Ak je koreňom všetkého zla sebaláska, koreňom všetkého dobra je láska. Bez nej je boháč chudobný, s ňou je chudák bohatý.
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

15.04.2019 | Vlasta Zamišková | Čítanosť(417) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Atletický festival detí s Downovým syndrómom v Prešove

21. marec je Svetovým dňom ľudí s Downovým syndrómom. Pri tejto príležitosti sa 12. apríla 2019 konal Atletický festival detí s Downovým syndrómom v Prešove. Atletický festival zorganizovala Spojená škola internátna a OZ Nezábudka. Cieľom akcie bolo podporovať športové aktivity detí. Podujatie sa konalo v Športovej hale, ktoré bolo zahájené slávnostným ceremoniálom, počas ktorého súťažiaci prešli celou halou, vypočuli si hymnu, príhovory a sľuby športovcov. Našu Špeciálnu základnú školu sv. Anny, hrdo a s úsmevom na perách reprezentovala Antónia Patorajová. Po otvorení nasledovala rozcvička všetkých súťažiacich a súťaže v jednotlivých disciplínach. Začalo sa s behom na 25 m, 50 m, 100 m, pokračoval skok z miesta a nakoniec bol hod kriketovou loptičkou. Všetky disciplíny sa vyhodnocovali priebežne a výhercovia boli odmenení diplomom. Voľný čas medzi jednotlivými disciplínami mohli deti využiť na fyzioterapeutické cvičenia a na oddych pri arteterapii. Vystúpila aj tanečná skupina a žiačky z cirkevnej umeleckej školy hrou na flaute. Atmosféra v hale bola neopísateľná. Všade boli usmiate tváre a radosť mali nielen súťažiaci, ale aj ich rodičia a vyučujúci. Aj keď sa naša reprezentantka nepostavila na stupeň víťazov, neodchádzala naprázdno. Odniesla si domov plno zážitkov, radosti, šťastia a plný ruksak hodnotných cien.