Menu
Citát
Nepatrí sa čestnému človeku byť hrdým na svoje dobré skutky, ale k pokore sa privádzať. Ten, kto robí dobré skutky, má svetlý veniec. A ten, kto mnohé dobré skutky vykonal, ale domnieva sa, že málo je toho, čo dobrého vykonal, ten človek týmto pokorným zmýšľaním o sebe, svetlejší a jagavejší veniec dostane. U koho je pokorné zmýšľanie, jeho dobré skutky bývajú svetlejšie, no ak niet pokorného zmýšľania, vtedy aj svetlé dobré skutky temnejú a veľké sa zmenšujú. Preto, ak chce niekto svoje dobré skutky ukázať veľkými, nech ich nepokladá za veľké, a vtedy sa oni stanú veľkými.
sv. Izidor Peluzský, + 4. st.
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícka charita Prešov
Rómska misia
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

16.06.2018 | Silvia Hrabčáková | Čítanosť(606) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Výťažok z predaja mesačníka Cesta pomohol dvom ženám na vozíku

Výťažok z predaja mesačníka Cesta pomohol dvom ženám na vozíku

Gréckokatolícka charita Prešov (GKCH) si v rámci Národného týždňa charity (10. – 16. júna) pripravila bohatý program, ktorého súčasťou bol aj predaj mesačníka Cesta v uliciach mesta Prešov. Osobne si úlohu predajcov vyskúšala aj Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov, Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie alebo Mgr. Fabián Novotný, zástupca riaditeľa úradu Prešovského kraja. Výnos 474 eur bol na základe návrhu samotných dlhoročných distributérov venovaný dvom ženám so zdravotným znevýhodnením.
 
Pondelok bol v rámci celoslovenskej iniciatívy Národný týždeň charity venovaný téme „Na ulici“. V uliciach mesta Prešov na túto problematiku Charita upozornili aj interaktívnym predajom pouličného časopisu Cesta. Spoločne s dlhoročnými distributérmi a zástupcami GKCH si rolu predajcu vyskúšali na vlastnej koži viaceré známe tváre.
 
V jednej zo skupiniek bol Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie, ktorý si po prvýkrát okúsil byť v pozícii pouličného predajcu: „Bohu vďaka za Národný týždeň charity. Nedeľňajšou liturgiou s otcom arcibiskupom a metropolitom sme chceli symbolicky dať najavo, aká dôležitá je Charita a práca všetkých jej zamestnancov. Ak ešte dnes sú mnohí ľudia schopní vnímať Krista a cirkev, tak predovšetkým práve cez to, čo robí Charita. Tento národný týždeň charity môže veľmi prispieť nielen k zviditeľneniu samotnej charity ako inštitúcie, ale aj charity ako takej. Teda tej činnosti s láskou, nezištne a pre dobro núdzneho človeka.“
 
Spoločne s distributérmi časopis predával aj Mgr. Fabián Novotný, zástupca riaditeľa úradu PSK, PaedDr.Vasil Kormaník, duchovný správca GKCH, PhDr. Peter Valiček, riaditeľ GKCH a šéfredaktorka Cesty Mgr. Denisa Považanová.
Ďalšou známou osobnosťou bola Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov: „Veľmi vítam a teším sa nielen spolupráci s Gréckokatolíckou charitou Prešov, ale aj že sa aktívne zapojila do Národného týždňa charity. Obdivujem, že sa naši distributéri Cesty rozhodli výťažok z predaja venovať dvom dámam, ktoré sú na vozíku. Je to krásny ľudský príklad. Tí, ktorí sami nemajú, podporia svojím pričinením iných.“
 
Výťažok z predaja Cesty v hodnote 473 eur bol na základe spoločného rozhodnutia distributérov mesačníka Cesta odovzdaný dvom ženám. Natália M. a Erika G., bývalé klientky GKCH so zdravotným znevýhodnením, si finančne pomôžu s nákladmi spojenými na ich bývanie v zariadení sociálnych služieb. „Sme veľmi radi, že pozvanie do tejto premiérovej aktivity v meste Prešov prijali viacerí hostia, ktorí sa nebáli vyjsť z pohodlia kancelárie a zažiť prijatie aj odmietnutie alebo nezáujem zo strany verejnosti,“ vďačí Denisa Považanová, šéfredaktorka mesačníka Cesta. Ako dodáva je pozoruhodné, že samotní predajcovia sa spoločne rozhodli podporiť tieto ženy, ktoré okrem zdravotných komplikácii bojujú aj s finančnými problémami.

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
22. október 2019 (utorok) Sergej
Liturgické čítania:
Ap. zač. 263. (1 Sol 1, 6 – 10); Lk zač. 55. (11, 1 – 10)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1325828 (35 %)
môže byť
1207350 (32 %)
nepáči
1217133 (32 %)
Hlasy: 3750311
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX