Menu
Citát
Keď sa nám vidí vecou neľahkou alebo nemožnou obrátiť sa k Bohu pre množstvo našich hriechov, pripomeňme si a uvážme, ako Pán, keď ešte chodil po zemi, svojou dobrotivosťou vracal slepým zrak, liečil všelijaké choroby, hluchým dával sluch, kriesil mŕtvych, ktorí už takmer hnili a pod. Preto tým viac navráti dušu, ktorá sa k nemu obracia, hľadá jeho milosrdenstvo a prosí ho o pomoc. Pretože ten, ktorý stvoril telo, stvoril aj dušu; a ako vtedy, keď prebýval tu na zemi, tým všetkým, ktorí k nemu prichádzali a u neho hľadali pomoc a uzdravenie, svoju dobrotu štedro prejavoval, - to isté urobí i vo veciach duchovných. Pretože, keď telám, ktoré hynú a umierajú, prejavoval také milosrdenstvo, tým viac prejaví milosrdenstvo duši nesmrteľnej, nehynúcej, ktorá sa k nemu priblíži, bude jeho pomoc hľadať a o jeho milosrdenstvo prosiť.
sv. Makar Egyptský, pustovník, +390
Gréckokatolícky magazín
Rómska misia
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Centrum pre rodinu Sigord
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

13.11.2013 | Ľubomír Petrík | Čítanosť(2714) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Metropolita Ján Babjak SJ zavítal do Sulína

Metropolita Ján Babjak SJ zavítal do Sulína

V nedeľu 10. novembra prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ navštívil farnosť Sulín v orlovskom protopresbyteriáte. Najprv posvätil novú farskú budovu, ktorá už síce bola postavená pred niekoľkými rokmi, ale teraz bola úplne dokončená. Pred začiatkom archijerejskej svätej liturgie ešte požehnal poľovnícku zástavu a posvätil obnovený exteriér a interiér Chrámu sv. Michala archanjela. Veriaci urobili novú fasádu a novú strechu chrámu, inštalovali nové okná, zrekonštruovali aj interiér chrámu, ikonostas a svätyňu, v ktorej je nová dlažba a obnovený oltár.
Metropolitu privítal miestny duchovný otec Michal Kuruc st., ktorý okrem iného povedal, že gréckokatolícki veriaci v Sulíne všetko urobili svojpomocne bez cudzej pomoci. Dokázali si poradiť aj s odbornými prácami.
Keďže išlo zároveň o odpustovú slávnosť nebeského patróna chrámu, vladyka Ján v homílii hovoril o anjeloch. „Určite ste už videli známy obrázok, ako anjel ochraňuje deti, ktoré prechádzajú po nebezpečnom mostíku. Tento obrázok v nás môže vytvoriť mylnú predstavu, že anjeli strážia iba deti. Ale v skutočnosti strážia nás všetkých. My dospelí potrebujeme anjelov ešte viac, pretože sme viac pokúšaní.“ Preto vladyka pozval aj dospelých, aby sa modlili k anjelovi strážcovi snáď ešte viac ako deti. Zároveň veriacim poďakoval za ich obetavosť, s akou zrealizovali toto bohumilé dielo.
Slávnosť spestrili viacerí mladí ľudia oblečení v miestnych krojoch. Spevom liturgické slávenie sprevádzali nielen mladí z farnosti, ale aj domáci miešaný spevácky zbor.
Miestni poľovníci pripravili po svätej liturgii pre všetkých obyvateľov obce chutný jelení guľáš. 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
22. august 2019 (štvrtok) Tichomír
Svätý dňa: Svätý mučeník Agatonik a spoločníci.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 175. (2 Kor 4, 1 – 6); Mt zač. 99. (24, 13 – 28)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1301730 (35 %)
môže byť
1184395 (32 %)
nepáči
1193582 (32 %)
Hlasy: 3679707
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX