Menu
Citát
Pochop: je len jediné nešťastie – a to je hriech. Ak stroja proti tebe úklady a podobné veci, snaž sa, aby si premohol intrigy takého druhu, lebo nie byť urazeným, ale uraziť niekoho je nešťastím a nebezpečenstvom.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Gréckokatolícka charita Prešov
Gréckokatolícky magazín
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

21.08.2019 | ISPA | Čítanosť(992) | Prílohy
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Spoločné vyhlásenie hierarchov Gréckokatolíckych cirkví Maďarska a Slovenska na podporu Mons. Stanisława Gądeckého, predsedu Poľskej biskupskej konferencie

Spoločné vyhlásenie hierarchov Gréckokatolíckych cirkví Maďarska a Slovenska na podporu Mons. Stanisława Gądeckého, predsedu Poľskej biskupskej konferencie

Rodina je základná bunka spoločnosti a národa. V nej sa formuje a vyrastá každý človek. Preto vyzývame všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa nedali zmiasť rôznymi ideologickými prúdmi, ktoré dnes uvádzajú do zmätku a chaosu a vytvárajú novú formu totalitarizmu, ktorá narúša antropologický a sociálny základ rodiny a ohrozuje náboženskú slobodu.
 
Hodnoty vyplývajúce nielen z kresťanského presvedčenia, ale predovšetkým z prirodzeného zákona, nahrádzajú nejakým novým typom sociálnych konštruktov a nútia nás pokladať výber akéhokoľvek spôsobu života za rovnocenný a predovšetkým morálne zhodný so spôsobom života, ktorý my pokladáme za tradičný, zdôrazňujúc pritom, že každá osoba, ktorá nesúhlasí s touto novou mentalitou je pokladaná za spiatočnícku.
 
Rešpektujeme všetkých ľudí ako aj to, že každý si môže zvoliť svoju vlastnú cestu. Zároveň však žiadame, aby boli rešpektované hodnoty prirodzeného zákona, ktoré každý človek môže odhaliť svetlom rozumu. Preto ako hierarchovia Gréckokatolíckej cirkvi v Maďarsku a na Slovensku, ktorým záleží na zdravom vývoji našich detí a budúcnosti našich národov, sa pripájame k vyhláseniu Mons. Stanisława Gądeckého, predsedu Poľskej biskupskej konferencie.
 
Kresťanská láska nezatvára oči pred pravdou. Preto sme povinní vyzvať všetkých, hlavne politických predstaviteľov našich krajín, aby odmietli skrytú prípadne zjavnú a predovšetkým agresívnu propagandu nových teórií a tendencií antropologicky protikladných prirodzenému zákonu a chaos vzbudzujúcu gender ideológiu a radšej zlepšovali podmienky pre plnohodnotný život rodín.
 
Prešov a Hajdúdorog, 18. august 2019
 
Mons. Ján Babjak SJ 
prešovský arcibiskup a metropolita
Mons.Péter Fülöp Kocsis 
hajdúdorožský arcibiskup a metropolita
Mons. Milan Chautur CSsR
košický eparchiálny biskup  
Mons. Atanáz Orosz
miškovecký eparchiálny biskup
Mons. Peter Rusnák
bratislavský eparchiálny biskup   
Mons. Ábel Antal Szocska OSBM
nyíregyházsky eparchiálny biskup
 

Prílohy

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
21. september 2020 (pondelok) Matúš
Liturgické čítania:
Ap. zač. 227. (Ef 4, 25 – 32); Lk zač. 10. (3, 19 – 22)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1387494 (35 %)
môže byť
1265545 (32 %)
nepáči
1281533 (33 %)
Hlasy: 3934572
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX