Menu
Citát
Aby sme videli, že veľa ľudí hynie svojou vlastnou vôľou, predstavme si, že v dome vznikol požiar; kto chce svoj život zachrániť, len čo uvidí požiar, zanecháva všetko a uteká, aby si zachránil život. Avšak iný chce si zachrániť svoje veci, zbiera ich, aby ich vyniesol, avšak požiar sa rozšíril, zachvátil ho a spálil ho; zahynul z vlastnej vôle, z lásky k niektorým svojim dočasným veciam. Tak aj tí, ktorí nedbajú na Božie prikázania, a sú zviazaní pozemskými putami, keď príde oheň večný, - zadusia sa svojimi neprávosťami.
sv. Makar Egyptský, pustovník, +390
Gréckokatolícky magazín
Centrum pre rodinu Sigord
GMC BARKA - Juskova Voľa
Rómska misia
Správy

Veriaci z farnosti Humenné-Pod Sokolejom navštívili pútnické miesto na Bukovej hôrke

Veriaci z farnosti Humenné-Pod Sokolejom navštívili pútnické miesto na Bukovej hôrke

Deň 15. september, ktorý je štátnym sviatkom Sedembolestnej Panny Márie, využili veriaci z farnosti Humenné-Pod Sokolejom, aby spoločne prežili radostné chvíle so svojimi kňazmi a rodinami na pútnickom mieste na Bukovej hôrke. Program začal svätou liturgiou o 10:30 v miestnom Chráme Povýšenia sv. Kríža, ktorej hlavným slúžiteľom a kazateľom bol stropkovský protopresbyter Slavomír Tarasovič.

 

Vo svojej homílii poukázal na Presvätú Bohorodičku, ktorú Kristus z kríža daroval všetkých ľudom za matku. Zdôraznil význam posolstva z Jánovho evanjelia: „Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: „Žena, hľa, tvoj syn!“  Potom povedal učeníkovi: „Hľa, tvoja matka!“ A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.“ (Jn19,... viac »

Pokyny pre poskytovanie duchovnej služby počas druhej vlny COVID-19 Pokyny pre poskytovanie duchovnej služby počas druhej vlny COVID-19
  Bratislava 16. septembra (TK KBS) V spolupráci odborníkov Ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva a zástupcov cirkví pôsobiacich v Slovenskej... viac »
Prešovskí bohoslovci a predstavení seminára upevňovali vzťahy na spoločnom výlete Prešovskí bohoslovci a predstavení seminára upevňovali vzťahy na spoločnom výlete
Seminaristi prvého ročníka Gréckokatolíckeho kňazského seminára bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove začali akademický rok spoločným výletom, na ktorý... viac »
Akcie
Modlitby mladých za mladých na hore Zvir Modlitby mladých za mladých na hore Zvir
Pútnické centrum hory Zvir v Litmanovej Vás pozýva na „ Modlitby mladých za mladých“.   Svätý pápež Ján Pavol II.... viac »
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Utorok 15.09.2020 09.00 hod.: Sabinov – Chrám Najsvätejšieho Srdca Spasiteľa – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady Alžbety Dujčákovej  ... viac »
Stretnutie vladyku Jána s mladými výtvarníkmi Stretnutie vladyku Jána s mladými výtvarníkmi
Dňa 30. septembra 2020 sa v priestoroch Gréckokatolíckeho arcibiskupského úradu v Prešove uskutoční stretnutie vladyku Jána s víťazmi výtvarných súťaží Biblia očami detí a mládeže... viac »
Oznámenie o zmene názvu a organizácie školy Oznámenie o zmene názvu a organizácie školy
Oznámenie Vyradenie škôl a školských zariadení a zaradenie školy a jej organizačných zložiek a súčastí do siete škôl a školských... viac »
Ponuka najbližších kurzov v Centre pre rodinu na Sigorde Ponuka najbližších kurzov v Centre pre rodinu na Sigorde
• Seminár s Áronom a Martou McCauley Uskutoční sa v čase od 11. do 13.09.2020 – Seminár je venovaný rozvoju... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
20. september 2020 (nedeľa) Ľuboslav, Ľuboslava
Svätý dňa: Svätý veľkomučeník Eustatios a spoločníci. Svätí mučeníci a vyznávači, veľký knieža Michal a jeho bojar Teodor, černigovskí divotvorcovia.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 203. (Gal 2, 16 – 20); Mk zač. 37. (8, 34b – 9, 1) (z nedele po Povýšení)
Ap. zač. 181. (2 Kor 6, 1 – 10); Mt zač. 105. (25, 14 – 30) (radové)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1387488 (35 %)
môže byť
1265538 (32 %)
nepáči
1281527 (33 %)
Hlasy: 3934553
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX