Menu
Citát
Keď milujete Boha, postarajte sa, aby aj vaši blížni, a najviac domáci a známi ho milovali. Preto ich poučte, presvedčte, napomínajte a proste, koľko len môžete.
sv. Augustín
Gréckokatolícka teologická fakulta
Gréckokatolícky magazín
Rómska misia
GMC BARKA - Juskova Voľa
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

08.09.2015 | Erich Eštvan | Čítanosť(1631)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Počas celých letných prázdnin sa v Juskovej Voli konali stretnutia mládeže

Počas celých letných prázdnin sa v Juskovej Voli konali stretnutia mládeže

Aj v tomto roku 2015 sa konali v Gréckokatolíckom mládežníckom centre (GMC) Bárka v Juskovej Voli Letné stretnutia mládeže. Počas ôsmich päťdňových turnusov navštívilo toto zariadenie 987 detí a mladých ľudí, o ktorých sa staralo 195 animátorov a kňazov. Programy jednotlivých turnusov sa niesli v duchu citátu, ktorý nám na tento rok odporúčal Svätý Otec: „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha“ (Mt 5,8).
Tejto téme boli prispôsobené nielen jednotlivé katechézy či prednášky, ale aj rôzne hry, divadelné predstavenia a koncertné vystúpenia hudobných kapiel. Okrem možnosti stíšiť sa v modlitbách, zažiť ozajstné spoločenstvo pri slávení svätej liturgie si mohli účastníci vychutnať aj atmosféru večerných adorácií a chvál. Programy ponúkali aj kopec možností ako si prakticky vyskúšať prácu v skupinkách, tvorivých dielňach a v neposlednom rade vychutnať túry do okolitej prírody. Keďže počasie tohto leta bolo mimoriadne horúce, asi najpopulárnejšou aktivitou boli takzvané „vodné vojny“, počas ktorých sa mohli všetci osviežiť a schladiť.
Počas stretnutí navštívil mládež otec arcibiskup a metropolita Ján Babjak a taktiež vladyka Milan Lach. Po svätých liturgiách sa obaja stretávali s mládežou v diskusiách a družných debatách. V Roku zasväteného života sa mladí mohli zoznámiť so zástupcami niektorých reholí, ale aj laických spoločenstiev. Zaujímavé a zároveň aj dojímavé bolo stretnutie našej mládeže so sestrami baziliánkami zo Sečoviec, ktoré k nám zavítali spolu s mládežou z vojnou zmietaného východu Ukrajiny. Dievčatá veľmi pútavo rozprávali a následne živo diskutovali o problémoch, ktoré prežívajú spolu s ich rovesníkmi v zónach, kde sa stále bojuje a kde ľudia každý deň žijú v strachu a neistote. Počas celého leta k nám prichádzali a svoju prácu predstavovali aj ľudia z Pápežských misijných diel, Gréckokatolíckej charity a iní zaujímaví ľudia, ktorým záleží na tom, aby sa Božie kráľovstvo šírilo čo najviac.
Samozrejme program pre tohtoročné Letné stretnutia mládeže bolo potrebné kvalitne pripraviť, aj preto patrí veľká vďaka zodpovedným animátorom: Monike Frišničovej, Marcele Fedinovej, Viktórii Žolnovej, Anne Tatarovej, Alžbete Zorvanovej, Alene Filičkovej, Beáte Baranovej, Lukášovi Demjančíkovi a za jednotlivé turnusy zodpovedným kňazom: Rastislavovi Bakovi, Slavomírovi Nergešovi, Františkovi Sochovičovi, Michalovi Jančišinovi, Mikulášovi Fejkovi, Petrovi Borzovi, Jánovi Pavlíkovi, Matúšovi Verbovi, Slavomírovi Zahorjanovi a desiatkam animátorov a kňazom, bez ktorých by sa tieto stretnutia neboli stali nezabudnuteľnou realitou.
Aj keď sa tohtoročné Letné stretnutia mládeže skončili, život v GMC Bárka ide ďalej. Počas celého nasledujúceho školského roka ponúkame deťom a mládeži Víkendy v Bárke na tému: „Čistí v srdci, úprimní v láske“, Zimný tábor, stretnutia mládeže počas Kvetnej nedele či gospelový festival Bárkafest. No a samozrejme veríme, že nás čakajú ešte požehnanejšie Letné stretnutia mládeže Juskova Voľa 2016. 
 
 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
20. január 2020 (pondelok) Dalibor
Liturgické čítania:
Ap. zač. 335. (Hebr 13, 17 – 21) Lk zač. 24. (6, 17 – 23) (prepodobnému)
Ap. zač. 53. (Jak 2, 14 – 26); Mk 48. (10, 46 – 52) (z 32. týždňa)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1358361 (35 %)
môže byť
1238822 (32 %)
nepáči
1250303 (32 %)
Hlasy: 3847486
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX