Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Vy, ktorí ste zvyknutí zúčastňovať sa aktívne Božích sviatostí, keď dostávate telo Pánovo, chránite ho so všetkou starostlivosťou a uctievate si ho, dávajúc veľký pozor, aby z neho nespadla na zem ani omrvinka, aby sa nič nestratilo z posvätného daru. A skutočne, vaše presvedčenie, že by bolo hriechom, ak by pre vašu nepozornosť omrvinka spadla, je správne. Keď však pre uchovanie tela, ste tak pozornými, aj je správne, že takými ste, prečo potom myslíte, že je menšou vinou, keď sa nedbalo stratí Božie slovo namiesto jeho tela?
Origenes
GMC BARKA - Juskova Voľa
Návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku
Gréckokatolícka teologická fakulta
Facebook grkatpo
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

03.04.2012 | Slavomír Zahorjan | Čítanosť(2967)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Kvetný víkend v Prešovskej archieparchii

Kvetný víkend v Prešovskej archieparchii

Počas víkendu 30.03 – 01.04. 2012 sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre (GMC) Bárka v Juskovej Voli konal už tretí ročník Kvetného víkendu. Témou tohtoročného stretnutia bol citát, ktorý na tento rok vybral Svätý Otec Benedikt XVI. z listu Filipanom: „Ustavične sa radujte v Pánovi!“ (Flp 4, 4).O program v Bárke pre 107 účastníkov sa postaralo Spoločenstvo mládeže Hnutia Svetlo-Život. Mocné ohlasovanie Kerygmy v jednotlivých blokoch sa prelínalo s osobnými svedectvami a skúsenosťami s ohlasovanou evanjeliovou pravdou. Modlitby chvál, práca v skupinkách, workshopy, sviatosť zmierenia, slávenie Eucharistie, radostný večer, prijatie Ježiša Božieho Syna za svojho Pána a osobného Spasiteľa, toto všetko bolo náplňou víkendového programu.

V nedeľu po svätej liturgii a obede sa všetci účastníci Kvetného víkendu spolu s ostatnými mladými z celej Prešovskej archieparchie presunuli do Prešova na spoločné poobedňajšie slávenie Kvetnej nedele s vladykom Jánom Babjakom SJ, prešovským arcibiskupom a metropolitom. V úvode programu sa mladým prihovoril vladyka Ján Babjak SJ, ktorý okrem iného zdôraznil fakt, že ustavične sa radovať môžeme jedine vtedy, ak žijeme v Božej prítomnosti – v spoločenstve s Pánom. Vladyka tiež zdôraznil, že radosť pochádzajúca z Boha je mocným evanjelizačným prvkom v dnešnom svete, pričom použil výrok blahoslavenej Matky Terezy z Kalkaty, ktorá pri istej príležitosti povedala: „Radosť je ako sieť lásky, ktorou môžete zachytiť duše. Boh miluje toho, kto rozdáva radosť“.

Animátori potom zahrali a spolu s choreografiou predstavili novú mládežnícku hymnu s názvom Radosť v Bohu, ktorá vyšla z produkcie sestier Jalčákových z Humenného. V programe tiež vystúpili rómske gospelové skupiny GPS, F6 a divadelné zoskupenie Dik pod vedením otca Martina Mekela z Gréckokatolíckeho pastoračného centra pre Rómov z Číčavy. Prostredníctvom divadelných scénok boli mladým priblížené rôzne druhy radosti v živote každého človeka, ako aj radosť pochádzajúca od Boha. Súčasťou programu boli aj workshopy pod vedením otca Slavomíra Pálfiho a otca Ľubomíra Kohúta, prezentácie našich najväčších pútnických miest Ľutiny a Litmanovej ako aj prezentácie aktivít GMC Bárka v Juskovej Voli. Nechýbali ani video pozvánky na Letné stretnutia mladých, Bárkafest, či turistický deň s vladykom Jánom a rôzne iné. Dôležitým bodom programu bolo ocenenie ThLic. Dominiky Komišákovej, ktorá z rúk prešovského arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka SJ prevzala Medailu blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča OSBM za dlhoročné formovanie animátorov a prácu s mládežou Prešovskej archieparchie. Po záverečnom poďakovaní všetkým tvorcom programu pod vedením Ivetky Sejnovej, modlitbe a archijerejskom požehnaní sa vyše 850 zúčastnených rozišlo do svojich domovov.

Synoda 2021 - 2023
Dnes
25. jún 2022 (sobota) Tadeáš
Svätý dňa: Svätá prepodobná mučenica Febrónia.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 85. (Rim 3, 28 – 4, 3); Mt zač. 24. (7, 24 – 8, 4) (radové)
Ap. zač. 240. (Flp 2, 5 – 11); Jn zač. 61. (19, 25 – 27) (Spolutrpiteľke)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1436413 (35 %)
môže byť
1312240 (32 %)
nepáči
1330374 (33 %)
Hlasy: 4079027
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX