Menu
Citát
Nech ten, čo spravuje bude v popredí v činnosti a nech ešte viac ako ktokoľvek iný bude vhĺbený do kontemplácie.
sv. Gregor Veľký
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Aliancia za rodinu
Správy

Správa z tlačovej besedy 23. januára 2015 v Prešove

Správa z tlačovej besedy 23. januára 2015 v Prešove

Na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove sa v piatok 23. januára konala tlačová beseda, na ktorej novinárom odpovedali prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, farár gréckokatolíckej farnosti Prešov-Sekčov Rastislav Baka a hovorca Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík.
Dôvodom zvolania tlačovej besedy bolo neodvysielanie gréckokatolíckej svätej liturgie zo záznamu v nedeľu 18. januára v národnostnom vysielaní v Rádiu Regina, nakoľko kňaz Rastislav Baka nesúhlasil so zásahom do jeho homílie, kde Rádio Regina chcelo vystrihnúť niektoré časti. Kňaz kázal na evanjelium Nedele o Zachejovi a v tejto súvislosti spomenul aj referendum a nebezpečenstvá, ktoré číhajú na rodiny. Liturgia v cirkevnoslovanskom jazyku s homíliou v rusínskom jazyku bola nahrávaná v Chráme Povýšenia sv. Kríža v Prešove na... viac »

Slovensko navštívi líderka úspešného chorvátskeho referenda Željka Markić Slovensko navštívi líderka úspešného chorvátskeho referenda Željka Markić
Tri týždne pred konaním referenda o ochrane rodiny príde na Slovensko líderka chorvátskeho úspešného referenda a členka organizačného výboru občianskej... viac »
Vladyka Milan na setkání Taize v Praze Vladyka Milan na setkání Taize v Praze
Vladyka Milan navštívil pout důvěry na zemi, která se uskutečnila při Evropském setkání Taize v Praze od 29.12. do 2.1.2015.... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Pondelok 19.01.2015 16.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie k spracovávaniu materiálov z Archieparchiálneho zhromaždenia Utorok 20.01.2015 12.00... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 19.01.2015 15.00 hod.: Bardejov – prijatie ocenenia od primátora mesta Borisa Hanuščaka 17.30 hod: Bardejov-Vinbarg – Chrám bl. hieromučeníkov... viac »
Púť do Ríma za rodiny: ďalšia ponuka Púť do Ríma za rodiny: ďalšia ponuka
Gréckokatolícke arcibiskupstvo v Prešove a Fórum života pozývajú na Púť za rodiny do Ríma, Neapola a Pompejí. Je to ponuka výhodná obzvlášť pre... viac »
Pozvánka na ples Pozvánka na ples
Srdečne pozývame na 6. ples GTF PU v Prešove – v piatok 30. januára 2015 o 19:00 hod. – v... viac »
Púť do Ríma za rodiny: Máme za čo prosiť i ďakovať Púť do Ríma za rodiny: Máme za čo prosiť i ďakovať
Fórum života organizuje autobusovú púť do Ríma za rodiny, ktorá sa uskutoční v dňoch od 1. do 4. februára 2015. Cieľom... viac »
Pozvánka na Púť rodín do Svätej Zeme – po stopách biblických rodín Pozvánka na Púť rodín do Svätej Zeme – po stopách biblických rodín
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov pozýva na „Púť rodín do Svätej Zeme – po stopách biblických rodín“ s prešovským arcibiskupom a metropolitom... viac »
Pozvánka na februárovú púť na horu Zvir Pozvánka na februárovú púť na horu Zvir
Pútnické centrum hora Zvir srdečne pozýva na slávenie Fatimskej soboty, ktorá sa uskutoční 7. februára 2015. Program začne modlitbou rozjímavého... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
25. január 2015 (nedeľa) Gejza
Liturgické čítania:
Ap. zač. 296. (2 Tim 3, 10 – 15); Lk zač. 89. (18, 10 – 14) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
765300 (35 %)
môže byť
707009 (32 %)
nepáči
709817 (33 %)
Hlasy: 2182126
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX