Menu
Citát
I keby si bol pustovníkom, i keby si spával na zemi, i keby si jedol popol, neustále plakal, ale ak nepomáhaš svojmu blížnemu, nerobíš nič veľkého.
sv. Ján Zlatoústy
Rómska misia
Gréckokatolícka charita Prešov
Gréckokatolícka teologická fakulta
Gréckokatolícky magazín
Správy

V Prešove sa konalo 28. riadne zasadanie Rady hierarchov

V Prešove sa konalo 28. riadne zasadanie Rady hierarchov

V stredu 26. februára sa na Gréckokatolíckom arcibiskupskom a metropolitnom úrade v Prešove konalo 28. riadne zasadanie Rady hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku. Zasadnutiu predsedal prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ, ktorý po úvodnej modlitbe privítal všetkých prítomných hierarchov, osobitne však nového člena Rady hierachov vladyku Cyrila Vasiľa SJ, apoštolského administrátora sede plena Košickej eparchie. Prítomný bol aj bratislavský eparcha Peter Rusnák, torontský eparcha Marián Adnrej Pacák CSsR a ako hostia boli prítomní vladyka Ladislav Hučko z Apoštolského exarchátu gréckokatolíckej cirkvi v Českej republike a sekretár Apoštolskej nunciatúry na Slovensku Andrij Yevchuk, ktorý na zasadnutí zastupoval... viac »

Mladí z protopresbyterátov Svidník, Stropkov a Giraltovce sa stretli na víkende v GMC Bárka Juskova Voľa Mladí z protopresbyterátov Svidník, Stropkov a Giraltovce sa stretli na víkende v GMC Bárka Juskova Voľa
Preto si vezmite Božiu výzbroj, aby ste mohli v deň zla odolať, všetko prekonať a obstáť! (Ef 6,13). Mať správnu... viac »
V Poprade sa veriaci modlili za Slovensko V Poprade sa veriaci modlili za Slovensko
Takmer 3 tisíc veriacich sa zišlo v nedeľu 23. februára v popradskej aréne na modlitbovom stretnutí Ruženec za Slovensko. Podujatie... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 24.02.2020 13.00 hod.: Ružomberok – Kostol Povýšenia sv. Kríža – zádušná svätá omša a pohrebné obrady za zosnulým kňazom... viac »
Odborný seminár - Apologetika katolíckej viery Odborný seminár - Apologetika katolíckej viery
Diecézny katechetický úrad Prešovskej archieparchie v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom RP Prešov organizuje dňa 11. 3. 2020 odborný seminár pre... viac »
Ponuka bilingválneho štúdia Ponuka bilingválneho štúdia
Riaditeľstvo Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom oznamuje, že školskom roku 2020/2021 ponúka uchádzačom o štúdium v prijímacom konaní okrem... viac »
Božie slovo v každodennom živote. Božie slovo v každodennom živote.
Srdečne Vás pozývame na duchovnú obnovu o lectio divina pre všetkých. Ktorá sa uskutoční  v kláštore sestier redemptoristiek vo Vranove... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
27. február 2020 (štvrtok) Alexander
Liturgické čítania:
Šiesta hodinka: Iz 2, 11b – 21.
Pôstna večiereň: Gn 2, 4 – 19; Prís 3, 1 – 18.
Liturgia sv. Jána Zlatoústeho (ak sa slávi): Ap. zač. 119. (Rim 15, 30 – 33); Mt zač. 20b. (7, 7 – 11)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1371795 (35 %)
môže byť
1251527 (32 %)
nepáči
1264577 (33 %)
Hlasy: 3887899
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX