Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Keď sa nám vidí vecou neľahkou alebo nemožnou obrátiť sa k Bohu pre množstvo našich hriechov, pripomeňme si a uvážme, ako Pán, keď ešte chodil po zemi, svojou dobrotivosťou vracal slepým zrak, liečil všelijaké choroby, hluchým dával sluch, kriesil mŕtvych, ktorí už takmer hnili a pod. Preto tým viac navráti dušu, ktorá sa k nemu obracia, hľadá jeho milosrdenstvo a prosí ho o pomoc. Pretože ten, ktorý stvoril telo, stvoril aj dušu; a ako vtedy, keď prebýval tu na zemi, tým všetkým, ktorí k nemu prichádzali a u neho hľadali pomoc a uzdravenie, svoju dobrotu štedro prejavoval, - to isté urobí i vo veciach duchovných. Pretože, keď telám, ktoré hynú a umierajú, prejavoval také milosrdenstvo, tým viac prejaví milosrdenstvo duši nesmrteľnej, nehynúcej, ktorá sa k nemu priblíži, bude jeho pomoc hľadať a o jeho milosrdenstvo prosiť.
sv. Makar Egyptský, pustovník, +390
Facebook grkatpo
GMC BARKA - Juskova Voľa
Návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku
Gréckokatolícka teologická fakulta
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

18.05.2016 | Katarína Hrižová | Čítanosť(1516)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

V Svidníku sa na školskom plesíku stretli rodiny žiakov CZŠ sv. Juraja

V Svidníku sa na školskom plesíku stretli rodiny žiakov CZŠ sv. Juraja

15. máj sa na celom svete oslavuje ako Deň rodiny. V tento deň sa uskutočnil už 7. ročník školského plesíku, ktorý zorganizovala Rada rodičov pri Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku v spolupráci s vedením školy v hoteli Rubín.
 
Toto každoročné májové podujatie je vždy očakávanou udalosťou našej školy. Deti, rodičia a pedagógovia školy sa prišli zabaviť a načerpať úžasnú energiu z dobrej pohody a atmosféry v kruhu rodiny, priateľov a známych. Spoločná modlitba pred jedlom všetkých zjednotila a vytvorila  vhodný priestor na príjemne strávený a pože hnaný čas. Do tanca vyhrávala hudba pod vedením pána učiteľa Miloša Strončeka.
 
Žiaci a učitelia pripravili krátky kultúrny program, ktorým sa  poďakovali rodičom, najmä mamičkám, za trpezlivosť, obetavosť a lásku. V programe vystúpili aj deti z Detského domova vo Svidníku so svojimi modernými tancami, ktoré zožali veľký úspech. A tak ako to býva na všetkých plesoch, ani na tom našom nechýbala bohatá tombola. Veľkým lákadlom, najmä pre deti, bola špeciálna cena - malé živé kozliatko. Z výhry sa tešila rodina Berežná. A potom ešte nasledovala skvelá zábava. Tanečný parket patril všetkým – od najmenších až po najstarších účastníkov plesu. Veru, ani sa nám domov nechcelo ísť... Ďakujeme za nádherný a požehnaný deň tým, ktorí ho s láskou pripravovali a všetkým, ktorí sa ho zúčastnili. A na záver: ... aby deti otcov mali, aby mali mamy...
 
Pozývame vás pozrieť si aj fotoalbum.

 

Synoda 2021 - 2023
Dnes
28. jún 2022 (utorok) Beáta
Svätý dňa: Prenesenie pozostatkov svätých nezištníkov Kýra a Jána.
Liturgické čítania:
Ap. zač. 104. (Rim 10,11 – 11,2a); Mt zač. 41. (11, 16 – 20)
Kalendár
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1436568 (35 %)
môže byť
1312468 (32 %)
nepáči
1330544 (33 %)
Hlasy: 4079580
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX