Menu
Citát
Blažený je ten, kto neprijíma zlé myšlienky rodiace sa v ňom, a ani nedáva im možnosť rásť v sebe a uvádzať zlo do skutočnosti, ale pokiaľ sú myšlienky ešte malé, ba ešte skôr než sa zakorenia a zaútočia na neho sa všemožne snaží rozbíjať ich o kameň pevnej rozhodnosti a ničiť ich menom Pána Ježiša Krista.
sv. Dorotej (+ okolo r. 620)
PL-SK
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Homília Mons. Ivana Martyniaka v Ľutine

Homília Mons. Ivana Martyniaka v Ľutine

Homília przemyšliansko-varšavskéh o arcibiskupa a metropolitu Mons. Ivana Martyniaka 17. augusta 2014 v Ľutine
 
Mária nás očakáva v nebi!
Drahý náš otec metropolita Ján, najdôstojnejší vladykovia, vážení otcovia, bratia v rehoľnej službe, predstavitelia štátnych inštitúcií a vy, najdrahší pútnici, ktorí ste si sadli ku Kristovmu stolu, aby ste počúvali jeho slová a učili sa Ceste, ktorou kráčala k nebu Presvätá Panna Mária v ľudskej rodine. Pozdravujem aj poslucháčov Rádia Lumen. Tu v Prešovskej archieparchii slávite Rok zasvätený rodine.
„Nepoškvrnená Bohorodička, vždy Panna, bola po ukončení pozemského putovania životom vzatá s telom a dušou do nebeskej slávy“, takto v krátkosti vystihol túto pravdu Svätý Otec Pius... viac »

Archieparchiálna odpustová slávnosť v Ľutine v Roku rodiny Archieparchiálna odpustová slávnosť v Ľutine v Roku rodiny
Tri dni trvala tohtoročná archieparchiálna odpustová slávnosť na najväčšom pútnickom mieste Prešovskej archieparchie v Ľutine a bola tematicky zameraná na... viac »
Vladyka Lach: Modlime sa za našich bratov vo všetkých krajinách Vladyka Lach: Modlime sa za našich bratov vo všetkých krajinách
Bratislava 16. augusta (TK KBS) Na Slovensku prebieha osobitný týždeň modlitieb za mier a zmierenie národmi, ktoré aktuálne trpia narastajúcim... viac »
Akcie
Pozvánka na pešiu púť Pozvánka na pešiu púť
Redemptoristi v Michalovciach a Gréckokatolícke farnosti v Nižnom Hrabovci, Poši, Nacinej Vsi, Michalovciach – Topoľanoch Vás pozývajú na 2. ročník... viac »
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Štvrtok 21.08.2014 10.00 hod.: Prešov – Chrám Povýšenia sv. Kríža – účasť na Dni spoločenstva oázového hnutia Svetlo – Život;... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Streda 20.08.2014 10.00 hod.: Ľutina – pracovná cesta – kontrolný deň   Štvrtok 21.08. – sobota 23.08.2014 Príprava na Biskupskú... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
22. august 2014 (piatok) Tichomír
Svätý dňa: Svätý mučeník Agatonik a spoločníci.
Liturgické čítania:
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
720967 (35 %)
môže byť
674295 (33 %)
nepáči
676659 (33 %)
Hlasy: 2071921
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX