Menu
Citát
Nie umrieť je zlom, ale zle umrieť. Kto sa vždy bál pekla, nikdy sa nebude báť smrti.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
PL-SK
Správy

Púť arcibiskupskej kúrie z Prešova na pútnické miesto Máriapócs v Maďarsku

Púť arcibiskupskej kúrie z Prešova na pútnické miesto Máriapócs v Maďarsku

Prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, jeho pomocný biskup Milan Lach SJ, kňazi a ostatní zamestnanci Gréckokatolíckeho arcibiskupského úradu v Prešove v pondelok 29. septembra putovali na gréckokatolícke mariánske pútnické miesto Máriapócs v Maďarsku. Počas dňa navštívili tri piliere života gréckokatolíkov v Maďarsku – historické, duchovné a administratívne centrum. Ich cesta viedla najprv do historického centra Gréckokatolíckej cirkvi v Maďarsku – do Hajdúdorogu, kde sa pomodlili v miestnom katedrálnom chráme. Privítal ich vladyka Fülüp Kocsis, hajdúdorožský eparchiálny biskup so sídlom v Nyíregyháze, ktorý im spolu s miestnym duchovným otcom porozprával o katedrále a živote gréckokatolíkov v ich eparchii a... viac »

Začiatok novej Archieparchiálnej školy animátora-dobrovoľníka v Juskovej Voli Začiatok novej Archieparchiálnej školy animátora-dobrovoľníka v Juskovej Voli
V dňoch 26. až 28. septembra 2014 sa v Gréckokatoíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli začala nová Archieparchiálna škola... viac »
V Ladomirovej Mons. Ján Babjak SJ posvätil obnovený drevený chrám V Ladomirovej Mons. Ján Babjak SJ posvätil obnovený drevený chrám
Gréckokatolícky drevený Chrám sv. Michala archanjela v Ladomirovej z roku 1742 je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá patrí medzi skutočné skvosty... viac »
Akcie
Charitatívny koncert za mier na Ukrajine v Prešove a Svidníku Charitatívny koncert za mier na Ukrajine v Prešove a Svidníku
Gréckokatolícky arcibiskupský úrad v Prešove a gréckokatolícke farnosti Prešov a Svidník pozývajú na Charitatívny koncert za mier na Ukrajine, ktorý... viac »
Program pomocného biskupa Milana Lacha SJ Program pomocného biskupa Milana Lacha SJ
Utorok 30.09.2014 09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné zasadanie Katechetickej komisie Prešovskej archieparchie 12.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská... viac »
Program arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka SJ
Utorok 30.09.2014 12.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie a pracovný obed s plk. Mgr. Dušanom Sabolom, riaditeľom Krajského... viac »
Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii
Farnosti Prešovskej archieparchie, kde sa bude sláviť svätá liturgia za kultúru života v mesiaci október 2014 1.10.2014 , streda 16:30,... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
02. október 2014 (štvrtok) Levoslav
Svätý dňa: Svätý hieromučeník Cyprián. Svätá mučenica Justína.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 225. (Ef 4, 14 – 19); Mk zač. 52. (11, 27 – 33)
 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
733476 (35 %)
môže byť
683814 (33 %)
nepáči
686243 (33 %)
Hlasy: 2103533
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX