Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Veľká je – výška pokory, hlboká – priepasť pýchy. Preto radím vám milovať prvé, aby ste napadli do druhého.
sv. Izidor Peluzský, + 4. st.
Centrum pre rodinu Sigord
Rómska misia
Gréckokatolícka teologická fakulta
GMC BARKA - Juskova Voľa
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

16.06.2015 | Patrik Maľarčík | Čítanosť(2186)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Budete mi svedkami…

Budete mi svedkami…

Počas víkendu (12. – 14.06.) Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka vo svojich priestoroch privítalo vyše 600 ľudí nadšených pre hudbu, slovo a spoločenstvo na festivale Bárkafest v Juskovej Voli. Mottom pre tento rok bola výzva „Budete mi svedkami“, ktorú povedal Ježiš svojim učeníkom, keď im prisľúbil Svätého Ducha. Festival otvorila svojím vstupom kapela BCC Worship, po ktorom nasledovalo požehnanie a príhovor vladyku Milana Lacha SJ, pomocného prešovský biskupa. Počas víkendu sa predstavili aj ďalšie kapely (Peter Milenky Band, The Weather, Lamačské chvály, Christallinus, The Wind, Godknows, eSpé, F6). Veľkým obohatením piatkového večera bolo slovo otca Mariána Kuffu, ktorý prítomným svedčil o nádhernom živote s Kristom za každých okolností. Starostlivosť o mládež prejavil otec arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ slávením svätej liturgie v sobotu ráno, pri ktorej všetkých zúčastnených povzbudil k úprimnému vzťahu s Presvätou Bohorodičkou. V následnej besede odpovedal na otázky problémov v Cirkvi, zároveň ponúkol aj návod ako prežívať Božiu prítomnosť a žiť pod Pánovou vládou. Mladých k čistote vo vzťahoch povzbudzovali otec Cyril Jančišin so svojou manželkou, ktorých katechéza bola obohatená o vlastné piesne. Pozvanie k životu s Kristom zaznelo aj zo slov Jula Slováka či Petra Liptáka, ktorí spolu so Sebastiánom Palaščákom ďakovali za sobotný deň modlitbou chvál.
Účastníkom, ochotným začať nový život, boli neustále k dispozícii kňazi pripravení slúžiť sviatosťou zmierenia, taktiež aj laickí modlitebnici pripravení vypočuť, poradiť a modliť sa s človekom, ktorý hľadal pomoc vo svojom trápení. Vrcholom Bárkafestu 2015 bola nedeľná svätá liturgia, ktorú slávil otec Slavomír Palfi, zodpovedný za Bárkafest, spolu s ostatnými kňazmi. V homílii povzbudil prítomných otec Martin Mekel, riaditeľ pastoračného centra pre Rómov v Čičave, k vydávaniu svedectva životom s Kristom, a to hľadaním Božieho kráľovstva a jeho spravodlivosti. Moderátorom festivalu bol otec Peter Milenky.
Usmiate tváre, svedectvá o oslobodení a víťazstvách Krista v životoch účastníkov spôsobili radosť organizátorom, ktorí vďačili Bohu za vypočuté modlitby. Mladí tak odchádzali z Bárkafestu odhodlaní byť svedkami Božieho kráľovstva vo svojich rodinách i v celom svete. 
 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
28. január 2021 (štvrtok) Alfonz
Liturgické čítania:
Ap. zač. 69. (1 Jn 1, 8 – 2, 6); Mk zač. 62. (13, 31 – 14, 2)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1395889 (35 %)
môže byť
1273398 (32 %)
nepáči
1288883 (33 %)
Hlasy: 3958170
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX