Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
A tak, dívaj sa nielen na ťažkosti, ale aj na odmenu za ne. Mnohé dobré skutky sa nám zdajú ťažkými len preto, že svoj záujem obraciame neustále na obtiažnosť ich vykonania, a neuvedomujeme si, aké odmeny máme za ne prihotovené.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícka teologická fakulta
Centrum pre rodinu Sigord
Rómska misia
Gréckokatolícky magazín
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

24.11.2020 | Viktória Žolnová | Čítanosť(130) | Prílohy
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Týždeň Cirkvi pre mládež v Prešovskej archieparchii

Týždeň Cirkvi pre mládež v Prešovskej archieparchii

Pri príležitosti Týždňa Cirkvi pre mládež, ktorý sa uskutočnil od 16. do 22. novembra, pripravila Komisia pre mládež Prešovskej archieparchie pre mladých zaujímavý program. Aj napriek tomu, že sa mladí nemohli programu zúčastniť osobne, všetky časti programu bolo možné sledovať online a to prostredníctvom sociálnej siete Facebook na profile GMC Bárka.
 
Program pre mladých začal už v nedeľu 15. novembra, v prvý deň Filipovky - pôstneho obdobia pred sviatkami Narodenia Pána, kedy svätú liturgiu slávil a krátky príhovor predniesol Patrik Maľarčík, duchovný správca GMC Bárka v Juskovej Voli. Mladí boli pozvaní k hlbšiemu prežívaniu tohto obdobia prostredníctvom duchovnej prípravy na sviatky Kristovho narodenia, tzv. 40 dňové putovanie do Betlehema a zároveň boli pozvaní k modlitbe a pôstu mladých za mladých, ktorí sú spútaní rôznymi neduhmi. V pondelok bola pre mladých slávená svätá liturgia z Gréckokatolíckeho mládežníckeho pastoračného centra v Prešove, ktorú slávil Martin Tkáč, duchovný správca centra. V utorok boli mladí pozvaní zapojiť sa do celoslovenskej online modlitebnej reťaze Čas pohnúť časom, v rámci ktorej Martin Tkáč z GMPC v Prešove viedol modlitbu Molebenu k blahoslavenému biskupovi Pavlovi Petrovi Gojdičovi. V stredu sa mladí modlili svätý ruženec za mladých, vedený dievčatami z farnosti Milpoš a doplnený o svedectvo. Vo štvrtok, Pavol Chanáth, správca farnosti Banské spolu s mládežou, viedli Eucharistickú adoráciu doplnenú o krátke slovo. V piatok, boli mladí pozvaní k modlitbe Veľkej večierne s lítiou, ktorú sa modlili kňazi z Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie. V úvode večierne sa mladým prihovoril Dominik Gromoš a priblížil im túto modlitbu. V sobotu, na sviatok Uvedenia Presvätej Bohorodičky do chrámu, Patrik Maľarčík slávil svätú liturgiu a program bol doplnený i o modlitbu Polnočnice z Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove a duchovné slovo špirituála Jozefa Harvilka na tému Dotyk Boha. Týždeň Cirkvi pre mládež v Prešovskej archieparchii vyvrcholil v nedeľu svätou liturgiou slávenou Erichom Eštvanom, riaditeľom GMC Bárka a popoludňajšou diskusiou na tému Milujem svoju Cirkev, ktorú viedol František Sochovič, správca farnosti Vyšný Mirošov, spolu s členmi spoločenstva Dvaja - Traja.
 
„Veríme, že aj týmto spôsobom mohli mnohí mladí zakúsiť, že Cirkev je tu pre nich a aj v tomto čase pandémie chce mladým slúžiť ako sa len dá,“ povedala pre ISPA Viktória Žolnová.

Prílohy

Jubilejný rok Prešovskej archieparchie
Dnes
27. január 2021 (streda) Bohuš
Liturgické čítania:
Ap. zač. 318. (Hebr 7, 26 –28. 8, 1 – 2); Jn zač. 36. (10, 9 – 16) (svätému)
Ap. zač. 68. (2 Pt 3, 1 – 18); Mk zač. 61. (13, 24 – 31) (radové)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1395835 (35 %)
môže byť
1273340 (32 %)
nepáči
1288834 (33 %)
Hlasy: 3958009
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX