Menu
Citát
Umenie kňaza – ak tu možno hovoriť o umení – je najvyšším umením. Preto by kňaz mal mať všetky schopnosti, najmä tie typicky ľudské. Malo by v ňom byť všetko, čo je ľudské, okrem hriechu. Ľudia hľadajú u kňaza echo, prijatie, útechu a nie zakaždým raz odpustenie alebo radu. Nie, jednoducho túžia, aby ich vypočul a pochopil.
sv. Gregor
Gréckokatolícky magazín
GMC BARKA - Juskova Voľa
Centrum pre rodinu Sigord
Správy

Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ ocenil primátora mesta Svidník

Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ ocenil primátora mesta Svidník

Prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ prijal v utorok 24. novembra v arcibiskupskej rezidencii v Prešove primátora mesta Svidník Ing. Jána Holodňáka. Pri tejto príležitosti mu udelil Zlatú medailu blahoslaveného biskupa mučeníka Pavla Petra Gojdiča OSBM za vynikajúcu spoluprácu, rozvoj a šírenie dobrého mena Gréckokatolíckej cirkvi v meste Svidník i na Slovensku a mimoriadny osobný podiel a podporu pri zveľaďovaní cyrilo-metodského dedičstva. Ocenenie z rúk prešovského arcibiskupa a metropolitu pán primátor prevzal v Arcibiskupskej kaplnke sv. Jozefa v prítomnosti pomocného prešovského biskupa Mons. Milana Lacha SJ, kňazov z arcibiskupskej kúrie a ostatných zamestnancov arcibiskupského úradu. Po slovách, ktorými... viac »

Vladyka Milan Lach SJ navštívil Veľký Lipník Vladyka Milan Lach SJ navštívil Veľký Lipník
Vladyka Milan Lach SJ sa v nedeľu 22. novembra 2015 zúčastnil na odpustovej slávnosti v gréckokatolíckej farnosti Veľký Lipník, zasvätenej... viac »
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ vysvätil dvoch diakonov Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ vysvätil dvoch diakonov
Prešovská archieparchia má od nedele 22. novembra dvoch nových diakonov. V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove sa nimi vkladaním... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 23.11.2015 10.30 hod.: Bardejov – Chrám svätých apoštolov Petra a Pavla – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady za... viac »
Pozvánka na decembrovú Fatimskú sobotu a Malú púť na horu Zvir Pozvánka na decembrovú Fatimskú sobotu a Malú púť na horu Zvir
Pútnické centrum hora Zvir srdečne pozýva na slávenie Fatimskej soboty dňa 5.decembra 2015. Program začne modlitbou rozjímavého svätého ruženca o... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
26. november 2015 (štvrtok) Kornel
Liturgické čítania:
Ap. zač. 289. (1 Tim 6, 17 – 21); Lk zač. 92. (18, 31 – 34) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
854378 (36 %)
môže byť
769759 (32 %)
nepáči
772680 (32 %)
Hlasy: 2396817
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX