Menu
Citát
Niektorí by chceli robiť dobre ale nechcú trpieť zlo, chcú byť pokorní, ale aby nikto nimi neopovrhoval, chcú sa uspokojiť s tým, čo majú, ale aby im nikdy nechýbalo potrebné, chcú byť čistými ale bez umŕtvenia, trpezlivými, ale bez urážok. Chceli by získať čnosti, ale sa nenamáhajú pre ne, skrátka túžia po víťazných poctách v meste bez toho, aby poznali vojenské boje v poli.
sv. Gregor Veľký
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Centrum pre rodinu Sigord

Blahoprianie k Vianociam a Novému roku

Blahoprianie k Vianociam a Novému roku
Počneš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. On bude veľký a bude sa volať Synom Najvyššieho...“ (Lk 1, 31 – 32)
 

Požehnané a milostiplné sviatky Kristovho narodenia, stálu radosť a nádej v jeho prítomnosť po všetky dni vášho života v novom roku 2015 vám vyprosujú a žehnajú vám

 vaši vladykovia
Milan a arcibiskup metropolita Ján

 
Za všetkých dobrodincov, priateľov a gratulantov budú svätú liturgiu sláviť prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ a pomocný biskup Mons. Milan Lach SJ počas sviatkov Narodenia Pána. 

Správy

Prešovský arcibiskup požehnal koledníkov Dobrej noviny

Prešovský arcibiskup požehnal koledníkov Dobrej noviny

V nedeľu Svätých Praotcov 14. decembra sa v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove konala svätá liturgia s požehnaním a rozposlaním koledníkov Dobrej noviny  Prešovskej archieparchie. Zúčastnilo sa jej 238 koledníkov z 11 farností. Svätú liturgiu slávili prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ a pomocný biskup Milan Lach SJ za účasti viacerých kňazov.
Vladyka Ján v homílii vyzdvihol, že Mesiáš už zavítal na našu zem, aby nás vykúpil a spasil. A toto si pripomíname každý rok, a tiež to, že Ježiš je prítomný v eucharistii a  denne nás pozýva na eucharistickú hostinu, ktorej sa môžeme zúčastniť len s čistým srdcom. Pripomenul, že Ježiš je v každom jednom z nás i v konaní dobra. Koledníkov povzbudil,... viac »

Deň otvorených dverí na cirkevnej základnej škole vo Svidníku Deň otvorených dverí na cirkevnej základnej škole vo Svidníku
V sobotu 13. decembra Rada rodičov v spolupráci s vedením Cirkevnej základnej školy sv. Juraja vo Svidníku pripravili Deň otvorených dverí. Otvorené... viac »
Členovia farských rád sa stretli v Juskovej Voli Členovia farských rád sa stretli v Juskovej Voli
V dňoch 8. – 10. decembra sa v priestoroch Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka v Juskovej Voli uskutočnilo už druhé tohtoročné... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Nedeľa 14.12.2014 11.45 hod.: Prešov – Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa – koncelebruje svätú liturgiu s požehnaním a rozposlaním koledníkov Dobrej noviny... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 15.12.2014 11.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – spoločný obed a predvianočné stretnutie so zamestnancami Arcibiskupského úradu 14.30 hod.: Poprad... viac »
Pozvánka na vianočný koncert Pozvánka na vianočný koncert
Pozývame vás na vianočný koncert na podporu Dobrej noviny, ktorý sa uskutoční v gréckokatolíckom chráme sv. Cyrila a Metoda v... viac »
Program slávení na hore Zvir v decembri a januári Program slávení na hore Zvir v decembri a januári
21.12.2014 - Betlehemské svetlo   24.12.2014 - Predvečer Narodenia Pána 10.00 sv. ruženec 10.30 sv. liturgia 24.00 sv. liturgia  ... viac »
Pozvánka na púť do Svätej zeme Pozvánka na púť do Svätej zeme
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov Vás pozýva na Púť rodín do Svätej Zeme - po stopách biblických rodín s prešovským arcibiskupom a... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
19. december 2014 (piatok) Judita
Liturgické čítania:
Ap. zač. 301. (Tit 1, 15 – 2, 10); Lk zač. 101. (20, 19 – 26) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
755430 (35 %)
môže byť
699346 (32 %)
nepáči
701959 (33 %)
Hlasy: 2156735
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX