Menu
Citát
Blažený je ten, kto neprijíma zlé myšlienky rodiace sa v ňom, a ani nedáva im možnosť rásť v sebe a uvádzať zlo do skutočnosti, ale pokiaľ sú myšlienky ešte malé, ba ešte skôr než sa zakorenia a zaútočia na neho sa všemožne snaží rozbíjať ich o kameň pevnej rozhodnosti a ničiť ich menom Pána Ježiša Krista.
sv. Dorotej (+ okolo r. 620)
PL-SK
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Premiéra dokumentárneho filmu o záchrane Židov v Oľšavici

Premiéra dokumentárneho filmu o záchrane Židov v Oľšavici

V utorok 28. októbra sa v kultúrnom dome v obci Oľšavica konala premiéra dokumentárneho filmu Oľšavica – Ostrov nádeje, ktorého producentkou je Eva Kratochvílová a režisérom Michal Spišák. Film, ktorý je nesmierne hodnotnou výpoveďou o záchrane viac ako sto židovských spoluobčanov gréckokatolíckym kňazom Michalom Mašlejom a gréckokatolíckymi veriacimi tejto obce, prináša posolstvo ľudskosti a viery, ktorá má moc víťaziť nad zlom. Ich kresťanská viera a odvaha, ako aj obdivuhodne silná osobnosť ich duchovného otca privádza diváka k úprimnému dojatiu. Film je postavený predovšetkým na autentických výpovediach záchrancov, resp. ich detí, ako aj na výpovediach zachránených, z ktorých sa niektorí zúčastnili aj na premiére. Ako povedala Eva Kratochvílová, dva roky... viac »

Stretnutie východných katolíckych hierachov 2014 Stretnutie východných katolíckych hierachov 2014
Identita a poslanie východných katolíckych cirkvi v Európe Stretnutie východných katolíckych hierachov 2014 Ľvov, Ukrajina , 23.-26. október 2014   Úloha a poslanie... viac »
Najbližšie stretnutie východných biskupov bude v Prahe Najbližšie stretnutie východných biskupov bude v Prahe
V nedeľu sa ukrajinskom Ľvove skončilo výročné stretnutie východných katolíckych hierarchov Európy, ktoré bolo venované téme 25. výročiu vyjdenia z... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 27.10.2014 10.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – nahrávanie pre TV Lux 10.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia –... viac »
Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii
V mesiaci október sa v Prešovskej archieparchii budú sláviť sväté liturgie za šírenie kultúry života a požehnanie a posilnenie pre... viac »
Pozvánka na XXIII. ročník Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu Pozvánka na XXIII. ročník Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov, Združenie Sakrálne spevy Východu  Vás srdečne pozývajú na XXIII. ročník Medzinárodného festivalu duchovných piesní byzantského obradu pod záštitou... viac »
Pozvánka na horu Zvir v novembri Pozvánka na horu Zvir v novembri
Pútnické centrum hory Zvir vás srdečne pozýva na slávenie Fatimskej soboty, ktorá sa uskutoční 1. novembra 2014. Program začne modlitbou... viac »
Pozvánka na koncert skupiny Anastasis Pozvánka na koncert skupiny Anastasis
 Pozývame vás na jedinečný a neopakovateľný koncert všetkých členov skupiny Anastasis od roku 1994, ktorý sa uskutoční v stredu 12.... viac »
Kongres rodiny v Prešove 11. – 13.11.2014 Kongres rodiny v Prešove 11. – 13.11.2014
Gréckokatolícky arcibiskupský úrad v Prešove a Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove organizujú v dňoch 11. – 13. novembra 2014 v Prešove KONGRES... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
31. október 2014 (piatok) Aurélia
Liturgické čítania:
Ap. zač. 335. (Hebr 13, 17 – 21); Lk zač. 67. (12, 32 – 40)
 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
741998 (35 %)
môže byť
690108 (32 %)
nepáči
692633 (33 %)
Hlasy: 2124739
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX