Menu
Citát
Iní sa chvália tým, že sa rozprávajú s veľmožmi, kniežatami a kráľmi, a ty sa môžeš chváliť tým, že vo Svätom písme hovoríš so Svätým Duchom. Preto, lebo cez Sväté písmo k nám skutočne hovorí Svätý Duch.
sv. Efrém Sýrsky
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
PL-SK
Správy

V Ľutine sa konalo 15. riadne zasadanie Rady hierarchov

V Ľutine sa konalo 15. riadne zasadanie Rady hierarchov

Na 15. riadnom zasadaní Rady hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku sa v utorok 9. septembra, po skončení 6. metropolitnej púte kňazov tejto cirkvi, stretli v Ľutine jej štyria hierarchovia – prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, ktorý ju zvoláva a predsedá jej, košický eparchiálny biskup Milan Chautur CSsR, bratislavský eparchiálny biskup Peter Rusnák a pomocný prešovský biskup Milan Lach SJ.
Navzájom sa informovali o prebiehajúcich archieparchiálnom a eparchiálnych zhromaždeniach, ktoré sú prvou etapou prvého metropolitného zhromaždenia Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku.
Vyjadrili veľké poďakovanie gréckokatolíckym veriacim, ktorí sa svojimi podpismi vo veľkom... viac »

Rok rodiny na obrazoch III. medzinárodného maliarskeho plenéru v Ľutine Rok rodiny na obrazoch III. medzinárodného maliarskeho plenéru v Ľutine
Gréckokatolícke pútnické miesto v Ľutine sa na začiatku septembra stalo miestom tvorby pre účastníkov III. medzinárodného maliarskeho plenéru organizovaného Gréckokatolíckym... viac »
V Ľutine sa uskutočnila 6. metropolitná púť kňazov Gréckokatolíckej cirkvi V Ľutine sa uskutočnila 6. metropolitná púť kňazov Gréckokatolíckej cirkvi
Kňazi Prešovskej archieparchie, Košickej eparchie a Bratislavskej eparchie, ktoré tvoria Gréckokatolícku metropolitnú cirkev sui iuris na Slovensku, sa v utorok... viac »
Akcie
Pozvánka na mariologickú konferenciu Bohorodička v kultúrnych dejinách Slovenska Pozvánka na mariologickú konferenciu Bohorodička v kultúrnych dejinách Slovenska
Bratislavská gréckokatolícka eparchia a Slavistický ústav Jána Stanislava Slovenskej akadémie vied (SAV) pozývajú na interdisciplinárnu vedeckú konferenciu z príležitosti Roka Sedembolestnej... viac »
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Piatok 12.09.2014 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – zasadanie Ekonomickej rady Sobota 13.09.2014 10.30 hod.: Prešov-Sekčov – Chrám Povýšenia... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Streda 10.09.2014 12.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – obed s návštevou z Nemecka a popoludňajší program   Piatok 12.09.2014... viac »
Príprava učiteľov náboženstva na biblickú olympiádu Príprava učiteľov náboženstva na biblickú olympiádu
Diecézny katechetický úrad v spolupráci s Metodicko-pedagogické centrum, regionálne pracovisko v Prešove, pozýva učiteľov náboženstva/náboženskej výchovy na odborno-metodický seminár Termín: 25. 09.... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
16. september 2014 (utorok) Ľudmila
Svätý dňa: Svätá všechválna veľkomučenica Eufémia.
Liturgické čítania:
 Ap. zač. 204. (Gal 2, 21 – 3, 7); Mk zač. 22. (6, 1 – 7)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
728230 (35 %)
môže byť
679736 (33 %)
nepáči
682080 (33 %)
Hlasy: 2090046
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX