Menu
Citát
Modliť sa môžeš aj doma, ale nie tak ako v chráme, kde spoločným hlasom voláme k Bohu. Nebudeš preto skôr vyslyšaný, ak sa k Bohu modlíš sám doma, ale ak sa modlíš so svojimi bratmi. Ale je tu ešte niečo viac, totiž svornosť a súhlas, puto lásky a modlitby veriacich. Lebo tu modlitbe predsedajú kňazi, chabejšie prosby zhromaždenia sa spojujú s ich mocnejšími prosbami a spolu s nimi stúpajú k nebesiam.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícky magazín
GMC BARKA - Juskova Voľa
Rómska misia
Gréckokatolícka charita Prešov
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

29.04.2015 | Helena Varchulová | Čítanosť(1975)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Odpustová slávnosť v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku

Odpustová slávnosť v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku

Neodmysliteľnou súčasťou každého školského roka v Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku je aj oslava patróna školy – sv. veľkomučeníka Juraja. Slávnosť sa konala vo štvrtok 23.04.2015, na ktorú prijal pozvanie pomocný prešovský biskup Mons. Milan Lach SJ. Za prítomnosti otca Mareka Pulščáka, dekana farnosti Svidník, a ďalších kňazov dekanátu celebroval slávnostnú svätú liturgiu v kaplnke školy. V homílii sa prihovoril žiakom, pedagógom, nepedagogickým zamestnancom i hosťom. Zdôraznil význam a zmysel kresťanského spoločenstva v dnešnej dobe, dôležitosť modlitby a života v duchu kresťanskej viery. Vyzdvihol úlohu mladých byť príkladom a ich povinnosť všestranne sa vzdelávať. To znamená, že všetko je možné zvládnuť len za predpokladu, ak sa každý vo svojom živote oprie o Ježiša Krista. Jeho úprimné a povzbudivé slová boli oslovujúce a pre nás zostanú záväzkom byť stále lepší a vzdelanejší. Na záver liturgie biskup udelil prítomným archijerejské požehnanie, myrovanie, a potom nasledoval obchod – liturgický sprievod okolo školy.
Po krátkej prestávke sa biskup stretol so žiakmi a učiteľmi školy na besede. Žiaci sa dozvedeli rôzne zaujímavosti z jeho života a pôsobenia ako rehoľníka i ako biskupa. V zaujímavej a srdečnej atmosfére, ktorá trvala takmer hodinu, sa pani riaditeľka školy Katarína Hrižová poďakovala biskupovi za návštevu a odovzdala mu kyticu kvetov a spomienkový darček. Na slávnosti bol prítomný aj pán primátor Ján Holodňák a vedúca odboru školstva pani Viera Dercová.
Poobede sa začala druhá časť programu plná hier a pohybových aktivít. Žiaci mali pripravené rôzne stanovištia, kde ich čakali učitelia so zaujímavými úlohami (dva v jednom, rýchly, rýchlejší a najrýchlejší, múdra loptička a iné). Za splnenie každej úlohy získali žetón. V obchode na terase si za získané žetóny mohli kúpiť rôzne sladké maškrty. Celkovú atmosféru dňa dotvárali príjemné kresťanské piesne znejúce celým školským priestranstvom.
Záver celého dňa patril futbalu a volejbalu. Menšie deti sa hrali na preliezkach, hojdačkách alebo oddychovali na detskom ihrisku či v areáli školy.Ďakujeme Bohu za všetky milosti, za požehnaný a krásny slnečný deň. 
 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
22. január 2021 (piatok) Zora
Liturgické čítania:
Ap. zač. 64. (2 Pt 1, 1 – 10); Mk zač. 58. (13, 1 – 8)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1395555 (35 %)
môže byť
1273067 (32 %)
nepáči
1288578 (33 %)
Hlasy: 3957200
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX