Menu
Citát
Ako je dobrým činom pamätať na svoje hriechy, tak isto je dobrým dielom zabúdať na svoje dobré skutky. Prečo? Pretože spomienka na naše dobré skutky nás vedie k namyslenosti. Rozmýšľanie o hriechoch nás zasa vedie k poníženosti a pokore duše...
sv. Ján Zlatoústy
Rómska misia
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Gréckokatolícka charita Prešov
GMC BARKA - Juskova Voľa
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

31.03.2019 | Eva Bodnárová, Foto: Jana Mihaľová | Čítanosť(210)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

V rámci projektu Erasmus+ navštívili prešovskí gymnazisti Turecko

V rámci projektu Erasmus+ navštívili prešovskí gymnazisti Turecko

Študenti prešovského Gymnázia bl. Pavla Petra Gojdiča navštívili v dňoch 24. – 30. marca Turecko v rámci projektu Erasmus+, ktorý vypracovala a koordinuje Mgr. J. Miháľová. Hlavná idea tohto projektu je dostať teoretické vedomosti zo školských lavíc do reálneho života a odprezentovať ich v rámci projektu pred študentmi.
 
Prvá škola, ktorá hosťovala 5 partnerských škôl zapojených do projektu bola FEN LISESI v dvojmiliónovom meste Şanlıurfa, Atat ürk Orman Yolu na juhovýchode Turecka. Naši študenti v doprovode Mgr. J. Miháľovej a RNDr. E. Bodnárovej strávili 7 dní v hosťujúcej modernej škole, spoznali prívetivých a cieľavedomých tureckých študentov,  históriu najstaršej civilizácie Mezopotámie a miest zrodu kresťanstva,  prírodné zvláštnosti tejto rozsiahlej krajiny,  progresívne hospodárstvo, miestny folklór a tradičné jedlá.
 
Bola to pre našich študentov veľká príležitosť k použitiu teoretických vedomostí z prírodných vied v praktickom živote, ale tiež motivácia k zlepšeniu svojich schopností v anglickom jazyku, ktorý bol komunikačným jazykom.
 

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
12. august 2020 (streda) Darina
Svätý dňa: Svätí mučeníci Fótios a Anikét.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 173. (2 Kor 3, 4 – 11); Mt zač. 96. (23, 29 – 39)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1383577 (35 %)
môže byť
1261673 (32 %)
nepáči
1277912 (33 %)
Hlasy: 3923162
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX