Menu
Citát
Ako nevytrhávajú zo zeme silné stromy i s koreňmi silné poryvy vetra, i keď hocijako na nich narážajú a z hociktorej strany ich naháňajú a tieto nápory vetra ich robia viac tvrdými a odolnejšími, tak isto aj svätú dušu žijúcu čestne, nápory pokušení a ťažkostí nezničia, ale ju ešte viac vyzdvihnú do väčšieho trpenia, podobne ako spravodlivého Jóba práve ony urobili ešte slávnejšími a dôstojnejšími.
sv. Ján Zlatoústy
PL-SK
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Púť arcibiskupskej kúrie z Prešova na pútnické miesto Máriapócs v Maďarsku

Púť arcibiskupskej kúrie z Prešova na pútnické miesto Máriapócs v Maďarsku

Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, jeho pomocný biskup Milan Lach SJ, kňazi a ostatní zamestnanci Gréckokatolíckeho arcibiskupského úradu v Prešove v pondelok 29. septembra putovali na gréckokatolícke mariánske pútnické miesto Máriapócs v Maďarsku. Počas dňa navštívili tri piliere života gréckokatolíkov v Maďarsku – historické, duchovné a administratívne centrum. Ich cesta viedla najprv do historického centra Gréckokatolíckej cirkvi v Maďarsku – do Hajdúdorogu, kde sa pomodlili v miestnom katedrálnom chráme. Privítal ich vladyka Fülüp Kocsis, hajdúdorožský eparchiálny biskup zo sídlom v Nyíregyháze, ktorý im spolu s miestnym duchovným otcom porozprával o katedrále a živote gréckokatolíkov v ich eparchii a... viac »

Začiatok novej Archieparchiálnej školy animátora-dobrovoľníka v Juskovej Voli Začiatok novej Archieparchiálnej školy animátora-dobrovoľníka v Juskovej Voli
V dňoch 26. až 28. septembra 2014 sa v Gréckokatoíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli začala nová Archieparchiálna škola... viac »
V Ladomirovej Mons. Ján Babjak SJ posvätil obnovený drevený chrám V Ladomirovej Mons. Ján Babjak SJ posvätil obnovený drevený chrám
Gréckokatolícky drevený Chrám sv. Michala archanjela v Ladomirovej z roku 1742 je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá patrí medzi skutočné skvosty... viac »
Akcie
Charitatívny koncert za mier na Ukrajine v Prešove a Svidníku Charitatívny koncert za mier na Ukrajine v Prešove a Svidníku
Gréckokatolícky arcibiskupský úrad v Prešove a gréckokatolícke farnosti Prešov a Svidník pozývajú na Charitatívny koncert za mier na Ukrajine, ktorý... viac »
Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii
Farnosti Prešovskej archieparchie, kde sa bude sláviť svätá liturgia za kultúru života v mesiaci október 2014 1.10.2014 , streda 16:30,... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
30. september 2014 (utorok) Jarolím
Svätý dňa: Svätý hieromučeník Gregor, biskup Veľkého Arménska.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 222. (Ef 2, 19 – 3, 7); Mk zač. 50. (11, 11 – 23)
 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
732864 (35 %)
môže byť
683405 (33 %)
nepáči
685789 (33 %)
Hlasy: 2102058
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX