Menu
Citát
Všimnite si, ako veriaci cítia so svojimi pastiermi. Neutiekajú sa k protestom a rebéliám, ale k modlitbe, ktorá je neporaziteľnou zbraňou. Nehovoria: sme bezmocní ľudia, darmo sa budeme zaňho modliť. Nikdy takto neargumentujú, ale vždy sa s láskou modlia.
sv. Ján Zlatoústy v homílií o Skutkoch apoštolov
GMC BARKA - Juskova Voľa
Rómska misia
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

20.10.2016 | Martina Semanová | Čítanosť(1819)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Vo farnosti Ladomirová sa po osemdesiatich rokoch konali sväté misie

Vo farnosti Ladomirová sa po osemdesiatich rokoch konali sväté misie

V gréckokatolíckej farnosti Ladomirová sa v dňoch od 8. do 16. októbra 2016 konali po vyše 80-tich rokoch sväté misie. Otcov misionárov privítal správca farnosti o. Pavol Seman. Tento milostiplný a požehnaný čas viedli otcovia redemptoristi o. Jozef Jurčenko CSsR a o. Miroslav Bujdoš CSsR. Hlavným poslaním otcov misionárov bolo obnoviť a prehĺbiť živú vieru v Boha a tým priniesť nového ducha do farnosti v mimoriadnom roku Božieho milosrdenstva. Bolo krásne vidieť ako veriaci vytvorili spoločenstvo aj s filiálnymi obcami a potvrdzovali to veľkou účasťou na programe. Nádhernú atmosféru dopĺňal novovzniknutý spevácky zbor pozostávajúci z detí, mládeže a mamičiek z farnosti.
 
Program počas ôsmich dní bol veľmi bohatý. Pozostával zo svätých liturgií s misijnými kázňami pre všetkých, z molebenov, obnovy krstných sľubov, sviatosti pomazania chorých, obnovy manželských sľubov, adorácie pred vystavenou sviatosťou s odprosovaním za hriechy farnosti, stavovských stretnutí s deťmi, mládežou, mužmi a ženami, s prednášaním prosieb a poďakovaní veriacich pred ikonou Matky Ustavičnej Pomoci a v neposlednom rade z návštevy chorých. Samozrejme nechýbala ani sviatosť zmierania, na ktorú prichádzalo stále viac a viac veriacich. Nedalo sa nevšimnúť ako Boh počas týchto svätých misií prinášal pokoj do sŕdc ľudí a zoceľoval ich vieru. Veď za čo vymení človek svoju dušu!
 
Veľmi silným momentom bola krížová cesta s misijným krížom cez dedinu, počas ktorej sme vydávali svedectvo o milujúcom a obetujúcom sa Kristovi.
 
Otcovia misionári na záver povzbudili veriacich, aby sa nebáli, pretože nič sa nekončí. Vyzývali ľudí k tomu, aby všetko čo zažili a počuli, začali žiť vo svojom každodennom živote. Vrúcne poďakovanie patrí hlavne Bohu za tento čas hlbokých zamyslení a modlitieb. Zo srdca ďakujeme aj otcom misionárom a všetkým veriacim, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri organizovaní svätých misií.
 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
22. september 2020 (utorok) Móric
Svätý dňa: Svätý hieromučeník Fókas, sinopský biskup.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 230 (Ef 5, 20 – 26); Lk zač. 11 (3, 23 – 4, 1)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1387645 (35 %)
môže byť
1265675 (32 %)
nepáči
1281671 (33 %)
Hlasy: 3934991
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX