Menu
Citát
Keď niekto povie, že sa postil celých štyridsať dní, ty odpovedz: Ja som mal nepriateľa a zmieril som sa, mal som zvyk hnevu a odložil som ho.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícky magazín
Správy

V Prešove sa konalo kolokvium k 20. výročiu návštevy sv. Jána Pavla II. v tomto meste

V Prešove sa konalo kolokvium k 20. výročiu návštevy sv. Jána Pavla II. v tomto meste

Katedra systematickej teológie na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove (GTF PU) zorganizovala v utorok 24. novembra Kolokvium pri príležitosti 20. výročia stretnutia sv. Jána Pavla II. s gréckokatolíkmi v Prešove. Kolokvium na pôde GTF PU začalo slávnostným sprievodom s relikviou sv. Jána Pavla II., ktorá má svoje trvalé miesto v bazilike v Ľutine. Za spevu „Svätý Otec, Ján Pavol II., pros Boha za nás“ relikviu do auly slávnostne preniesol prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ.
 
Po krátkej spoločnej modlitbe kolokvium pokračovalo úvodným slovom dekana GTF PU Mons. prof. Petra Šturáka. Účastníci kolokvia si následne pozreli časť videozáznamu z tejto historickej návštevy, ktorá sa uskutočnila 2. júla 1995 pri... viac »

Sviatok Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom Sviatok Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom
V piatok 13.11.2015, v deň sviatku patróna nášho Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom, sme slávili odpustovú slávnosť školy. Po... viac »
Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ ocenil primátora mesta Svidník Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ ocenil primátora mesta Svidník
Prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ prijal v utorok 24. novembra v arcibiskupskej rezidencii v Prešove primátora mesta... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 23.11.2015 10.30 hod.: Bardejov – Chrám svätých apoštolov Petra a Pavla – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady za... viac »
Pozvánka na decembrovú Fatimskú sobotu a Malú púť na horu Zvir Pozvánka na decembrovú Fatimskú sobotu a Malú púť na horu Zvir
Pútnické centrum hora Zvir srdečne pozýva na slávenie Fatimskej soboty dňa 5.decembra 2015. Program začne modlitbou rozjímavého svätého ruženca o... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
26. november 2015 (štvrtok) Kornel
Liturgické čítania:
Ap. zač. 289. (1 Tim 6, 17 – 21); Lk zač. 92. (18, 31 – 34) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
854548 (36 %)
môže byť
769900 (32 %)
nepáči
772826 (32 %)
Hlasy: 2397274
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX