Menu
Citát
Poznanie Boha je školou, v ktorej sa ľudská prirodzenosť naučila mravnosti.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícky magazín
GMC BARKA - Juskova Voľa
Rómska misia
Gréckokatolícka charita Prešov
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

26.06.2015 | Ľubomír Petrík | Čítanosť(2509)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

V Prešove sa konali promócie absolventov Gréckokatolíckej teologickej fakulty

V Prešove sa konali promócie absolventov Gréckokatolíckej teologickej fakulty

V historickej sále Čierneho orla v Prešove sa 23. júna konali promócie absolventov Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove (GTF PU).
V akademickom roku 2014 – 2015 svoje štúdium na GTF PU úspešne ukončilo 89 študentov magisterského štúdia v dennej a externej forme, a to v študijných programoch Katolícka teológia, Probačná a mediačná práca a v študijnom programe Religionistika.
Štúdium zároveň ukončilo 67 študentov bakalárskeho denného a externého štúdia, a to v študijných programoch Animácia voľnočasových aktivít, Religionistika, Katechetika a v študijnom programe Učiteľstvo náboženskej výchovy v kombinácii študijného odboru Učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov.
Na promóciách sa zúčastnil aj doc. Ing. Peter Adamišin, PhD., prorektor PU pre rozvoj, informatizáciu a hodnotenie kvality a iní akademickí funkcionári z fakúlt PU a z iných vzdelávacích inštitúcií zo Slovenska a zahraničia. Prorektor PU vo svojom krátkom príhovore vyzdvihol skutočnosť, že GTF PU je historicky najstaršou fakultou PU a že dlhodobo medzi teologickými fakultami na Slovensku obsadzuje v rôznych hodnoteniach jednu z prvých priečok.
Dekan GTF PU Mons. prof. ThDr. Peter Šturák, PhD. vo svojom príhovore poďakoval študentom a pedagógom nielen za študijné výsledky, ale aj za angažovanie sa v rôznych kultúrnych, charitatívnych, športových a iných aktivitách fakultného a univerzitného života v duchu motta fakulty: vzdelanie a hodnoty. Vyjadril poďakovanie rodinám končiacich študentov. Absolventom zaželal, aby vedeli zúročiť získané vedomosti. Pripomenul niektoré dôležité míľniky končiaceho sa akademického roku na GTF PU. V prvom rade tú skutočnosť, že GTF PU bola po mnohoročnom snažení zaradená medzi fakulty schválené aj rímskou Kongregáciou pre katolícku výchovu, a tak sa stala akceptovanou a zaradenou do celosvetovej siete fakúlt s takýmto zameraním. Ďalej spomenul udelenie čestného doktorátu Prešovskou univerzitou na návrh GTF kardinálovi Stanisłavovi Dziwiszovi, krakovskému arcibiskupovi a metropolitovi, prvý Kongres rodiny v novembri 2014 a niektoré iné podujatia. Zacitoval aj vyjadrenie jednej študentky: „Veriť v Boha pre mňa znamená silu konať dobro. Boh je láska. Vďaka nemu mám v živote cieľ a viem, čo chcem vo svojom živote zmeniť. Ukazuje mi cestu, akou mám kráčať ďalej a dáva mi odpovede na moje dovtedy nezodpovedané otázky. Teraz viem, že táto fakulta bola správnym rozhodnutím.“ 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
08. december 2019 (nedeľa) Marína
Liturgické čítania:
Ap. zač. 258. (Kol 3, 12 – 16); Lk zač. 85. (17, 12 – 19) (z nedele)
Ap. zač. 210b. (Gal 4, 22b – 31); Lk zač. 36. (8, 16 – 21) (Počatiu)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1343254 (35 %)
môže byť
1224162 (32 %)
nepáči
1234413 (32 %)
Hlasy: 3801829
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX