Menu
Citát
Keď sa Pimen (sv. Pimen Veľký, + 440) dopočul, že pustovník Arzén umiera, ponáhľal sa ho navštíviť. Keď uvidel Arzéna, povedal: „Šťastný Arzén, lebo mal dar sĺz v tomto živote! Lebo kto neoplakáva svoje hriechy na zemi, bude na ne nariekať vo večnosti.“
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

Gréckokatolíci sa zišli na historicky prvom metropolitnom zhromaždení na Slovensku

Gréckokatolíci sa zišli na historicky prvom metropolitnom zhromaždení na Slovensku

Prvé Metropolitné zhromaždenie Gréckokatolíckej cirkvi suiiuris na Slovensku v jej histórii sa konalo v piatok 23. septembra na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Je vyvrcholením procesu, ktorý začal 7. januára 2013, kedy bola na základe rozhodnutia Rady hierarchov slávnostne otvorená jeho prvá etapa, ktorá pozostávala zo zasadnutí archieparchiálneho a eparchiálnych zhromaždení. Tie sa konali v predchádzajúcich dvoch rokoch.
 
Na Metropolitnom zhromaždení sa zúčastnili všetci hierarchovia Gréckokatolíckej cirkvi suiiuris na Slovensku – prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, ktorý zhromaždeniu predsedal, košický eparchiálny biskup Milan Chautur CSsR, bratislavský eparchiálny biskup Peter Rusnák a pomocný prešovský biskup Milan Lach SJ.... viac »

Gréckokatolícki seminaristi sa zúčastnili duchovných cvičení Gréckokatolícki seminaristi sa zúčastnili duchovných cvičení
V dňoch 11. až 15. septembra sa seminaristi Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešovezúčastnili duchovných cvičení... viac »
Pozvánka na vernisáž výstavy diel V. medzinárodného maliarskeho plenéra v Ľutine Pozvánka na vernisáž výstavy diel V. medzinárodného maliarskeho plenéra v Ľutine
Organizátori V. medzinárodného maliarskeho plenéra pozývajú na vernisáž poplénerovej výstavy z vytvorených diel, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 22. septembra 2016... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Utorok20.09.2016 08.30 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – svätá liturgia pre katechétov Prešovskej archieparchie 10.30 hod.: Prešov... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Utorok 20.09.2016 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie Vincenta Obsitnika s manželkou z USA; Ľutina – obed; celodenný... viac »
Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine
Pozývame Vás na modlitby za oslobodenie a uzdravenie do Baziliky Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine vždy druhú nedeľu v mesiaci.... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok milosrdenstva 2016
Dnes
25. september 2016 (nedeľa) Vladislav
Svätý dňa: Naša prepodobná matka Eufrozína.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 188. (2 Kor 9, 6 – 11); Lk zač. 17. (5, 1 – 11)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
934599 (36 %)
môže byť
843183 (32 %)
nepáči
846977 (32 %)
Hlasy: 2624759
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX