Menu
Citát
Veľkou pomocou v boji proti hriechu je čítanie Svätého písma.
sv. Ján Zlatoústy
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Zaujímavé aktivity v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku

Zaujímavé aktivity v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku

Na obdobie veľkého pôstu vychovávateľka školského klubu v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku, spolu s asistentkami, pripravili pôstny kalendár pre deti. Zmyslom pôstu bolo prehĺbiť vieru v Boha a lásku k blížnym. Aktivity boli zamerané na to, aby sa deti dokázali zriekať svojho pohodlia, aby sa snažili konať dobré skutky. Na každý deň dostali vždy novú úlohu, ktorú mali splniť. Jednotlivé úlohy plnili aj počas víkendových dní a sviatkov. Postupne sa deti dokázali zriecť sladkostí, uprednostnili spoločenské hry pred internetom, urobili radosť svojim spolužiakom, rodičom a učiteľom, pripravili darček, zodpovedne sa venovali príprave na vyučovanie, utužovali svoje zdravie... viac »

Bohoslovci zo skupiny Anastasis pripravili netradičnú krížovú cestu vo Svidníku Bohoslovci zo skupiny Anastasis pripravili netradičnú krížovú cestu vo Svidníku
Svidník 31. marca (TK KBS) V Chráme Božej múdrosti vo Svidníku sa konala netradičná krížová cesta. Pripravili ju gréckokatolícki bohoslovci zo... viac »
Kvetný víkend v Prešovskej archieparchii Kvetný víkend v Prešovskej archieparchii
V dňoch 27. – 29. marca sa mladí z Prešovskej archieparchie stretli v Gréckokatolíckom mládežníckom centre (GMC) Bárka v Juskovej... viac »
Akcie
Program na hore Zvir na sviatky Paschy Program na hore Zvir na sviatky Paschy
Veľký štvrtok: V tento deň nebude slávená liturgia o 10.30 hod. 16.30 – Sväté strasti – čítania o utrpení Ježiša... viac »
Pozvánka na Archieparchiálne kolo Biblickej súťaže a Biblickej olympiády Pozvánka na Archieparchiálne kolo Biblickej súťaže a Biblickej olympiády
Pozývame Vás a víťazné družstvá jednotlivých protopresbyterských kôl na Archieparchiálne kolo Biblickej súťaže a Biblickej olympiády     Miesto konania: Gréckokatolícky kňazský... viac »
Pozvánka na konferenciu Pôda ako Boží dar Pozvánka na konferenciu Pôda ako Boží dar
Pozývame vás na konferenciu "Pôda ako Boží dar a jej zodpovedné využívanie v súčasnom svete", ktorá sa uskutoční v dňoch... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
01. apríl 2015 (streda) Hugo
Liturgické čítania:
Na službe VPD: Ex 2, 11 – 22; Jób 2, 1 – 10 a evanjelium Mt zač. 108. (26, 6 – 16).
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
785206 (35 %)
môže byť
721178 (32 %)
nepáči
724065 (32 %)
Hlasy: 2230449
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX