Menu
Citát
Charakteristickým znakom pyšnej a zbabelej duše, ktorá nemá silu dúfať v splnenie Božích prisľúbení, je byť nadmerne znechutená a klesať na duchu pred ťažkosťami.
sv. Bazil Veľký
Gréckokatolícka charita Prešov
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícky magazín
Správy

Rozhovor s Mons. Milanom Lachom, novým administrátorom eparchie Parma v USA

Rozhovor s Mons. Milanom Lachom, novým administrátorom eparchie Parma v USA

Bratislava 24. júna (TK KBS) Pri príležitosti nového menovania doterajšieho pomocného biskupa Prešovskej archieparchie Mons. Milana Lacha za apoštolského administrátora sede vacante eparchie Parma pre Ruténov v USA prinášame našim čitateľom krátky rozhovor.
 
1. Vladyka, čo znamená toto menovanie a aké sú jeho dôvody?
 
Toto moje menovanie Svätým Otcom Františkom za Apoštolského administrátora sede vacante ruténskej eparchie Parma v Spojených štátoch amerických znamená, že budem spravovať túto uprázdnenú eparchiu ako administrátor s právami sídelného biskupa, teda nateraz nebudem riadnym eparchiálnym biskupom. Apoštolský administrátor sede vacante znamená, že tam idem z poverenia Svätého Otca do času, ktorý nie je natrvalo, a on môže... viac »

Svätý Otec František vymenoval Mons. Milana Lacha SJ za apoštolského administrátora gréckokatolíckej eparchie Parma v USA Svätý Otec František vymenoval Mons. Milana Lacha SJ za apoštolského administrátora gréckokatolíckej eparchie Parma v USA
Svätý Otec František vymenoval 24. júna 2017, na sviatok Narodenia sv. Jána Krstiteľa, vladyku Milana Lacha SJ, doterajšieho pomocného biskupa... viac »
Životopis Mons. Milana Lacha SJ, novovymenovaného apoštolského administrátora eparchie Parma v USA Životopis Mons. Milana Lacha SJ, novovymenovaného apoštolského administrátora eparchie Parma v USA
Mons. SEODr. Milan Lach SJ sa narodil 18. novembra 1973 v Kežmarku. Gymnaziálne štúdiá ukončil maturitou v roku 1992 v... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Pondelok 19.06.2017 Marianka – účasť na plenárnom zasadaní KBS   Utorok 20.06.2017 Marianka – účasť na plenárnom zasadaní KBS  ... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 19.06.2017 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – jurisdikcionálne skúšky novokňazov   Utorok 20.06.2017 Marianka – účasť na plenárnom... viac »
Vysviacky a primície v Prešovskej archieparchii Vysviacky a primície v Prešovskej archieparchii
Prešovská archieparchia   Diakonská vysviacka: 11. jún 2017 (nedeľa, 10.00 h) Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa v Prešove   Kňazská... viac »
Mystička Myrna Nazzour navštívi horu Zvir Mystička Myrna Nazzour navštívi horu Zvir
Pútnické centrum hora Zvir v Litmanovej pozýva na stretnutie s mystičkou Myrnou Nazzour zo Sýrie, ktoré sa uskutoční v stredu,  5.... viac »
Stretnutia s mystičkou Myrnou Stretnutia s mystičkou Myrnou
Gréckokatolícke arcibiskupstvo v Prešove srdečne pozýva veriacich na stretnutia s mystičkou Myrnou Nazzour zo Sýrie, ktoré sa uskutočnia v dňoch... viac »
Pozvánka na júlovú Fatimskú sobotu a Malú púť Pozvánka na júlovú Fatimskú sobotu a Malú púť
Drahí mariánski ctitelia, všetkých vás srdečne pozývame na Fatimskú sobotu v mesiaci júl, ktorá sa uskutoční 1. júla 2017 na... viac »
Pozvánka na pešiu púť na Svätú Horu Jawor v Poľsku Pozvánka na pešiu púť na Svätú Horu Jawor v Poľsku
Pozývame Vás na tohoročnú slávnosť na Svätej Hore Jawor w Poľsku.   Program:   20.07.2017 – štvrtok – Pešia púť... viac »
Ponuka na tvorbu učebných pomôcok pre náboženskú výchovu – východný obrad Ponuka na tvorbu učebných pomôcok pre náboženskú výchovu – východný obrad
Rada hierarchov Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku (RH) vyhlasuje konkurz na autorov učebníc katolíckeho náboženstva pre základnú školu,... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Dnes
25. jún 2017 (nedeľa) Tadeáš
Svätý dňa: Svätá prepodobná mučenica Febrónia.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 88. (Rim 5, 1 – 10); Mt zač. 18. (6, 22 – 33)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
996555 (36 %)
môže byť
899449 (32 %)
nepáči
904149 (32 %)
Hlasy: 2800153
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX