Menu
Citát
K odpusteniu netreba nijakej námahy, ba práve k udržaniu hnevu treba mnoho námahy. Ľahko je odpustiť tomu, kto chce! Keď chceš odpustiť, nemusíš sa plaviť cez more, nemusíš ďaleko cestovať, ani cez veľké vrchy ísť, ani peniaze nemusíš dávať, ani svoje telo nebezpečenstvu vystaviť, ale stačí len chcieť!
sv. Ján Zlatoústy
PL-SK
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Rozhovor s prešovským arcibiskupom a metropolitom Jánom Babjakom SJ o biskupskej synode

Rozhovor s prešovským arcibiskupom a metropolitom Jánom Babjakom SJ o biskupskej synode

V rámci rubriky pre gréckokatolíkov priniesol v nedeľu 19. októbra Vatikánsky rozhlas rozhovor s prešovským arcibiskupom a metropolitom Mons. Jánom Babjakom SJ, ktorý na III. mimoriadnom generálnom zhromaždení Synody biskupov zastupoval Gréckokatolícku cirkev sui iuris na Slovensku. 
Sme na konci biskupskej synody o rodine, ktorá je však iba prvou časťou, pretože na budúci rok sa bude konať riadna synoda o rodine, takže nejaké veľké očakávania od tejto mimoriadnej synody ani neboli. Je to taká prípravná fáza. Samozrejme, že sa očakávali určité strety. Vnímali sme univerzálnosť Katolícke cirkvi, pretože z každého kúta sveta tam zazneli veci, ktoré sa týkajú rodiny, ako vlastne rodina žije. Viacerí synodálni... viac »

V Prešove sa konalo piate kolokvium o Druhom vatikánskom koncile V Prešove sa konalo piate kolokvium o Druhom vatikánskom koncile
Na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove (GTF PU) sa 16. októbra konalo vedecké kolokvium na tému Dekrét Orientalium Ecclesiarum... viac »
Duchovná obnova Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom Duchovná obnova Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom
V dňoch 6. – 7.októbra 2014 sa žiaci prvého a druhého ročníka spolu so študentmi 3. B. triedy Gymnázia sv.... viac »
Akcie
Program biskupa Milana Lacha SJ Program biskupa Milana Lacha SJ
Pondelok 20.10.2014 13.00 hod.: Prešov – účasť na pracovnom zasadaní Komisie pre masmédiá   Utorok 21.10.2014 09.00 hod.: Bratislava –... viac »
Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii Sväté liturgie za šírenie kultúry života v októbri v Prešovskej archieparchii
V mesiaci október sa v Prešovskej archieparchii budú sláviť sväté liturgie za šírenie kultúry života a požehnanie a posilnenie pre... viac »
Kongres rodiny v Prešove 11. – 13.11.2014 Kongres rodiny v Prešove 11. – 13.11.2014
Gréckokatolícky arcibiskupský úrad v Prešove a Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove organizujú v dňoch 11. – 13. novembra 2014 v Prešove KONGRES... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
22. október 2014 (streda) Sergej
Liturgické čítania:
Ap. zač. 243. (Flp 2, 24 – 30); Lk zač. 28. (6, 46 – 7, 1)
 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
738900 (35 %)
môže byť
687763 (32 %)
nepáči
690312 (33 %)
Hlasy: 2116975
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX