôda ako Boží dar Pozvánka na konferenciu Pôda ako Boží dar
Pozývame vás na konferenciu "Pôda ako Boží dar a jej zodpovedné využívanie v súčasnom svete", ktorá sa uskutoční v dňoch... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
21. apríl 2015 (utorok) Ervín
Liturgické čítania:
Ap. zač. 18. (Sk 8, 5 – 17); Jn zač. 20. (6, 27 – 33)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
789282 (35 %)
môže byť
723763 (32 %)
nepáči
726639 (32 %)
Hlasy: 2239684
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX