Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov
Menu
Citát
Diabol nemá moc prinútiť nás, ale iba hádže zlé myšlienky, ako rybár návnadu. A keď my súhlasíme a prijímame ich, vtedy diabli nad nami vládnu, keď ich však odháňame modlitbou a vzývaním slávneho mena pána nášho Ježiša Krista, vtedy zranený nepriateľ od nás uteká.
sv. Teodor Studita
Facebook grkatpo
GMC BARKA - Juskova Voľa
Gréckokatolícka teologická fakulta
Návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku
Úvod > Arcibiskupstvo > Spravodajstvo > Správy

02.03.2021 | Patrik Maľarčík | Čítanosť(270) | Prílohy
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Aktivity mladých v rámci iniciatívy Milujem svoju gréckokatolícku cirkev

Aktivity mladých v rámci iniciatívy Milujem svoju gréckokatolícku cirkev

V súvislosti s aktuálne prebiehajúcim Sčítaním obyvateľov na Slovensku pripravili mladí služobníci, animátori z Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka v Juskovej Voli či z GMPC v Prešove, ako aj mládež z farností, v spolupráci s Komisiou pre mládež Prešovskej archieparchie hneď niekoľko aktivít pre povzbudenie mladých, aby nezabudli a prihlásili sa k svojej cirkvi.
 
Jednou z aktivít bolo vytvorenie tzv. hashtagov na profilové fotky na sociálnych sieťach s heslami: „Srdcom gréckokatolík“, „Milujem Gréckokatolícku cirk ev“ a „I love Grkat. cirkev, ktoré je možno nájsť na facebookovom profile stránky Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie. Animátor Branislav Bačovčin tiež vytvoril logo, ktoré obsahuje znak srdca s textom GRKAT CIRKEV, čo znamená Milujem svoju gréckokatolícku cirkev. Logo sa používa pre rôzne aktivity na plagátoch, videách či ochranných rúškach v rámci celej Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi sui iuris na Slovensku. Aj takýmto spôsobom, sme chceli prejaviť vďaku svojej cirkvi a verejne sa k nej hlásiť.
 
Vo videách začínajúcich tlkotom ľudského srdca s logom Milujem svoju cirkev, sa mladí, ale aj vladykovia či kňazi našej cirkvi, prihovárajú ľuďom svedectvami, katechézami, modlitbami aj povzbudeniami o rôznych pokladoch nájdených v našej cirkvi, pre ktoré im obrazne „bije srdce.“ Súčasťou týchto videí je aj logo, ktoré pripravila Rada pre mládež Košickej eparchie, pre iniciatívu „Verím, teda som“ a je znakom jednoty a pozvaním v tejto ťažkej pandemickej dobe si navzájom pomáhať a povzbudzovať sa aj v online priestore. Videá sú prezentované skrze TV LOGOS, TV Zemplín a facebookové stránky centier eparchií.
 
Na FB stránke komisie bola zverejnená aj hymna mladých s názvom „Zostali verní“ od hudobnej kapely Onezim, ktorá bola vytvorená k Jubilejnému roku Prešovskej archieparchie v roku 2018. Názov je inšpirovaný vyznávaním viery mnohých biskupov, kňazov, laikov počas prenasledovania našej cirkvi v 50tych rokoch minulého storočia.
 
Od nového roka sa spustila aj aktivita, ktorá pozýva veriacich zahĺbiť sa do slov a myšlienok vzácneho pokladu našej cirkvi, našich blahoslavených. Myšlienky z ich života sú najmä o cirkvi a povzbudení do súčasnej situácie a vychádzajú pravidelne každú stredu na facebookovej stránke Komisie pre mládež Prešovskej archieparchie.

Prílohy

Synoda 2021 - 2023
Dnes
30. november 2021 (utorok) Ondrej, Andrej
Liturgické čítania:
Kalendár
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Anketa
Páči sa Vám dizajn našej web-stránky?
veľmi
1423078 (35 %)
môže byť
1299117 (32 %)
nepáči
1316315 (33 %)
Hlasy: 4038510
Už ste hlasovali!
TKKBS
Slovo
Rádio Lumen
TV LUX