Menu
Citát
Keď človek chce stavať dom, zbiera veľa potrebného. Tak aj my zbierajme po častiach zo všetkých čností a vystavíme v nás dom duchovný.
sv. Pimen Veľký, + 440
GMC BARKA - Juskova Voľa
Rómska misia
Gréckokatolícka teologická fakulta
Gréckokatolícke Mládežnícke Pastoračné Centrum
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

02.11.2019 | Peter Jambor | Čítanosť(339) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Posviacka bohostánku v Dorke

Posviacka bohostánku v Dorke

25. novembra v Centre pre obnovu rodiny (Dorka) v Prešove sa uskutočnila v miestnej kaplnke Márie Guadalupskej posviacka bohostánku. Posviacku pred začiatkom svätej liturgie vykonal prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ. Spolu s ním koncelebrovali Rastislav Baka, prešovský protopresbyter, Jozef Novický, farár farnosti Prešov-Sekčov a Peter Jambor, duchovný správca centra Dorka. Pozvanie prijali aj ďalší hostia – riaditeľka centra Dorka z Košíc, z nadácií Úsmev ako dar, DeDo a ostatní podporovatelia.
 
Vladyka Ján vyzdvihol moment, že posviackou bohostánku, necháva príležitosť pre všetkých klientov centra sa stretnúť so živým Kristom. V homílii zvýraznil aj osobnosť arského farára Jána Vianneyho, ktorý cez adoráciu po mnohých rokoch dokázal premeniť farnosť za príklad skutočnej viery a horlivosti. Vladyka zdôraznil, že tam kde prestali ľudia spolu komunikovať, tam sa vytratil aj rozhovor s Bohom. Zaželal všetkým, aby sa miesto kaplnky od tejto chvíle mohlo stať bodom rozhovoru s Bohom.

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
29. marec 2020 (nedeľa) Miroslav
Liturgické čítania:
Ap. zač. 321b. (Hebr 9, 11 – 14); Mk zač. 47. (10, 32b – 45)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1374688 (35 %)
môže byť
1254073 (32 %)
nepáči
1268779 (33 %)
Hlasy: 3897540
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX