Menu
Citát
Nič nie je kresťanskej duši tak neprirodzené ako pýcha.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícka teologická fakulta
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Správy

Sestry baziliánky sa rozlúčili so svojou spolusestrou Bernadetou Annou Voškovou

Sestry baziliánky sa rozlúčili so svojou spolusestrou Bernadetou Annou Voškovou

Sestry baziliánky sa vo štvrtok 14. januára 2021 na bardejovskom cintoríne rozlúčili so svojou spolusestrou Bernadetou Annou Voškovou, ktorá zomrela vo veku 90 rokov 9. januára 2021.
 
Pohrebné obrady viedol vladyka Ján Babjak, SJ prešovský arcibiskup metropolita, ktorý osobne dobre poznal zosnulú sestru Bernadetu. Spolu s ním koncelebrovali provinciálny predstavený otcov baziliánov o. Vladimírom Sedláček, OSBM, bardejovský protopresbyter o. Michal Onderko a o. Ján Hromo.
 
Vladyka Ján v príhovore pripomenul, že smrť pre veriacich je iba prechodom, bránou z pozemského do večného života. Sme vykúpení a máme otvorenú cestu k Otcovi. Na... viac »

Arcibiskup Ján Babjak vyjadruje sústrasť k úmrtiu vladyku Florentina Crihălmeanu Arcibiskup Ján Babjak vyjadruje sústrasť k úmrtiu vladyku Florentina Crihălmeanu
Vysokopreosvietený vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita a predseda Rady hierarchov Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku vyjadruje úprimnú sústrasť k... viac »
Pohreb sr. Terézie Pavlíny Strelcovej SNPM Pohreb sr. Terézie Pavlíny Strelcovej SNPM
Vo štvrtok 7. januára 2021 sa v Dome smútku v Prešove konal pohreb sr. Terézie Pavlíny Strelcovej, ktorá bola členkou... viac »
Akcie
Online deň otvorených dverí na Spojenej škole bl. biskupa Gojdiča v Prešove Online deň otvorených dverí na Spojenej škole bl. biskupa Gojdiča v Prešove
V utorok 2. februára od 16.00 hod. sa uskutoční online deň otvorených dverí na Spojenej škole bl. biskupa Gojdiča v... viac »
AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie
V súvislosti s opatreniami pandémie koronavírusu vám ponúkame prehľad gréckokatolíckych bohoslužieb z najvýznamnejších miest Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
21. január 2021 (štvrtok) Vincent
Liturgické čítania:
Ap. zač. 62. (1 Pt 4, 12 – 5, 5); Mk zač. 57. (12, 38 – 44)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1395462 (35 %)
môže byť
1272970 (32 %)
nepáči
1288506 (33 %)
Hlasy: 3956938
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX