Menu
Citát
Od samého počiatku, kým je duša čistá a dá sa tvarovať ako mäkký vosk a ľahko prijíma každú vtlačenú podobu, je potrebné zacvičovať mladého človeka do všetkých dobrých skutkov. Potom, keď sa mu rozum vyvinie a začne sa kriticky pozerať na svet, bude pokračovať v udanom smere a bude samostatne pokračovať s prevzatými zásadami zbožnosti a bude sa stále prikláňať k tomu, čo je užitočné a čomu zvyk poskytuje ľahkosť v dobrom konaní.
sv. Bazil Veľký
PL-SK
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

Inštitút Naše Aktivity Pre Slovensko oslávil desať rokov činnosti

Inštitút Naše Aktivity Pre Slovensko oslávil desať rokov činnosti

Bratislava - Jubilejným desiatym ročníkom NAPS Medzinárodného ekumenického koncertu si v pondelok 15. 09. 2014 v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave pripomenul Inštitút NAPS desať rokov od svojho vzniku. Slávnostný koncert, na ktorom vystúpili umelci zo Slovenska, Maďarska i Rakúska podporil dialóg a toleranciu medzi národmi a stúpencami rozličných náboženských tradícií ako záverečné podujatie Kultúrneho leta a hradných slávností Bratislava 2014. „Medzinárodný ekumenický koncert je najvýznamnejším každoročným podujatím nášho inštitútu, ktorého aktivity sa sústreďujú v oblasti vzdelávania, kultúry a prehlbovania ľudských práv,“ uviedol pre médiá zakladateľ občianskeho združenia Peter Solej.
Podujatie sa už tradične koná pod záštitou najvyšších predstaviteľov... viac »

Návšteva prešovského arcibiskupa metropolitu vo Valkovciach Návšteva prešovského arcibiskupa metropolitu vo Valkovciach
V nedeľu 14. septembra na sviatok Povýšenia sv. Kríža sa vo Valkovciach konala posviacka obnoveného Chrámu sv. Lukáša. Na začiatku slávnosti... viac »
V Ľutine sa konalo 15. riadne zasadanie Rady hierarchov V Ľutine sa konalo 15. riadne zasadanie Rady hierarchov
Na 15. riadnom zasadaní Rady hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku sa v utorok 9. septembra, po skončení... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Štvrtok 18.09.2014 09.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – duchovná obnova pre pedagógov, doktorandov a zamestnancov Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Štvrtok 18.09.2014 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s viceprovinciálom Jaroslavom Štelbaským CSsR 15.45 hod.: Bardejov-Vinbarg – kontrolný... viac »
Príprava učiteľov náboženstva na biblickú olympiádu Príprava učiteľov náboženstva na biblickú olympiádu
Diecézny katechetický úrad v spolupráci s Metodicko-pedagogické centrum, regionálne pracovisko v Prešove, pozýva učiteľov náboženstva/náboženskej výchovy na odborno-metodický seminár Termín: 25. 09.... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
20. september 2014 (sobota) Ľuboslav, Ľuboslava
Svätý dňa: Svätý veľkomučeník Eustatios a spoločníci. Svätí mučeníci a vyznávači, veľký knieža Michal a jeho bojar Teodor, černigovskí divotvorcovia.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 125b. (1 Kor 1, 26 – 29); Jn zač. 30. (8, 21 – 30) (sob. po Pov.)
Ap. zač. 132. (1 Kor 4, 17 – 5, 5); Mt zač. 97. (24, 1 – 13) (rad.)
 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
729358 (35 %)
môže byť
680528 (33 %)
nepáči
682928 (33 %)
Hlasy: 2092814
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX