Menu
Citát
Svetlo, keď vnikne do tmavej izby, vyháňa z nej tmu a osvecuje ju. Takisto Božia bázeň, keď vnikne do srdca človeka, rozháňa každé jeho mračno, naplňuje ho všetkými dobrodeniami a múdrosťou. Pýcha a povyšovanie sa zhodili satana z neba – pokora a lahodnosť vznášajú človeka zo zeme do neba.
z poučení sv. Antona Veľkého
Gréckokatolícka teologická fakulta
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícky magazín
Centrum pre rodinu Sigord
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

09.12.2016 | Helena Varchulová | Čítanosť(1063) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Na celoslovenskej súťaži získal časopis žiakov CZŠ sv. Juraja vo Svidníku 2.miesto

Na celoslovenskej súťaži získal časopis žiakov CZŠ sv. Juraja vo Svidníku 2.miesto

Žiaci Cirkevnej základnej školy sv. Juraja vo Svidníku získali v kategórii triedne časopisy 2. miesto za časopis Tambolko. Prvé priečky v súťaži získali už viackrát. V minulom školskom roku to bolo 1.miesto a rok predtým 2. miesto.
 
Na slávnostnom vyhodnotení, ktoré sa konalo 30. novembra 2016 v Starej radnici mesta Žilina, sa zišli pedagógovia a žiaci zo všetkých kútov Slovenska, aby si prevzali cenu za prácu v svojich časopisoch. Našu školu zastupovala Terézia Strončeková, žiačka 9.A triedy, šéfredaktorka školského časopisu Tambolko. Cenu a diplom prevzala z rúk predsedníčky poroty Márie Striššovej. Odborná porota hodnotila obsahovú náplň časopisu, nápaditosť a kreativitu, vlastnú tvorbu žiakov, grafickú úroveň, ilustrácie a iné. Udelila v každej kategórii najviac tri ocenenia. Po odovzdaní cien oceneným školám bola v Dome Matice slovenskej v Žiline nainštalovaná výstava PRO SLAVIS, kde si bude môcť verejnosť pozrieť a prečítať všetky (nielen ocenené) časopisy zaslané do súťaže.
 
Školský časopis Tambolko pripravovali terajší deviataci ako triedny časopis už od 5. ročníka pravidelne. Každý žiak sa zapojil ako vedel. Chlapci si vyberali najmä športové témy a pustili sa do kvízov a krížoviek. Dievčatá si vybrali umenie, rozhovory, ankety a tvorivú časť časopisu. Každý sa snažil, aby ponúkol svojim spolužiakom pravdivé a úprimné postrehy a príbehy zo života školy. Postupne sa časopis obohacoval a k aktualitám z diania v škole pribudli zaujímavé reportáže, rozhovory s pedagógmi, úvahy, literárne práce, rôzne okienka či knižné novinky.
 
Vydávanie školského časopisu v podmienkach základnej školy dnes nie je jednoduché. Vďaka však tvorivosti, húževnatosti, cieľavedomosti a hlavne neúnavnosti členov redakčnej rady sa časopisu Tambolko darilo a jeho vydávanie prinieslo bohatú úrodu. Umiestnenia na prvých priečkach už XVIII. ročníka prestížnej celoslovenskej súťaže PRO SLAVIS sú toho dôkazom. Medzi najaktívnejších redaktorov nášho časopisu patria: Klára Holodňáková, Daša Berežná, Viktória a Damián Polončákovci, Dominika Paňková, Anastázia Majdová, Slavko Homoľa, Terézia Strončeková, Benedikt Seman.
 
Naši deviataci sa so školou čoskoro rozlúčia, veríme však, že opäť vykročíme spoločne úspešne do ďalších rokov tak ako doteraz s túžbami, želaniami a podporou šikovných žiakov. Dosiahnuté výsledky a ocenenia tešia nielen žiakov, ktorí si so sebou odnesú mnoho skúsenosti a zážitkov, ale i učiteľov, ktorých motivujú k tomu, aby aj naďalej podporovali a rozvíjali tvorivé schopnosti a nadanie žiakov v oblasti literárnej či novinárskej tvorby.
 
PRO SLAVIS  je celoslovenská súťaž (s medzinárodnou účasťou) triednych a školských časopisov pre žiakov materských, základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je každoročne Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Dom Matice slovenskej v Žiline. Súťaže sa mohol zúčastniť školský časopis v tlačenej podobe, ktorý vyšiel v aktuálnom školskom roku aspoň v troch číslach.

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
10. júl 2020 (piatok) Amália
Svätý dňa: Štyridsiati piati svätí mučeníci z arménskeho Nikopola. Náš prepodobný otec Anton Pečersko-Kyjevský. Svätí bratia a mučeníci František, Mútus, Rafael a spoločníci, ktorí boli zabití v Damasku.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 130b. (1 Kor 4, 5 - 8); Mt zač. 55. (13, 44 - 54a) (radové)
Ap. zač. 213. (Gal 5, 22 - 6, 2); Lk zač. 24. (6, 17 - 23a) (prepodobnému)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1380138 (35 %)
môže byť
1258572 (32 %)
nepáči
1274988 (33 %)
Hlasy: 3913698
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX