Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Démoni nemôžu nám nič bez dovolenia od Boha. Ale s dovolením od Boha sú mocnými. Všetka zloba, všetky vášne sú nimi inšpirované. Ale pozor: Boh im dovoľuje človekovi poradiť hriech, ale nemôžu ho k hriechu donútiť násilne. Záleží len od nás, či prijmeme, alebo odmietneme ich zvádzanie.
sv. Ján Damascénsky
Návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku
Facebook grkatpo
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

15.10.2021 | Michal Pavlišinovič | Čítanosť(741) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

V Prešove ocenili ľudí, ktorí pripravovali návštevu Svätého Otca

V Prešove ocenili ľudí, ktorí pripravovali návštevu Svätého Otca

Vo štvrtok 14. októbra v Kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove ocenil prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ 47 ľudí, ktorí svojou prácou a obetavou službou pomáhali pri prípravách a počas návštevy Svätého Otca Františka v Prešove.
 
Hneď v úvode svojho príhovoru vladyka Ján pripomenul, že uplynul presne mesiac keď Svätý Otec predsedal archijerejskej svätej liturgii na zaplnenom priestranstve pri Mestskej športovej hale. „Úprimne som dojatý aj hľadiac na vašu obetavú službu, ktorou ste veľkým dielom prispeli k návšteve pápeža Františka tu v Prešove. Obetovali ste sa vy, aj vaši blízki, ale aj mnohí ďalší, ktorých zastupujete. Viacerým z nich ešte zašleme poďakovanie. Vy ste tu, aby som vám aj osobne mohol vyjadriť nielen moje poďakovanie, ale aj poďakovanie za našu Gréckokatolícku metropolitnú cirkev sui iuris na Slovensku. Veľmi si cením všetko, čo ste urobili pri prípravách, počas a po návšteve Svätého Otca. Priniesli ste veľa obiet, ale môžete si povedať, že to stálo za to,“ povedal dojato vladyka Ján Babjak.
 
Ďakovný list s archijerejským požehnaním bol udelený týmto osobám: Ferdinand Exner, Fabián Novotný, Peter Marcinko, Monika Andrášková, Emília Antolíková, Lucia Lovašová, Mária Šandorová, Martin Královič, Barbora Okruhľanská, Martina Holá, Daniel Gašpierik, Dávid Lukáč, Silvia Košťová, Tatiana Godorová, Martina Vašková, Miroslav Fedor, Milan Rezníček, Pavol Hospodár, Miroslav Keba, Slavomír Tokár, Marta Bujňáková, Jaromíra Sedláková, Anna Čerchlová, Michal Dráb, Marko Durlák, Pavol Vasiľ, Dominik Petrík, Juraj Gradoš, Ján Benkovský SJ, Tomáš Miňo, Ľuboš Pavlišinovič, Peter Sabol, Marko Rozkoš, Jana Pristášová, Viktória Žolnová, Matúš Verba, Gabriel Paľa, Peter Šturák, Vladimír Sekera Mikluš, Peter Tirpák, Peter Milenky, Rastislav Janičko, Michal Pavlišinovič, Michal Sopko, Jaroslav Pasok, Daniel Dzurovčin a Ľubomír Petrík.
 
Medzi ocenenými teda boli zástupcovia mesta a Prešovského samosprávneho kraja, eventovej agentúry, dirigentky zborov, architekt, výrobca pápežského trónu, pracovníci RTVS, pracovníci Arcibiskupského úradu v Prešove a členovia komisie pre prípravu návštevy Svätého Otca v Prešove.
 
V závere slávnosti sa všetci ocenení presunuli do kaplnky Najsvätejšej Trojice, kde sa pomodlili časť ďakovného akatistu.

Synoda 2021 - 2023
Dnes
20. máj 2022 (piatok) Bernard
Liturgické čítania:
Ap. zač. 36. (Sk 15, 5 – 34); Jn zač. 37. (10, 17 – 28a)
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1433953 (35 %)
môže byť
1309527 (32 %)
nepáči
1327393 (33 %)
Hlasy: 4070873
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX