Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Spomeň si na svoj posledný deň, lebo nebudeš tu žiť naveky. Spomeň si na strach, ktorý bude predchádzať tvoju smrť, uvedom si, že vtedy sa už nebudeš môcť od tejto ťažkej chvíle vzdialiť, spomeň si na hodinu svojej smrti! Spomeň si tiež na blízky Boží súd, na tam prítomných anjelov, na svoju vystrašenú dušu týmito strašnými skutočnosťami -útrapami a horkými výčitkami svedomia, ako so žiaľom budeš opúšťať túto zem.
sv. Bazil Veľký
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícka teologická fakulta
Gréckokatolícka charita Prešov
GMC BARKA - Juskova Voľa
Správy

Arcibiskup Babjak posvätil novú kaplnku sv. Juraja v Snakove

Arcibiskup Babjak posvätil novú kaplnku sv. Juraja v Snakove

V nedeľu 20. júna zavítal do farnosti Snakov preosvietený vladyka Ján Babjak, prešovský arcibiskup metropolita, aby tam posvätil novovybudovanú kaplnku sv. Juraja. Po úvodnom privítaní vladyku Jána miestnym starostom Jánom Bijalkom sa začala posviacka najprv exteriéru kaplnky a následne interiéru vrátane samotného posvätenia nového oltára. Po posviacke sa v liturgickom sprievode presunuli všetci do farského chrámu kde nasledovala archijerejská svätá liturgia.
 
Arcibiskup Ján v homílii povzbudil veriacich k čítaniu Božieho slova, ktoré potom majú realizovať aj vo svojom živote, aby sa tak stávali svedkami a zvestovateľmi vzkrieseného Ježiša Krista. Nezabudol taktiež pozdraviť všetkých otcov, ktorý... viac »

Premiér Eduard Heger navštívil arcibiskupský úrad v Prešove Premiér Eduard Heger navštívil arcibiskupský úrad v Prešove
Predsedu vlády Slovenskej republiky Eduarda Hegera prijal v piatok 18. júna vo svojej rezidencii prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ.... viac »
Arcibiskup Babjak sa pripojil k pútnikom pešej púte z Ľutiny do Levoče Arcibiskup Babjak sa pripojil k pútnikom pešej púte z Ľutiny do Levoče
Počas celého tohto týždňa sa viac ako 20 pútnikov vydalo na šesťdňovú pešiu Evanjelizačnú cestu z Ľutiny do Levoče, ktorá... viac »
Akcie
Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ Program arcibiskupa Jána Babjaka SJ
Pondelok 21.06.2021 8.15 hod.: Ľutina – pracovné stretnutie s architektom   Nedeľa 27.06.2021 10.00 hod.: Vranov nad Topľou-Lomnica – Chrám... viac »
AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie AKTUALIZOVANÉ!!! Prehľad online bohoslužieb Prešovskej metropolie
V súvislosti s opatreniami pandémie koronavírusu vám ponúkame prehľad gréckokatolíckych bohoslužieb z najvýznamnejších miest Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na... viac »
Katechézy pre deti na nedele a sviatky Katechézy pre deti na nedele a sviatky
„Prečítajte túto knihu, ktorú vám posielame, aby ste ju v dome Pánovom čítali vo sviatočný deň a v príhodné dni.“... viac »
Katechézy v roku sv. Jozefa Katechézy v roku sv. Jozefa
V tomto mimoriadnom jubilejnom roku sv. Jozefa ponúkajú pedagógovia Gréckokatolíckej teologickej fakulty PU v Prešove nielen svojím študentom, ale aj... viac »
Covid-automat Covid-automat
      Stupeň Monitoring Stupeň ostražitosti I. Stupeň ostražitosti II. I. stupeň varovania II. stupeň varovania III. stupeň varovania... viac »
 
Slovo   Drevené chrámy
 
Bazilika minor Ľutina   Hora Zvir Litmanová
Mimoriadny rok sv. Jozefa
Dnes
21. jún 2021 (pondelok) Alojz
Svätý dňa: Svätý mučeník Julián Tarzský.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 109. (Rim 12, 4 – 5. 15 - 21); Mt zač. 45. (12, 9 – 13)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1407321 (35 %)
môže byť
1283627 (32 %)
nepáči
1299464 (33 %)
Hlasy: 3990412
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX