Menu
Citát
Pýšiš sa bohatstvom a si hrdý na svojich predkov? Chľúbiš sa svojím majetkom, krásou tela a aj tým, čo si u teba ostatní obdivujú? Kde sú teraz tí, ktorí zastávali najvyššie úrady, kde sú vodcovia národov, kde sú vojvodcovia a sebavedomí vládcovia? Či nie sú všetci len prachom? Či nie je všetko pominuteľné, neskutočné ako rozprávka? Či nezostalo z nich len zopár kostí? Pozri sa na ich hroby! Môžeš rozoznať, kto bol sluhom a kto pánom, kto bol úbožiakom a kto boháčom, kto bol vzdelaný a kto bol bez vzdelania?
sv. Bazil Veľký
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Centrum pre rodinu Sigord
Správy

V Prešove sa stretli predstavení kňazských seminárov z Čiech, Moravy a Slovenska

V Prešove sa stretli predstavení kňazských seminárov z Čiech, Moravy a Slovenska

V dňoch 22. – 25. júna 2015 sa v Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove uskutočnil XXV. ročník stretnutia predstavených kňazských seminárov Čiech, Moravy a Slovenska. Prvý deň vo večerných hodinách všetci predstavení boli prijatí otcom arcibiskupom a metropolitom Mons. ThDr. Jánom Babjakom SJ, PhD. na pôde Arcibiskupského úradu. Po prehliadke katedrály a uctení si relikvií našich blahoslavených biskupov predstavení kňazských seminárov boli otcom arcibiskupom a metropolitom oboznámení s históriou, ale aj súčasným životom našej cirkvi. Zhliadli sme historickú výstavu v areáli arcibiskupského úradu a následne sme boli prijatí otcom Mons. prof. Petrom Šturákom, PhD., dekanom... viac »

Púť učiteľov, žiakov a zamestnancov cirkevných škôl Prešovského arcibiskupstva Púť učiteľov, žiakov a zamestnancov cirkevných škôl Prešovského arcibiskupstva
V pondelok 29. júna 2015 na sviatok najvyšších apoštolov sv. Petra a Pavla sa na pútnickom mariánskom mieste v Ľutine... viac »
Dvadsať rokov od návštevy sv. Jána Pavla II. medzi gréckokatolíkmi v Prešove Dvadsať rokov od návštevy sv. Jána Pavla II. medzi gréckokatolíkmi v Prešove
Vo štvrtok 2. júla uplynulo dvadsať rokov od historickej návštevy pápeža sv. Jána Pavla II. medzi gréckokatolíkmi v Prešove. Bola súčasťou... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Utorok 30.06.2015 09.45 hod.: Ľutina – pracovné stretnutie k záverom zo štyroch stretnutí Archieparchiálneho zhromaždenia Prešovskej archieparchie 18.00 hod.: Stropkov... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
06. júl 2015 (pondelok) Patrícia, Patrik
Svätý dňa: Náš prepodobný otec Sisoés Veľký.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 134. (1 Kor 5, 9 – 6, 11); Mt zač. 56. (13, 54 – 58) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
808760 (35 %)
môže byť
736491 (32 %)
nepáči
739182 (32 %)
Hlasy: 2284433
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX