Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
A tak, dívaj sa nielen na ťažkosti, ale aj na odmenu za ne. Mnohé dobré skutky sa nám zdajú ťažkými len preto, že svoj záujem obraciame neustále na obtiažnosť ich vykonania, a neuvedomujeme si, aké odmeny máme za ne prihotovené.
sv. Ján Zlatoústy
Gréckokatolícka teologická fakulta
Banner TV Lgos
GMC BARKA - Juskova Voľa
Facebook grkatpo
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

05.02.2020 | Adriana Matoľáková | Čítanosť(569) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Po štvrtýkrát sa zamestnanci prešovských škôl stretli na Dni učiteľov

Po štvrtýkrát sa zamestnanci prešovských škôl stretli na Dni učiteľov

V utorok 4. februára 2020 zorganizoval Gréckokatolícky školský úrad v mene Prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupstva, zriaďovateľa cirkevných škôl a školských zariadení, Deň učiteľov ako akt poďakovania všetkým pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom za ich prácu na poli gréckokatolíckeho školstva.
 
Deň učiteľov sa už tradične začal svätou liturgiou v kaplnke Gréckokatolíckeho kňazského seminára bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča, ktorú slávil za účasti otca protosynkela, predstavených seminára a kňazov pôsobiacich v školách Prešovskej archieparchie arcibiskup metropolita Ján Babjak. Homíliu ohlásil Mons. Ľubomír Petrík, protosynkel Prešovskej archieparchie. Vychádzajúc z evanjelia vysvetlil pojem ohavnosť spustošenia, ktorá sa týka znesvätenia Jeruzalemského chrámu, ale aj chrámu, ktorým je každý pokrstený človek. Najväčším spustošením je ťažký hriech.
 
Mons. Petrík sa poďakoval pedagógom za to, že pomáhajú žiakom spoznávať nielen pravdy obsiahnuté vo vzdelávacích štandardoch, ale predovšetkým vlievajú do ich života nádej, že Kristus premohol smrť a v jednote s ním možno zvíťaziť nad každým hriechom.
 
Vladyka Ján sa všetkým zúčastneným prihovoril prednáškou o katechizácii v rámci cirkevných škôl a oboznámil ich s myšlienkami Svätého Otca Františka a emeritného pápeža Benedikta XVI. týkajúcimi sa katolíckej výchovy. Povzbudil ich k vydávaniu svedectva, pretože okrem ich erudovanosti žiaci potrebujú vnímať aj ich kresťanský život a hodnoty.
 
Po spoločnom obede a krátkom posedení sa prítomní zúčastnili na divadelnom predstavení veselohry Boženy Slančíkovej Timravy Ťapákovci, ktoré pre nich v rusínskom jazyku odohrali herci Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove.

Návšteva Sv. Otca v Prešove
Dnes
21. september 2021 (utorok) Matúš
Liturgické čítania:
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1417743 (35 %)
môže byť
1293376 (32 %)
nepáči
1309924 (33 %)
Hlasy: 4021043
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX