Menu
Citát
Tým, ktorí nemilujú, sa všetky veci zdajú ťažké; tým, čo milujú, práve naopak, zdá sa všetko ľahké. Niet takého utrpenia, hoci by sa zdalo čo najstrašnejšie, ktoré by láska neurobila znesiteľným alebo ho i neumenšila.
sv. Augustín
Gréckokatolícka teologická fakulta
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum

Opatrenia v súvislosti s COVID-19 (priebežne aktualizujeme)

Opatrenia v súvislosti s COVID-19 (priebežne aktualizujeme)

Drahí veriaci, s účinnosťou od 6. mája 2020 až do odvolania sa ruší zákaz verejných bohoslužieb. S prijatím tohto nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR súvisí viacero opatrení, ktoré sú postupne dopĺňané na odkaze nižšie. (modrý text).

 

 

AKTUALIZOVANÉ!!!

Opatrenia Prešovskej archieparchie v čase pandémie COVID-19

  


Správy

Online konferencia k výročiam Gréckokatolíckej cirkvi

Online konferencia k výročiam Gréckokatolíckej cirkvi

Práve teraz prebieha online konferencia Otvárame dvere, ktorá je venovaná židovsko-kresťanskému dialógu, 70. výročiu tzv. Prešovského sobora a osobe blahoslaveného biskupa-mučeníka Pavla Petra Gojdiča OSBM, Spravodlivého medzi národmi.
 
Dopoludnia o 10.00 hod. sa uskutočnilo odhalenie pamätnej tabule na múre leopoldovskej väznice, v ktorej zomrel blahoslavený P. P. Gojdič. Tabuľa pripomína dve výročia: 70. výročie likvidácie gréckokatolíckej cirkvi v bývalom Československu a 60. výročie úmrtia blahoslaveného biskupa-mučeníka Pavla Petra Gojdiča OSBM.
V úvode online konferencie bude odvysielaný záznam z odhalenia pamätnej tabule, ktoré sa uskutočnilo za prítomnosti:
 
Borisa... viac »

Vo Varhaňovciach odhalili pamätnú tabuľu dvom gréckokatolíckym kňazom Vo Varhaňovciach odhalili pamätnú tabuľu dvom gréckokatolíckym kňazom
V nedeľu 24. mája sa uskutočnilo na cintoríne vo Varhaňovciach odhalenie a požehnanie pamätnej tabule rodákom obce kňazom stavrofornému protojerejovi... viac »
Biskupovi Gojdičovi odhalia pamätnú tabuľu na leopoldovskej väznici Biskupovi Gojdičovi odhalia pamätnú tabuľu na leopoldovskej väznici
Pred sedemdesiatimi rokmi sa uskutočnil tzv. Prešovský sobor. Vtedajšia štátna moc ním na dlhé roky zakázala Gréckokatolícku cirkev. Barbarsky tým... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 25.05.2020 10.00 hod.: Leopoldov – odhalenie pamätnej tabule pri príležitosti 70. výročia Prešovského soboru a 60. výročia smrti blahoslaveného... viac »
Zápis detí do CZŠ s MŠ Zápis detí do CZŠ s MŠ
Zápis detí do 1.ročníka na šk. rok 2020/2021 sa uskutoční v termíne od 15.4.2020 do 30.4.2020 bez osobnej prítomností detí.... viac »
AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie
      V súvislosti s obmedzením (od 6.5.2020) verejných bohoslužieb na Slovensku, až do odvolania, vám Prešovská metropolia ponúka... viac »
Pozor Zmena: Biblia očami detí a mládeže, Východní svätí pre súčasnosť Pozor Zmena: Biblia očami detí a mládeže, Východní svätí pre súčasnosť
Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n.o. potvrdilo, že termín pre zaslanie prác v súťaži Biblia očami detí a mládeže na... viac »
Bohatá ponuka štúdia na Gréckokatolíckej teologickej fakulte v Prešove Bohatá ponuka štúdia na Gréckokatolíckej teologickej fakulte v Prešove
  Žijeme v dobe koronavírusovej pandémie COVID-19, ktorá sa výrazným spôsobom dotkla aj fungovania vysokých škôl na Slovensku. Z toho... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
25. máj 2020 (pondelok) Urban
Liturgické čítania:
Ap. zač. 45. (Sk 21, 8 – 14); Jn zač. 49. (14, 27b – 15, 7) (radové)
Ap. zač. 176. (2 Kor 4, 6 – 15) Mt zač. 40. (11, 2 – 15) (Jánovi)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1377154 (35 %)
môže byť
1255882 (32 %)
nepáči
1272145 (33 %)
Hlasy: 3905181
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX