Menu
Citát
Nič tak neničí človeka ako zabúdanie na Božiu bázeň. Nič tak zas neosoží, ako mať bázeň Božiu pred očami. Preto sú dané vrabcom krídla, aby unikali sieťam, a rozum ľuďom, aby unikali hriechu.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícka charita Prešov
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícky magazín
Rómska misia
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

14.06.2016 | Patrik Maľarčík | Čítanosť(1197)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Skončil sa Bárkafest v Juskovej Voli na tému „V Jeho kráľovstve“

Skončil sa Bárkafest v Juskovej Voli na tému „V Jeho kráľovstve“

Počas víkendu 10. – 12. júna 2016 Gréckokatolícke mládežnícke centrum Bárka vo svojich priestoroch v Juskovej Voli privítalo vyše 600 ľudí nadšených pre hudbu, slovo a spoločenstvo na festivale Bárkafest. Hlavnou myšlienkou festivalu bolo slovo „V Jeho kráľovstve“. Festival otvorila svojím vstupom kapela F6 a fil3. Už hneď v úvode deti a mládež prevažne z Pastoračného centra pre Rómov v Čičave svojimi piesňami a charizmou naladili účastníkov k radosti prejavenej tancom a spevom. V piatok večer ešte vystúpili F6, Joel worship band a LCH Live. Veľkým obohatením piatkového večera bolo slovo otca Martina Mekela, riaditeľa Pastoračného centra pre Rómov v Čičave, ktorý prítomným hovoril o nádhernom živote s Kristom v Jeho kráľovstve. Počas víkendu sa predstavili aj ďalšie kapely (Hmla, Dominika Gurbaľová, Peter Milenky Band, Godknows, eSpé, Heartbeat Sion). Starostlivosť o mládež prejavil otec arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ besedou, v ktorej odpovedal na otázky problémov v Cirkvi i vo svete. Ponúkol aj návod ako prežívať Božiu prítomnosť. Mladým sa na tému Božie kráľovstvo ako dar a zodpovednosť prihovoril aj otec Milan Zaleha. Pozvanie k životu s Kristom zaznelo aj zo slov Jula Slováka či Petra Liptáka, ktorí spolu so Sebastiánom Palaščákom ďakovali za sobotný deň modlitbou chvál.
 
Účastníkom, ochotným vzdať sa starého života a začať žiť život v Kristovi, boli neustále k dispozícii kňazi pripravení slúžiť sviatosťou zmierenia, taktiež aj laickí modlitebníci prichystaní vypočuť, poradiť a modliť sa s človekom, ktorý hľadal pomoc vo svojom trápení. Vrcholom Bárkafestu 2016 bola nedeľná svätá liturgia, ktorú slávil vladyka Milan Lach SJ, pomocný prešovský biskup, spolu s ostatnými kňazmi. V homílii povzbudil prítomných k viere, ktorú mal aj stotník: „Stačí iba slovo a môj sluha ozdravie." Poukázal na to, že kedysi, keď si dvaja muži podali ruky a dali slovo, platilo to. Dnes existuje množstvo zmlúv, papierov ako chrániť dohodu medzi ľuďmi. Viera v slovo Božie prináša uzdravenia a zmenu do života človeka. Boh je verný vo svojom slove, otázkou ale je: „Aká je moja viera ako kňaza, otca, dieťaťa, spolužiaka...“. Moderátorom festivalu bol Ján Jay Hudáček.
 
Usmiate tváre, svedectvá o oslobodení a víťazstvách Krista v životoch účastníkov spôsobili radosť organizátorom, ktorí vďačili Bohu za vypočuté modlitby. Mladí tak odchádzali z Bárkafestu odhodlaní žiť v Božom kráľovstve, ktoré je medzi nami, v našich rodinách i v celom svete. 
 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
17. november 2019 (nedeľa) Klaudia
Liturgické čítania:
Ap. zač. 229. (Ef 5, 8b – 19); Lk zač. 66. (12, 16 – 21)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1335481 (35 %)
môže byť
1216434 (32 %)
nepáči
1226295 (32 %)
Hlasy: 3778210
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX