Menu
Citát
Nič tak nezmýva hriech ako jeho odsúdenie. Ak si odsúdil hriech – zbavil si sa ho.
sv. Ján Zlatoústy
Rómska misia
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka charita Prešov
Gréckokatolícka teologická fakulta

Opatrenia v súvislosti s COVID-19 (priebežne aktualizujeme)

Opatrenia v súvislosti s COVID-19 (priebežne aktualizujeme)

Drahí veriaci, s účinnosťou od 6. mája 2020 až do odvolania sa ruší zákaz verejných bohoslužieb. S prijatím tohto nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR súvisí viacero opatrení, ktoré sú postupne dopĺňané na odkaze nižšie. (modrý text).

 

 

AKTUALIZOVANÉ!!!

Opatrenia Prešovskej archieparchie v čase pandémie COVID-19

  


Správy

Arcibiskup Ján Babjak SJ pracovne navštívil arcibiskupa Kocsisa v Maďarsku

Arcibiskup Ján Babjak SJ pracovne navštívil arcibiskupa Kocsisa v Maďarsku

V stredu 27. mája, hneď v prvý deň, kedy Slovenská republika umožnila svojím občanom vycestovať na 48 hodín do ôsmych vybraných krajín, využil arcibiskup metropolita Mons. Ján Babjak SJ túto možnosť na stretnutie sa s hajdúdorožským arcibiskupom metropolitom Mons. Fülöp Kocsisom z Debrecínu, s ktorým sa stretol v prihraničnej obci Dámóc. V tejto obci je gréckokatolícky monastier (kláštor), v ktorom vladyka Fülöp pred svojim menovaním za biskupa žil niekoľko rokov mníšskym spôsobom života spolu s vladykom Atanázom, terajším biskupom v Miškovci. Dôvod stretnutia bol pracovný, nakoľko pred Veľkým týždňom nebolo možné doviezť z Maďarska myro, ktoré arcibiskup pravidelne... viac »

Pocta blahoslavenému P. P. Gojdičovi a ospravedlnenie sa celej Gréckokatolíckej cirkvi Pocta blahoslavenému P. P. Gojdičovi a ospravedlnenie sa celej Gréckokatolíckej cirkvi
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár sa oficiálne ospravedlnil Gréckokatolíckej cirkvi za jej zrušenie komunistickým štátnym aparátom. Urobil tak... viac »
Online konferencia k výročiam Gréckokatolíckej cirkvi Online konferencia k výročiam Gréckokatolíckej cirkvi
Práve teraz prebieha online konferencia Otvárame dvere, ktorá je venovaná židovsko-kresťanskému dialógu, 70. výročiu tzv. Prešovského sobora a osobe blahoslaveného... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 25.05.2020 10.00 hod.: Leopoldov – odhalenie pamätnej tabule pri príležitosti 70. výročia Prešovského soboru a 60. výročia smrti blahoslaveného... viac »
Zápis detí do CZŠ s MŠ Zápis detí do CZŠ s MŠ
Zápis detí do 1.ročníka na šk. rok 2020/2021 sa uskutoční v termíne od 15.4.2020 do 30.4.2020 bez osobnej prítomností detí.... viac »
AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie
      V súvislosti s obmedzením (od 6.5.2020) verejných bohoslužieb na Slovensku, až do odvolania, vám Prešovská metropolia ponúka... viac »
Pozor Zmena: Biblia očami detí a mládeže, Východní svätí pre súčasnosť Pozor Zmena: Biblia očami detí a mládeže, Východní svätí pre súčasnosť
Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n.o. potvrdilo, že termín pre zaslanie prác v súťaži Biblia očami detí a mládeže na... viac »
Bohatá ponuka štúdia na Gréckokatolíckej teologickej fakulte v Prešove Bohatá ponuka štúdia na Gréckokatolíckej teologickej fakulte v Prešove
  Žijeme v dobe koronavírusovej pandémie COVID-19, ktorá sa výrazným spôsobom dotkla aj fungovania vysokých škôl na Slovensku. Z toho... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
29. máj 2020 (piatok) Vilma
Liturgické čítania:
Ap. zač. 50. (Sk 27, 1 – 44); Jn zač. 57. (17, 18 – 26)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1377366 (35 %)
môže byť
1256056 (32 %)
nepáči
1272351 (33 %)
Hlasy: 3905773
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX