Menu
Citát
Spomeň si na svoj posledný deň, lebo nebudeš tu žiť naveky. Spomeň si na strach, ktorý bude predchádzať tvoju smrť, uvedom si, že vtedy sa už nebudeš môcť od tejto ťažkej chvíle vzdialiť, spomeň si na hodinu svojej smrti! Spomeň si tiež na blízky Boží súd, na tam prítomných anjelov, na svoju vystrašenú dušu týmito strašnými skutočnosťami -útrapami a horkými výčitkami svedomia, ako so žiaľom budeš opúšťať túto zem.
sv. Bazil Veľký
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
GMC BARKA - Juskova Voľa
Centrum pre rodinu Sigord

Blahoprianie k Vianociam a Novému roku

Blahoprianie k Vianociam a Novému roku
Počneš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. On bude veľký a bude sa volať Synom Najvyššieho...“ (Lk 1, 31 – 32)
 

Požehnané a milostiplné sviatky Kristovho narodenia, stálu radosť a nádej v jeho prítomnosť po všetky dni vášho života v novom roku 2015 vám vyprosujú a žehnajú vám

 vaši vladykovia
Milan a arcibiskup metropolita Ján

 
Za všetkých dobrodincov, priateľov a gratulantov budú svätú liturgiu sláviť prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ a pomocný biskup Mons. Milan Lach SJ počas sviatkov Narodenia Pána. 

Správy

Vianočný trh – Daruj svetlo

Vianočný trh – Daruj svetlo

Žiaci a učitelia Cirkevnej základnej školy sv. Juraja vo Svidníku mali plné ruky práce s vianočnou výzdobou a tiež s prípravou výrobkov na vianočný trh, ktorý v našej škole k predvianočnej atmosfére neodmysliteľne patrí. V škole rozvoniavala vôňa pečených medovníčkov, v triedach sme pripravovali rôzne vianočné ozdoby, ikebany, stromčeky, svietniky. Neskôr sme svoju šikovnosť a zručnosť vyskúšali v zdobení perníkov, pri príprave rôznych druhov anjelikov a vyskúšali sme aj novú techniku – origami. Krásne labute, či ozdôbky na stromček sa mnohým veľmi páčili.
Každoročne ponúkame tieto výrobky na pešej zóne vo Svidníku, aby sme potešili srdcia všetkých okoloidúcich, alebo... viac »

Hody lásky na cirkevnej základnej škole vo Svidníku Hody lásky na cirkevnej základnej škole vo Svidníku
Dňa 16. decembra 2014 sa v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku uskutočnila tradičná vianočná akadémia žiakov školy –... viac »
Prešovský arcibiskup požehnal koledníkov Dobrej noviny Prešovský arcibiskup požehnal koledníkov Dobrej noviny
V nedeľu Svätých Praotcov 14. decembra sa v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove konala svätá liturgia s požehnaním a rozposlaním koledníkov Dobrej noviny... viac »
Akcie
Pozvánka na vianočný koncert Pozvánka na vianočný koncert
Pozývame vás na vianočný koncert na podporu Dobrej noviny, ktorý sa uskutoční v gréckokatolíckom chráme sv. Cyrila a Metoda v... viac »
Program slávení na hore Zvir v decembri a januári Program slávení na hore Zvir v decembri a januári
21.12.2014 - Betlehemské svetlo   24.12.2014 - Predvečer Narodenia Pána 10.00 sv. ruženec 10.30 sv. liturgia 24.00 sv. liturgia  ... viac »
Pozvánka na púť do Svätej zeme Pozvánka na púť do Svätej zeme
Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov Vás pozýva na Púť rodín do Svätej Zeme - po stopách biblických rodín s prešovským arcibiskupom a... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Rok rodiny 2014
Dnes
22. december 2014 (pondelok) Adela
Liturgické čítania:
Ap. zač. 308. (Hebr 3, 5 – 11. 17 – 19); Lk zač. 102. (20, 27 – 44) 
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
756178 (35 %)
môže byť
699971 (32 %)
nepáči
702563 (33 %)
Hlasy: 2158712
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX