Menu
Citát
Matkou všetkého zla je prázdna sláva a pýcha.
sv. Ján Zlatoústy
GMC BARKA - Juskova Voľa
Centrum pre rodinu Sigord
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Rómska misia
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

14.11.2014 | Ľubomír Petrík | Čítanosť(3508) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Skupina Anastasis oslávila 20 rokov veľkolepým koncertom

Skupina Anastasis oslávila 20 rokov veľkolepým koncertom

Preplnené Kino Scala v Prešove bolo v stredu 12. novembra miestom jedinečného a neopakovateľného koncertu skupiny Anastasis pod názvom 20 rokov skupiny Anastasis. Koncert sa uskutočnil ako sprievodné podujatie Kongresu rodiny v rámci Roka rodiny Prešovskej archieparchie a zároveň ako súčasť Projektu Viera. Katechézu na tému Rodina ohlásil otec Marcel Pisio, duchovný správca hory Zvir v Litmanovej.
Zaujímavosťou koncertu bolo, že sa na ňom predstavili tri zo štyroch formácií, resp. generácií Anastasisu, ktoré v nej pôsobili od jej vzniku v roku 1994. Ide o gréckokatolíckych kňazov a bohoslovcov. Leitmotívom celého večera bola pieseň z prvého albumu Anastasis pod názvom Zapáľme svet. Vydala ho v roku 1995 ešte ako magnetofónovú kazetu prvá formácia. Ďalší album už aj vo forme CD nosiča pochádza z roku 2001 od druhej generácie a nesie názov Stačí tak málo a tretím albumom je CD pod názvom neMožné z roku 2012 od súčasných členov Anastasis.
Hudobným hosťom večera bol jeden zo zakladajúcich členov Anastasis, gréckokatolícky kňaz a dnes už známy gospelový spevák a hudobník Peter Milenky so svojou kapelou Peter Milenky Band. Na pieseň Bartimej si na javisko pozval aj Zbor sv. Romana Sladkopevca.
Na koncerte sa zúčastnil aj prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ, pomocný prešovský biskup Milan Lach SJ, predstavení Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča a vedenie Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove.
Vladyka Ján Babjak na konci koncertu poďakoval za takýto vynikajúci spôsob evanjelizácie a požiadal organizátorov, aby podobný koncert zopakovali aj na budúci rok, pretože Rok rodiny v Prešovskej archieparchii pokračuje ďalej. Osobne podal ruku a poďakoval každému jednému z vystupujúcich, ktorí v závere koncertu spolu s celou sálou spievali pieseň Zapáľme svet ohňom lásky, ktorý nikdy nezhasne. Tou láskou je Ježiš Kristus. Keďže išlo o 20. narodeniny, všetkým podporovateľom, bývalým i súčasným členom skupiny Anastasis a organizátorom koncertu zaintonoval Mnoho rokov, šťastných rokov.
Nádherný koncert sa skutočne vydaril. Bol prejavom vďaky nielen samotným zakladateľom a členom kapely Anastasis, ale aj všetkým, ktorí sa podieľajú na novej evanjelizácii, ktorú je potrebné uskutočňovať aj novými formami.
Vďaku treba vyjadriť aj organizátorom koncertu, teda súčasnej zostave Anastasis. Réžiu a scenár mal na starosti Dominik Petrík. Za vynikajúce ozvučenie ďakujeme Slavomírovi Tokárovi (AudioOne), za úžasné osvetlenie Jozefovi Ždilovi a Pavlovi Jackaninovi (NestAudio) a za priestory Kina Scala Mestu Prešov.
Gospelovú skupinu Anastasis tvoria seminaristi Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove, ktorí sú študentmi Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Záznam z koncertu pripravuje TV Lux.

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
13. august 2020 (štvrtok) Ľubomír
Svätý dňa: Náš prepodobný otec Maxim Vyznávač.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 175. (2 Kor 4, 1 – 6); Mt zač. 99. (24, 13 – 28)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1383646 (35 %)
môže byť
1261740 (32 %)
nepáči
1277973 (33 %)
Hlasy: 3923359
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX