Menu
Citát
Nie je dostatočné iba nevydávať sa, ale je nevyhnutná i čistota duševná. Pod touto čistotou nerozumiem iba zdržanie sa od ohnivej túžby, ozdôb, roztržitosti, ale i oslobodenie sa od (všetkých) svetských starostí. Ak toho niet, potom aký máme úžitok od telesnej čistoty?
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Centrum pre rodinu Sigord
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

V mesiaci marec sú sväté liturgie za život slávené v Prešovskej archieparchii

V mesiaci marec sú sväté liturgie za život slávené v Prešovskej archieparchii

Na Slovensku aj tohto roku pokračuje projekt slávenia denných svätých liturgií na úmysel šírenia kultúry života a rodinu. Je duchovnou prípravou na druhý Národný pochod za život, ktorý sa uskutoční v septembri v Bratislave. Zároveň zdôrazňuje posolstvo encykliky Evangelium Vitae, ktorej 20. výročie oslávime práve tento rok.
Po Žilinskej diecéze projekt v mesiaci marec pokračuje v Prešovskej archieparchii. V druhú pôstnu nedeľu, 1. marca o 10:00, slávil prvú svätú liturgiu – archijerejskú svätú liturgiu na tento úmysel pomocný prešovský biskup Mons. Milan Lach SJ.
V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove na nej v homílii povedal, vychádzajúc z evanjelia, že Ježiš chce vidieť našu vieru, ktorá je... viac »

Beseda o Afrike na začiatku veľkého pôstu na CZŠ sv. Juraja vo Svidníku Beseda o Afrike na začiatku veľkého pôstu na CZŠ sv. Juraja vo Svidníku
Úvod do veľkého pôstu sme v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku začali besedou s našou bývalou žiačkou Jankou... viac »
Fórum služobníkov mladým Fórum služobníkov mladým
Počas víkendu 13. – 15. februára sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli konal formačný víkend pre mladých,... viac »
Akcie
Pozvánka na marcovú Fatimskú sobotu a Malú púť Pozvánka na marcovú Fatimskú sobotu a Malú púť
Pútnické centrum hora Zvir srdečne pozýva na slávenie Fatimskej soboty, ktorá sa uskutoční 7.marca 2015. Program začne modlitbou rozjímavého svätého... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Nedeľa 22.02.2015 10.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Katedry sv. Petra Pondelok 23.02.2015 09.00... viac »
Pozvánka na konferenciu Pôda ako Boží Pozvánka na konferenciu Pôda ako Boží
Pozývame vás na konferenciu "Pôda ako Boží dar a jej zodpovedné využívanie v súčasnom svete", ktorá sa uskutoční v dňoch... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
03. marec 2015 (utorok) Bohumil, Bohumila
Liturgické čítania:
Ap. zač. 241. (Flp 2, 12 – 16); Mt zač. 38. (10, 32 – 11, 1) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
777162 (35 %)
môže byť
715677 (32 %)
nepáči
718477 (32 %)
Hlasy: 2211316
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX