Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Keď démoni vidia, že nedbáme o veci tohto sveta a neželáme si nenávidieť pre nich ľudí a odpadnúť od lásky, vtedy povzbudzujú proti nám ľudské klebety, aby sme neznesúc urážky, začali nenávidieť klebetníkov.
sv. Maxim Vyznávač
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka charita Prešov
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícky magazín
Správy

Aktualizované - Zomrel gréckokatolícky kňaz prof. Vojtech BOHÁČ st.

Aktualizované - Zomrel gréckokatolícky kňaz prof. Vojtech BOHÁČ st.

Dôstojní otcovia, drahí bratia a sestry,
 
oznamujeme vám, že dnes ráno, 3. marca 2021, odovzdal svoju nesmrteľnú dušu do rúk svojho Stvoriteľa o. prof. ThDr. Vojtech BOHÁČ st., PhD., titulárny kanonik a stavroforný protojerej.
 
Pohrebné obrady so zádušnou svätou liturgiou za o. prof. ThDr. Vojtecha Boháča st., PhD. bude sláviť vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita, v pondelok, 8. marca 2021 o 10.30 hod. v Katedrálnom chráme Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach.
 
Telesné pozostatky budú uložené v utorok, 9. marca 2021 o 11.00 hod. v rodinnej hrobke v Zatíne.
viac »

Kondolencia vladyku Jána Babjaka SJ k úmrtiu prof. Vojtecha Boháča (+video) Kondolencia vladyku Jána Babjaka SJ k úmrtiu prof. Vojtecha Boháča (+video)
Milá pani manželka Valéria, milé deti Veronika, Valéria, Bernadeta, otec Vojtech, Barbora, drahá smútiaca rodina,   s hlbokým zármutkom, ale... viac »
Aktivity mladých v rámci iniciatívy Milujem svoju gréckokatolícku cirkev Aktivity mladých v rámci iniciatívy Milujem svoju gréckokatolícku cirkev
V súvislosti s aktuálne prebiehajúcim Sčítaním obyvateľov na Slovensku pripravili mladí služobníci, animátori z Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka v Juskovej... viac »
Akcie
Biblické súťaže v čase koronakrízy Biblické súťaže v čase koronakrízy
Biblická súťaž – pre tento školský rok bola zrušená   Biblia očami detí a mládeže – termín zaslania prác na... viac »
Zmena termínu- Pozvánka na odborný seminár Zmena termínu- Pozvánka na odborný seminár
Diecézny katechetický úrad v súvislosti s pohrebom o. prof. ThDr. Vojtecha Boháča st., PhD  oznamuje, že sa mení dátum odborného... viac »
Hora Zvir - 40 dňová príprava na Paschu Hora Zvir - 40 dňová príprava na Paschu
Všetci veľmi dobre poznáme rozprávku o Pyšnej princeznej. V jednom z kráľovstiev je zákaz radovať sa a spievať. Majster obuvník,... viac »
AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie
V súvislosti s opatreniami pandémie koronavírusu vám ponúkame prehľad gréckokatolíckych bohoslužieb z najvýznamnejších miest Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na... viac »
Pozvánka na seminár Pozvánka na seminár
Diecézny katechetický úrad v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom RP Prešov pozýva učiteľov náboženstva/náboženskej výchovy na odborný seminár Apologetika katolíckej viery,... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
07. marec 2021 (nedeľa) Tomáš
Liturgické čítania:
Veľká utiereň: Jn zač. 63. (20, 1 – 10)
Liturgia sv. Bazila Veľkého: Ap. zač. 311. (Hebr 4, 14 – 5, 6); Mk zač. 37. (8, 34 – 9, 1)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1398719 (35 %)
môže byť
1275921 (32 %)
nepáči
1291464 (33 %)
Hlasy: 3966104
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX