Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Všetko to, čo Syn Boží vykonal pre zmierenie sveta a čo o ňom učil, poznávame nielen z histórie jeho minulých činov, ale pociťujeme to aj z účinku toho, čo koná v prítomnosti.
sv. Lev Veľký
Návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku
GMC BARKA - Juskova Voľa
Facebook grkatpo
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Rok > Návšteva Svätého Otca v Prešove > Oznamy k návšteve pápeža
 

Oznam z nedele 05. 09. 2021

 
 
 

Bratia a sestry, 

 
oznamujeme vám veľmi dôležitú skutočnosť: Od zajtra, od pondelka 6. septembra, sa môžete na stretnutia so Svätým Otcom Františkom, teda aj na slávenie svätej liturgie s ním v Prešove, zaregistrovať aj otestovaní a tí, ktorí sú v lehote do 180 dní od prekonania covidu. Nutné bude aj pre vás zaregistrovať sa na stránke www.navstevapapeza.sk

ALE AŽ OD ZAJTRA - OD PONDELKA 6. SEPTEMBRA, KEDY UŽ BUDE SPUSTENÁ AJ TÁTO REGISTRÁCIA.

 
Prosíme vás teda, aby ste sa o to nepokúšali už dnes a už vonkoncom nie v tej registrácii, ktorá je pre plne očkovaných, lebo nastavený systém sa nedá obísť či oklamať a zbytočne by ste sa tým zdržali.
Zatiaľ je spustená iba registrácia pre plne očkovaných, ktorá pokračuje naďalej.
Pre testovaných a pre tých, ktorí prekonali covid nie viac ako pred 180-timi dňami, budú vytvorené samostatné sektory so samostatnými vstupmi podľa vyhlášok. Teda nie spolu so zaočkovanými. Antigénový test nesmie byť starší ako 48 hodín a PCR nie starší ako 72 hodín. Prosíme vás, aby ste si dali test urobiť pred príchodom na podujatie.
Zaočkovaní účastníci si budú môcť vybrať, či budú v sektoroch iba pre zaočkovaných alebo v sektoroch spolu s testovanými a prekonanými.
Pretože už máme reálne iba týždeň, treba sa zaregistrovať hneď v najbližších dňoch.
Bližšie informácie k OTP účastníkom si môžete prečítať na stránke TK KBS a na našich troch eparchiálnych stránkach. Na ďalších informáciách k tejto záležitosti ešte pracujeme.
 
Taktiež ďalej prebieha aj registrácia účastníkov, ktorí sú plne zaočkovaní. Prosíme Vás bratia a sestry, aby ste využili túto príležitosť, byť účastní na tejto historickej a neopakovateľnej chvíli. Teda ak ste sa ešte neprihlásili, prosíme Vás, aby ste to už neodkladali, aby NCZI malo určitý časový priestor na kontrolu údajov. Elektronická registrácia nie je náročná a trvá chvíľu, ale je už na ňu naozaj najvyšší čas.
 
Zaregistrovať sa môžete na oficiálnej webovej stránke www.navstevapapeza.sk, alebo prostredníctvom troch našich oficiálnych gréckokatolíckych biskupských stránok. Po nejakom čase od registrácie, po kontrole v NCZI, vám teraz v najbližších dňoch príde jedinečný QR kód a vytlačíte si vstupenku, ktorá platí spolu s občianskym preukazom. Ak by predsa niekto potreboval pomoc s registráciou, zaiste vám pomôžu vaše deti, vnúčatá, prípadne kňaz vo vašej farnosti.
 

Pozvaní sme všetci – gréckokatolícki a rímskokatolícki veriaci, veriaci iných cirkví, Prešovčania, obyvatelia iných miest a obcí, všetci ľudia dobrej vôle rôznych vekových kategórií.

 

ODPOVEDE Z REGISTRÁCIE NIEKOMU HODÍ DO SPAMU ALEBO REKLÁM, PRETO SI V TAKOM PRÍPADE, KEĎ NEMÁTE ODPOVEĎ, SKONTROLUJTE AJ SPAM A REKLAMY.

 

 

 

ZÁROVEŇ VÁS PROSÍME, V PRÍPADE AKÉHOKOĽVEK PROBLÉMU NAPR. PRI OVEROVANÍ NCZI, KEĎ VIETE, ŽE SPĹŇATE PODMIENKY, OBRÁŤTE SA NA NAŠE CIRKEVNÉ CALL CENTRUM ZRIADENÉ PRE NÁVŠTEVU – KONTAKTY SÚ UVEDENÉ NA HORNEJ LIŠTE OFICIÁLNEJ STRÁNKY NAVSTEVAPAPEZA.SK.   

 
DOŠLO K ZMENE: vstup do areálu bude otvorený UŽ OD POLNOCI Z 13. NA 14. SEPTEMBRA, TEDA OD 00:00 HOD. A UZATVORENÝ O 8:00 HOD., teda približne dve hodiny pred plánovaným príchodom pápeža.
 
Opäť odporúčame využiť autobusy, ktoré sú objednané vo farnostiach a POSILNENÉ A ŠPECIÁLNE VLAKOVÉ SPOJE, KTORÉ UŽ SÚ UVEDENÉ NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE NÁVŠTEVY, AJ NA TK KBS A NA NAŠICH OFICIÁLNYCH STRÁNKACH. Prípadne použijete osobné autá, pre ktoré budú tiež vyhradené odstavné parkoviská.
DOPRAVNÁ MAPA S PARKOVISKAMI A OBMEDZENIAMI JE UŽ DOSTUPNÁ na oficiálnej stránke navstevapapeza.sk. Kyvadlová doprava a mestská hromadná doprava v Prešove budú zdarma. Všetky prípadné otázky adresujte na zverejnený link pre Prešov na stránke www.navstevapapeza.sk.
   
 

Dobrovoľníkov pre Prešov už máme viac ako 800, teda ešte potrebujeme približne 100. Prosíme, ZAREGISTRUJTE SA ZA DOBROVOĽNÍKOV DO ŠTVRTKA 9. SEPTEMBRA 2021 VRÁTANE. Ďakujeme.   

 
Registrácia ešte stále prebieha aj pre gréckokatolíckych a rímskokatolíckych kňazov, zasvätené osoby, aj VIP (pozvaných hostí).  
 
V utorok 14. septembra budú mať gréckokatolícke a rímskokatolícke školy, aj školy v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov, Košice, PSK a KSK VOĽNO. Niektoré stredné školy budú mať voľno aj v pondelok 13. septembra.
 
 

PROSÍME VÁS, ABY – AK STE SA EŠTE NEVYSPOVEDALI TERAZ PRED PRVÝM PIATKOM – STE SA VYSPOVEDALI VO SVOJICH FARNOSTIACH TERAZ NASLEDUJÚCI TÝŽDEŇ, PRETOŽE PRIAMO NA STRETNUTÍ SO SVÄTÝM OTCOM V PREŠOVE UŽ TÁTO MOŽNOSŤ Z LOGISTICKÝCH DÔVODOV NEBUDE MOŽNÁ. A VŠETCI VIEME, ŽE NAŠA PLNÁ ÚČASŤ BUDE VTEDY, KEĎ PRIJMEME SVÄTÉ PRIJÍMANIE NA PÁPEŽSKEJ SVÄTEJ LITURGII.  

 
Naďalej vás, bratia a sestry, pozývame k duchovnej príprave v osobnej, rodinnej a farskej rovine a k modlitbám na úmysel za návštevu Svätého Otca. Od 1. septembra je súčasťou našej duchovnej prípravy aj 12 katechéz, jedna na každý deň do začiatku pápežskej návštevy. 
 

Oznam z nedele 29. 8. 2021

Bratia a sestry,
 
od apoštolskej návštevy Svätého Otca Františka v našej krajine nás delia už iba dva týždne. Ďakujeme vám, že sta sa už do Prešova mnohí prihlásili. Každý deň pribúdajú ďalšie počty tých, ktorí sa postupne prihlasujete prostredníctvom elektronickej registrácie, ktorá naozaj nie je náročná a trvá chvíľu.
 
Naďalej pozývame aj vás, ktorí ste sa ešte neprihlásili, aby ste registráciu neodkladali. Zaregistrovať sa môžete na oficiálnej webovej stránke www.navstevapapeza.sk, alebo prostredníctvom našich oficiálnych stránok. Po nejakom čase od registrácie, po kontrole v NCZI, Vám príde jedinečný QR kód a vytlačíte si vstupenku, ktorá platí spolu s občianskym preukazom. Ak by predsa niekto potreboval pomoc s registráciou, zaiste vám pomôžu vaše deti, vnúčatá, prípadne kňaz vo vašej farnosti.
 
Pozvaní sme všetci – gréckokatolícki a rímskokatolícki veriaci, veriaci iných cirkví, Prešovčania, obyvatelia iných miest a obcí, všetci ľudia dobrej vôle rôznych vekových kategórií.
 
Vstup do areálu bude otvorený od 2:00 hod. v noci a uzatvorený o 8:00 hod., teda približne dve hodiny pred plánovaným príchodom pápeža.
 
Odporúčame využiť autobusy, ktoré sú objednané vo farnostiach a posilnené a špeciálne vlakové spoje. Prípadne použijete osobné autá, pre ktoré budú tiež vyhradené odstavné parkoviská. Začiatkom týždňa, teda v najbližších dňoch, bude zverejnená aj dopravná mapa. Kyvadlová doprava a mestská hromadná doprava v Prešove bude zdarma. Všetky prípadné otázky adresujte na zverejnený link pre Prešov na stránke www.navstevapapeza.sk.
   
Dobrovoľníkov pre Prešov už máme približne 700, teda ešte stále potrebujeme aspoň 200. Služba dobrovoľníka je aj pre 16 a 17 ročných mladých ľudí s písomným súhlasom zákonného zástupcu, ale aj pre všetkých mladých, strednú generáciu, ba aj seniorov, ktorí môžu pomôcť. Ak sa prihlásite ešte dnes (v nedeľu 29. augusta) do 15:00, budete zaradení do zlosovania mien všetkých doteraz prihlásených dobrovoľníkov o dve vstupenky pre vašich blízkych do VIP sektora.
 
Registrácia už prebieha aj pre gréckokatolíckych a rímskokatolíckych kňazov, zasvätené osoby, aj VIP (pozvaných hostí).  
 
V utorok 14. septembra budú mať gréckokatolícke a rímskokatolícke školy na území Prešovskej archieparchie, Košickej eparchie a Košického arcibiskupstva, ale aj školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, mesta Košice a Prešovského a Košického samosprávneho kraja VOĽNO. Niektoré stredné školy budú mať voľno aj v pondelok 13. septembra.  
 
Naďalej vás, bratia a sestry, pozývame k duchovnej príprave v osobnej, rodinnej a farskej rovine a k modlitbám na úmysel za návštevu Svätého Otca. Od 1. septembra bude súčasťou našej duchovnej prípravy aj 12 katechéz, jedna na každý deň do začiatku pápežskej návštevy. 
 
 
 

Oznam z nedele 22. 8. 2021

 
Bratia a sestry,
 
blíži sa čas apoštolskej návštevy Svätého Otca Františka v našej krajine. Už viac ako týždeň je spustená oficiálna elektronická registrácia účastníkov na jednotlivé stretnutia, teda aj na slávenie svätej liturgie so Svätým Otcom v Prešove na priestranstve pred mestskou športovou halou 14. septembra 2021. Na jej slávenie ste všetci srdečne pozvaní – gréckokatolícki veriaci, ale aj rímskokatolícki veriaci, ako aj veriaci iných cirkví, Prešovčania a všetci ľudia dobrej vôle rôznych vekových kategórií. Mnohí z vás ste sa už prihlásili zaregistrovaním, ostatných prosíme, aby ste registráciu neodkladali.
 
Pred slávením liturgie Svätý Otec pozdraví pútnikov v sektoroch z papamobilu. Pred jeho príchodom je priamo na mieste stretnutia pripravený bohatý duchovno-kultúrny program, ktorého súčasťou budú modlitby, spevy, katechézy, film, ale aj vystúpenia viacerých známych umelcov.
 
Vstup do areálu bude otvorený od 2:00 hod. a uzatvorený o 8:00 hod., teda dve hodiny pred plánovaným príchodom pápeža. Zaregistrovať sa na stretnutie so Svätým Otcom v Prešove môžete na oficiálnej webovej stránke www.navstevapapeza.sk. Alebo sa dá prihlásiť aj z archieparchiálnej oficiálnej stránky www.grkatpo.sk alebo z eparchiálnych www.grkatke.skwww.grkatba.sk, ktoré sú všetky prepojené. Registrácia naozaj nie je náročná a trvá chvíľu. Po nejakom čase od registrácie Vám príde kód a vytlačíte si vstupenku. Ak by predsa niekto potreboval pomoc s registráciou, zaiste vám pomôžu Vaše deti, vnúčatá, prípadne kňaz vo vašej farnosti.
 
Účastníci návštevy pápeža Františka v Prešove dostanú zdarma brožúrku k sláveniu, spomienkový šál (šatku) a malú vlajku.
 
Na oficiálnych stránkach sa dozviete aj bližšie informácie, ktoré sú postupne aktualizované. Opäť vám odporúčame využiť hlavne autobusy, ktoré objednali kňazi vo farnostiach, posilnené a špeciálne vlakové spoje, ku ktorým budú včas zverejnené časy a miesta odjazdov a príjazdov. Prípadne použijete osobné autá, pre ktoré budú tiež vyhradené odstavné parkoviská. Všetko sa nachádza v dopravnej mape, ktorá bude v najbližších dňoch zverejnená a riešená naozaj maximálne ústretovo k pútnikom. Kyvadlová doprava bude zdarma. Všetky konkrétne otázky adresujte na zverejnené linky pre to ktoré podujatie, teda aj v Prešove na stránke www.navstevapapeza.sk.
   
Zároveň na týchto stránkach naďalej prebieha aj prihlasovanie dobrovoľníkov, aj dobrovoľníkov pre Prešov, ktorých ešte stále potrebujeme niekoľko stoviek. K tomuto času je dobrovoľníkov pre Prešov približne 500, teda polovica z potrebného počtu. Rozširujeme pozvanie do služby dobrovoľníka AJ PRE 16 a 17 ročných mladých ľudí, ktorí však musia mať písomný súhlas rodiča, zákonného zástupcu. Tento súhlas je potrebné nahrať do registrácie dobrovoľníka. Nájdete ho na našich troch gréckokatolíckych oficiálnych stránkach.  
 
Vyhlasujeme aj súťaž, v ktorej môže zatiaľ jeden dobrovoľník na základe svojho prihlásenia sa do tejto služby vyhrať dve vstupenky pre svojich blízkych do VIP sektoru. Zlosovaní budú samozrejme všetci, teda aj tí, ktorí sa už do služby dobrovoľníka zaregistrovali. Aby ste boli zaradení do tejto súťaže, je potrebné, aby ste sa prihlásili do nedele 29. augusta vrátane, do 15.00. Za dobrovoľníkov sa môžete prihlásiť nielen mladí ľudia, ale aj mladí duchom, napr. stredná generácia, ba aj seniori, ktorí môžete zvládať určitú náročnosť tejto vzácnej a veľmi potrebnej služby. Každý dobrovoľník dostane balík dobrovoľníka, v ktorom okrem viacerých iných vecí bude vak, tričko, vesta, pršiplášť, šiltovka a iné.  
 
Ďalšia súťaž o dve vstupenky do VIP sektora prebieha ešte dnes v nedeľu 22. augusta do 15:00 aj na FB stránke Stretni pápeža v Prešove. Zapojiť sa môžete všetci splnením tam uvedených podmienok súťaže.
 
Pre skupiny ako sú kňazi (gréckokatolícki a rímskokatolícki), zasvätené osoby, VIP (pozvaní hostia) – bude samostatná registrácia, vzhľadom na ich osobitnú funkciu, či službu na podujatiach, spustená v najbližších dňoch.
 
V utorok 14. septembra budú mať minimálne gréckokatolícke a rímskokatolícke školy na území Prešovskej archieparchie, Košickej eparchie a Košického arcibiskupstva, ale aj školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov, mesta Košice a Prešovského a Košického samosprávneho kraja VOĽNO. Možno niektoré stredné školy budú mať voľno aj v pondelok 13. septembra, o čom vás budeme včas informovať.
 
Naďalej vás, bratia a sestry, pozývame k duchovnej príprave v osobnej, rodinnej a farskej rovine a k modlitbám na úmysel za návštevu Svätého Otca.
 

Oznam z nedele 15. 8. 2021

 
Bratia a sestry,
 
srdečne vás všetkých pozývame na stretnutie so Svätým Otcom Františkom v Prešove v utorok 14. septembra 2021 dopoludnia, na sviatok Povýšenia svätého Kríža. Od piatku 13. augusta je už spustená oficiálna elektronická registrácia účastníkov na jednotlivé stretnutia, teda aj na stretnutie v Prešove. Svätý Otec František bude predsedať sláveniu svätej liturgie a ohlási homíliu na priestranstve pred mestskou športovou halou. Na jej slávenie ste všetci srdečne pozvaní – gréckokatolícki veriaci, ale aj rímskokatolícki veriaci, ako aj veriaci iných cirkví, Prešovčania a všetci ľudia dobrej vôle rôznych vekových kategórií. Všetci ste srdečne pozvaní.
 
Pred slávením liturgie Svätý Otec pozdraví pútnikov z papamobilu. Pred jeho príchodom je priamo na mieste stretnutia pripravený bohatý duchovno-kultúrny program. Vstup do areálu bude otvorený od 2:00 hod. a uzatvorený o 8:00 hod., teda dve hodiny pred plánovaným príchodom pápeža. Zaregistrovať sa na stretnutie so Svätým Otcom v Prešove môžete na oficiálnej webovej stránke www.navstevapapeza.sk. Alebo sa dá prihlásiť aj z archieparchiálnej oficiálnej stránky www.grkatpo.sk alebo z eparchiálnych www.grkatke.skwww.grkatba.sk, ktoré sú všetky prepojené. Na týchto stránkach sa dozviete aj bližšie informácie, ktoré budú postupne aktualizované, napr. o doprave, o presnom spôsobe registrácie, ktorá nie je náročná a pod. Všetky konkrétne otázky adresujte na zverejnené linky pre to ktoré podujatie, teda aj v Prešove: https://www.navstevapapeza.sk/sk
   
Zároveň na týchto stránkach naďalej prebieha aj prihlasovanie dobrovoľníkov, aj dobrovoľníkov pre Prešov, ktorých ešte stále potrebujeme niekoľko stoviek. Vopred ďakujeme za vašu ochotu aj takýmto špecifickým spôsobom prispieť k dôstojnému a pokojnému stretnutiu so Svätým Otcom v Prešove. Za dobrovoľníkov sa môžete prihlásiť nielen mladí ľudia, ale aj mladí duchom, napr. stredná generácia, ba aj seniori, ktorí môžete zvládať určitú náročnosť tejto vzácnej a veľmi potrebnej služby.
 
Pre skupiny ako sú kňazi (gréckokatolícki a rímskokatolícki), zasvätené osoby, VIP (pozvaní hostia) – bude samostatná registrácia, vzhľadom na ich osobitnú funkciu, či službu na podujatiach, spustená neskôr.
 
K lepšej informovanosti bola včera 14. augusta (teda mesiac pred samotnou návštevou pápeža v Prešove) spustená facebooková aj instagramová stránka Stretni pápeža v Prešove. Prosíme vás,pridajte si tieto linky do sledovania, aby ste boli stále informovaní a zdieľajte ich cez svoje facebookové (alebo keď máte aj instagramové) účty.
  
Nezabúdajme na 40-dňovú duchovnú prípravu pred návštevou Svätého Otca v Prešove, ktorá v našich farnostiach prebieha od sviatku Premenenia Pána 6. augusta a je podrobne rozpísaná v brožúrke duchovnej prípravy na našich oficiálnych stránkach. Dnes, na sviatok Zosnutia Presvätej Bohorodičky, sa zároveň pripájame k celoslovenskej duchovnej príprave. Modlime sa a prinášajme duchovné dary vo forme dobrých skutkov a obiet na úmysel za návštevu Svätého Otca v našej krajine a konkrétne aj v Prešove. 

 

Oznam z nedele 8. 8. 2021


Bratia a sestry,
prosíme vás, príďte sa stretnúť so Svätým Otcom Františkom v špeciálnej službe dobrovoľníkov. Hľadáme 1000 dobrovoľníkov do Prešova.

Potrebujeme vás na služby usporiadateľov v sektoroch, parkovanie, či inde. Služba dobrovoľníka je na stretnutiach so Svätým Otcom preveľmi dôležitá. Bez dobrovoľníkov nie je možné zabezpečiť takéto stretnutie. Všetky informácie aj prihlášku nájdete na oficiálnej webovej stránke návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku www.navstevapapeza.sk alebo presnejšie na www.navstevapapeza.sk/sk/dobrovolnik alebo na plagátoch vo výveske. K týmto linkom sa veľmi ľahko dostanete aj na oficiálnych webových stránkach našej archieparchie a eparchií, kde je neprehliadnuteľný baner s fotografiou Svätého Otca Františka. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie v tejto špecifickej a preveľmi dôležitej službe počas pápežskej návštevy v Prešove.
 
Zároveň vám oznamujeme, že v najbližších dňoch bude spustená elektronická registrácia na stretnutia so Svätým Otcom na Slovensku, teda aj na stretnutie v Prešove. Budeme vás o tom hneď, keď to bude aktuálne, informovať. Všetci účastníci stretnutí so Svätým Otcom na Slovensku, teda aj v Prešove, sa budú musieť zaregistrovať cez elektronický formulár na oficiálnej stránke návštevy pápeža na Slovensku alebo cez oficiálne stránky našej archieparchie a eparchií, kde sa tiež prekliknete na tento oficiálny formulár. Veríme, že na stretnutie so Svätým Otcom v Prešove, kde bude hlavným slúžiacim gréckokatolíckej svätej liturgie, sa prihlásime všetci, ktorí budeme môcť, deti, mládež, stredná generácia i všetci skôr narodení. Pre nás gréckokatolíkov to bude jedinečné a neopakovateľné, že Svätý Otec bude sláviť spolu s nami našu liturgiu a ohlási nám homíliu. Samozrejme, do Prešova sú pozvaní nielen gréckokatolícki veriaci, ale aj veriaci iných cirkví a všetci ľudia dobrej vôle.
 
Dopravná mapa bude na návštevu Svätého Otca v Prešove riešená tak, aby to bolo čo najlepšie pre všetkých pútnikov, teda aby sa čo najľahšie a čo najkratšou cestou, ako to len bude možné, dostali na priestranstvo pred mestskou športovou halou. Postupne vás o tom budeme bližšie informovať.

Predbežne v našich farnostiach objednávame autobusy na 14. september na slávenie božskej liturgie so Svätým Otcom Františkom v Prešove. Veríme, že železnice posilnia alebo vypravia špeciálne vlaky aj do Prešova z rôznych smerov. Hneď, keď to bude aktuálne, vás o tom budeme informovať. Z logistických a dopravných dôvodov bude najlepšie, ak čím viac veriacich príde na stretnutie so Svätým Otcom v Prešove práve autobusmi a vlakmi.
 
V piatok na Premenenie Pána sme v Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku začali štyridsaťdňovú duchovnú prípravu na návštevu Svätého Otca Františka v Prešove. Počúvali sme pastiersky list našich hierachov. Chceme upriamiť vašu pozornosť na brožúrku tejto duchovnej prípravy, ktorú nájdete na oficiálnych webových stránkach našej archieparchie a eparchií, kliknutím na neprehliadnuteľný baner s fotografiou Svätého Otca Františka. Duchovnú prípravu budeme realizovať v osobnej, rodinnej a farskej rovine. Predovšetkým vás pozývame k dennej modlitbe za cestu Svätého Otca k nám, ktorú sa budeme modliť aj spoločne. V brožúrke sú aj ďalšie texty, napr. Duchovný dar pre Svätého Otca, ktorý môžeme začať napĺňať, myšlienky k Božiemu slovu na každý deň, dvanásť katechéz a iné. Všetky modlitby, pôsty, obety a skutky duchovného a telesného milosrdenstva obetujme na úmysel za návštevu Svätého Otca. 15. augusta sa zároveň pripojíme k celoslovenskej duchovnej príprave na stránke www.navstevapapeza.sk.
 

 

 

Synoda 2021 - 2023
Dnes
28. jún 2022 (utorok) Beáta
Svätý dňa: Prenesenie pozostatkov svätých nezištníkov Kýra a Jána.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 104. (Rim 10,11 – 11,2a); Mt zač. 41. (11, 16 – 20)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1436569 (35 %)
môže byť
1312471 (32 %)
nepáči
1330547 (33 %)
Hlasy: 4079587
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX