Menu
Citát
Keď ste nastúpili cestu ku kresťanskej dokonalosti, nezanechávajte ju, ale vždy sa snažte rozmnožiť začaté. Toto nech vám bude prvé a všeobecné pravidlo.
z poučení sv. Antona Veľkého
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícka charita Prešov
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

Minister László Sólymos sa v Prešove stretol s metropolitom Jánom Babjakom

Minister László Sólymos sa v Prešove stretol s metropolitom Jánom Babjakom

V utorok 17. januára sa na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove uskutočnilo stretnutie ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa s prešovským arcibiskupom a metropolitom Jánom Babjakom SJ. Stretnutie iniciovalo ministerstvo a témou boli prieskumné vrty v súvislosti s prípadnou ťažbou ropy a zemného plynu v niektorých regiónoch východného Slovenska. Nieslo sa v priateľskom duchu. Obidve strany predstavili svoje postoje.
 
Prešovský arcibiskup a metropolita pozitívne zhodnotil, že sa koná aj toto stretnutie, a to aj na základe Vyhlásenia na podporu petície Nevŕtajte! Chceme žiť v zdravej krajine, ktoré v novembri minulého roku vydal spolu s košickým arcibiskupom a metropolitom Bernardom Boberom. Vladyka Ján... viac »

Metropolita Ján Babjak SJ posvätil priestory kňazského seminára v Prešove Metropolita Ján Babjak SJ posvätil priestory kňazského seminára v Prešove
V utorok 10. januára 2017 vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita, navštívil Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča... viac »
O priateľstve na Zimnom tábore v GMC Bárka v Juskovej Voli O priateľstve na Zimnom tábore v GMC Bárka v Juskovej Voli
Aj tento rok sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli uskutočnil Zimný detský tábor, ktorý bol už deviatym v poradí.... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Utorok 17.01.2017 09.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s ministrom životného prostredia Lászlóm Sólymosom   Piatok 20.01.2017 09.30 hod.:... viac »
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Pondelok 16.01.2017 14.30 hod.: Bratislava – pracovné stretnutie   Streda 18.01.2017 16.30 hod.: Užhorod – katedrálny chrám – koncelebruje svätú... viac »
Pozvánka na ples Pozvánka na ples
Srdečne pozývame na VIII. ples Gréckokatolíckej teologickej fakulty a jej priateľov. Pozvaní ste všetci, ktorí sa chcete stretnúť v príjemnej... viac »
Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine Modlitby so službou oslobodenia a uzdravenia v Ľutine
Pozývame Vás na modlitby za oslobodenie a uzdravenie do Baziliky Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine vždy druhú nedeľu v mesiaci.... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Dnes
18. január 2017 (streda) Bohdana
Liturgické čítania:
Ap. zač. 50. (Jak 1, 1- 18); Mk 44. (10, 11 - 16)(z 31. týždňa)
Ap. zač. 334. (Hebr 13, 7 – 16); Mt zač. 11. (5, 14 – 19)(sv.)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
956365 (36 %)
môže byť
862751 (32 %)
nepáči
866615 (32 %)
Hlasy: 2685731
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX