Menu
Citát
Prvé a najväčšie nebezpečenstvo je byť spokojný sám so sebou.
sv. Bazil Veľký
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Centrum pre rodinu Sigord
Správy

V Prešove sa stretli predstavení kňazských seminárov z Čiech, Moravy a Slovenska

V Prešove sa stretli predstavení kňazských seminárov z Čiech, Moravy a Slovenska

V dňoch 22. – 25. júna 2015 sa v Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove uskutočnil XXV. ročník stretnutia predstavených kňazských seminárov Čiech, Moravy a Slovenska. Prvý deň vo večerných hodinách všetci predstavení boli prijatí otcom arcibiskupom a metropolitom Mons. ThDr. Jánom Babjakom SJ, PhD. na pôde Arcibiskupského úradu. Po prehliadke katedrály a uctení si relikvií našich blahoslavených biskupov predstavení kňazských seminárov boli otcom arcibiskupom a metropolitom oboznámení s históriou, ale aj súčasným životom našej cirkvi. Zhliadli sme historickú výstavu v areáli arcibiskupského úradu a následne sme boli prijatí otcom Mons. prof. Petrom Šturákom, PhD., dekanom... viac »

Púť učiteľov, žiakov a zamestnancov cirkevných škôl Prešovského arcibiskupstva Púť učiteľov, žiakov a zamestnancov cirkevných škôl Prešovského arcibiskupstva
V pondelok 29. júna 2015 na sviatok najvyšších apoštolov sv. Petra a Pavla sa na pútnickom mariánskom mieste v Ľutine... viac »
Dvadsať rokov od návštevy sv. Jána Pavla II. medzi gréckokatolíkmi v Prešove Dvadsať rokov od návštevy sv. Jána Pavla II. medzi gréckokatolíkmi v Prešove
Vo štvrtok 2. júla uplynulo dvadsať rokov od historickej návštevy pápeža sv. Jána Pavla II. medzi gréckokatolíkmi v Prešove. Bola súčasťou... viac »
Akcie
Pozvánka na benefičný koncert v predvečer sviatku sv. Cyrila a Metoda Pozvánka na benefičný koncert v predvečer sviatku sv. Cyrila a Metoda
„Večer ľudí dobrej vôle“ je názov benefičného koncertu pri príležitosti štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda, ktorý sa uskutoční v... viac »
Pozvánka na oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda v Humennom Pozvánka na oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda v Humennom
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Humenné srdečne pozýva na oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda na Námestí slobody v Humennom (pri MsKS... viac »
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Utorok 30.06.2015 09.45 hod.: Ľutina – pracovné stretnutie k záverom zo štyroch stretnutí Archieparchiálneho zhromaždenia Prešovskej archieparchie Streda 01.07.2015 09.30... viac »
Pozvánka na júlovú Fatimskú sobotu a Malú púť na hore Zvir Pozvánka na júlovú Fatimskú sobotu a Malú púť na hore Zvir
Pútnické centrum hora Zvir pozýva na júlovú Fatimskú sobotu, ktorá sa uskutoční dňa 4. júla 2015. Program už ako zvyčajne... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Utorok 30.06.2015 09.45 hod.: Ľutina – pracovné stretnutie k záverom zo štyroch stretnutí Archieparchiálneho zhromaždenia Prešovskej archieparchie 18.00 hod.: Stropkov... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
04. júl 2015 (sobota) Prokop
Svätý dňa: Náš otec svätý Andrej Jeruzalemčan, krétsky arcibiskup. Prepodobná Marta, matka svätého Simeona z Obdivuhodného vrchu.
Liturgické čítania:
Ap. zač. Ap. zač. 100. (Rim 9, 1 – 5); Mt zač. 32. (9, 18 – 26) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
808481 (35 %)
môže byť
736279 (32 %)
nepáči
738993 (32 %)
Hlasy: 2283753
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX